САЩ обмислят да премахнат визите за българи при престой до 90 дни
Освен България другите три страни, за които предстои да бъде взето решение са Израел, Кипър и Румъния
Съединените щати обмислят дали да включат България и още три държави в програма, която ще позволи на гражданите им да посещават страната и да остават на американска територия за период до 90 дни. Това съобщи агенция Ройтерс, като се позова на изказване на американския министър на вътрешната сигурност Алехандро Майоркас.
Според него програмата предоставя значителни ползи за икономиката и сигурността на Съединените щати.
Освен България другите три страни, за които предстои да бъде взето решение са Израел, Кипър и Румъния.
За да участва в програмата, съответната държава трябва да отговаря на определени изисквания, свързани с противодействие на тероризма, правоприлагане, сигурност на документите и управление на границите.
В момента 40 страни са включени в списъка на Вашингтон и за техни граждани не се изискват визи за престой до три месеца.
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден

ши карам сърф на Хавай
Иху аху
три месеца на о-в Оаху
За малко ще съм пич
в Маями бийч
после бира скара
на водопада Ниагара
Ши ми трябва бол пара
някоя обществена поръчка да прибера
Ура да живее демокрацията без война Гербавите прокудиха половината бг население