Спират помощите на безработните в Австрия, ако откажат ваксина
Наредба, издадена от министъра по труда, дава право на такива решения
Безработните в Австрия, които откажат да заемат предложено им от Бюрото по труда свободно място, тъй като работодателят изисква задължителна ваксина срещу коронавируса, могат да бъдат лишени от помощите за безработни.
Наредбата, издадена от министъра по труда, дава право на такива решения. Санкцията е допустима, но всеки случай трябва да се разглежда поотделно, за да бъде установено основанието за отказ на съответния човек да се ваксинира.
Бюрото по труда няма право да пита търсещите работа дали са ваксинирани. Но ако получи съобщение от фирмата, че изпратеното там безработно лице не желае да започне работа, тъй като работодателят изисква то да бъде ваксинирано, Бюрото по труда може да му спре помощите за безработни, пише "Монитор".
Опозиционните партии критикуват разпоредбата, която принуждава желаещите да започнат работа да се ваксинират, притиснати от обстоятелствата и въпреки нежеланието си.
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи
НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда
"Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро

не мислят ли мерки ,бе
1-всички от правителството което въведе извънредното положение т.е-ФАШИЗМА....
2-всички от служебното правителство като продължител на фашистките практики....
Всички по веригата до най-дребните пионки слугуващи на фармацевтичната мафия.
,,Ама аз изпълнявах заповеди."......нищо той екзекутора и той изпълнява заповеди.