САЩ обмислят да премахнат визите за българи при престой до 90 дни
Освен България другите три страни, за които предстои да бъде взето решение са Израел, Кипър и Румъния
Съединените щати обмислят дали да включат България и още три държави в програма, която ще позволи на гражданите им да посещават страната и да остават на американска територия за период до 90 дни. Това съобщи агенция Ройтерс, като се позова на изказване на американския министър на вътрешната сигурност Алехандро Майоркас.
Според него програмата предоставя значителни ползи за икономиката и сигурността на Съединените щати.
Освен България другите три страни, за които предстои да бъде взето решение са Израел, Кипър и Румъния.
За да участва в програмата, съответната държава трябва да отговаря на определени изисквания, свързани с противодействие на тероризма, правоприлагане, сигурност на документите и управление на границите.
В момента 40 страни са включени в списъка на Вашингтон и за техни граждани не се изискват визи за престой до три месеца.
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни

ши карам сърф на Хавай
Иху аху
три месеца на о-в Оаху
За малко ще съм пич
в Маями бийч
после бира скара
на водопада Ниагара
Ши ми трябва бол пара
някоя обществена поръчка да прибера
Ура да живее демокрацията без война Гербавите прокудиха половината бг население