Бургазлии първенци в осиновяването на бездомни кучета
Забелязва се обаче сериозен ръст в броят на изоставените домашни любимци у нас, предимно кучета и котки, а причината била пандемията
Броят на осиновените бездомни кучета в България се е увеличил с 22,5% през миналата година спрямо 2019 г. и с над 30% спрямо 2018 г. Бургаска област е безспореден лидер и за поредна година води класацията по осиновяването на бездомни кучета. Това показват данните в приетия от кабинета днес Отчет за изпълнение на Националната програма за овладяване на популацията на безстопанствени кучета на територията на България за периода януари-декември 2020 г.
При изпълнение на общинските програми за овладяване на популацията на безстопанствени кучета в страната са заловени 20 432 броя кучета, от които 5 553 броя са осиновени. В България има регистрирани 54 приюта за бездомни животни.
Най-голям процент кучета с нов дом са в областите Бургас, Габрово, Перник, София град, Силистра, Стара Загора и Русе. Отчита се положителна тенденция за осиновяване на български животни и в чужбина.
С цел прилагането на единен подход, гарантиращ спазването на разпоредбите на действащото европейско и национално законодателство, е разработена Стандартна оперативна процедура за сертифициране при транспортиране на домашни любимци с търговска цел, която е публикувана и достъпна на сайта на Българската агенция по безопасност на храните.
В условията на разпространение на пандемията от COVID-19, за изминалата година се забелязва сериозен ръст в броят на изоставените домашни любимци, предимно кучета и котки, показва още отчетът.
Кой е Свети Марин и кои българи празнуват днес - 15 декември
„Клечка кибрит“ на дует Paradox не гори, а пламти на върха на БНТ2
Кристиано Роналдо и разбитото Ferrari - инцидентът, който може да промени всичко
Мис Андреа „надебеляла“ за една нощ
Кой поръча Митко Маймуняка и защо убийството още не е разкрито
Цял регион е пред екокатастрофа, голям язовир е на път да пресъхне
Спортно училище „Юрий Гагарин“ отличи своите шампиони за 2025 г.
Вечеряйте между 17 и 19 ч. през зимата, за да сте здрави
Ромина скъса с русото: Вече е фатална брюнетка
Важна новина за тези, които планират да направят инвестиции в имоти
Общински съветник от СДС стана председател на БСП - Видин
Откриха паметник на Левски в Италия

ко друго да е
селянията си е селяния навсякъде
може да са напуснали селото ,
ама селото няма да ги напусне никога
я ,глейте странджанските селяни в Бургас ,вече трето поколение са едни и същи селяндури