Спират помощите на безработните в Австрия, ако откажат ваксина
Наредба, издадена от министъра по труда, дава право на такива решения
Безработните в Австрия, които откажат да заемат предложено им от Бюрото по труда свободно място, тъй като работодателят изисква задължителна ваксина срещу коронавируса, могат да бъдат лишени от помощите за безработни.
Наредбата, издадена от министъра по труда, дава право на такива решения. Санкцията е допустима, но всеки случай трябва да се разглежда поотделно, за да бъде установено основанието за отказ на съответния човек да се ваксинира.
Бюрото по труда няма право да пита търсещите работа дали са ваксинирани. Но ако получи съобщение от фирмата, че изпратеното там безработно лице не желае да започне работа, тъй като работодателят изисква то да бъде ваксинирано, Бюрото по труда може да му спре помощите за безработни, пише "Монитор".
Опозиционните партии критикуват разпоредбата, която принуждава желаещите да започнат работа да се ваксинират, притиснати от обстоятелствата и въпреки нежеланието си.
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост

не мислят ли мерки ,бе
1-всички от правителството което въведе извънредното положение т.е-ФАШИЗМА....
2-всички от служебното правителство като продължител на фашистките практики....
Всички по веригата до най-дребните пионки слугуващи на фармацевтичната мафия.
,,Ама аз изпълнявах заповеди."......нищо той екзекутора и той изпълнява заповеди.