Съд наказа крадци да четат Марк Твен и Джек Лондон
Литературата трябвало да накара нарушителите да проумеят общочовешките ценности и имуществените отношения, смята съдията
Съд в Одеса, Украйна, задължи двама младежи, обвинени в кражба на авточасти и касетофони, да четат за наказание произведения на Марк Твен, Джек Лондон и Тарас Шевченко. Според съдията литературата трябва да накара нарушителите да проумеят общочовешките ценности и имуществените отношения.
"Предвид личността на двамата нарушители, твърде ограниченото им развитие и неразбирането на имуществените отношения, се налага наказание с определени характеристики", гласи съдебното постановление.
Двамата младежи на възраст 23 и 19 години са признали вината си, казвайки, че липсата на пари ги е тласнала към кражбата.
Виновниците трябва да прочетат "Приключенията на Том Сойер" и "Приключенията на Хъкълбери Фин" на Марк Твен, "Белият зъб" на Джек Лондон и стихотворението "Минават дни, минават нощи" на Тарас Шевченко
Чудна баница със сирене: тайната й
03/05/2026, Неделя 15:40
0
Почина Петър Димов
Тази зодия ще има голям късмет в началото на май
Хрупкави пържени картофи като в ресторант: тайната е в тази лесна техника
03/05/2026, Неделя 14:15
0
Бургаски талант защити черен колан
От властите с позиция за огромното свлачище на пътя Смолян - Пампорово
Зинедин Зидан отряза Реал Мадрид
Българин закъса жестоко в Солун
Радев действа като класически генерал, Борисов е свръхимпровизатор
Молдовци и узбекистанци ще ни обслужват в морските курорти на България
Втора поредна година бедствие: Сланата унищожи черешовата реколта в Кюстендилско
"Имунизиран" ли е Биткойн от геополитиката
