Спират помощите на безработните в Австрия, ако откажат ваксина
Наредба, издадена от министъра по труда, дава право на такива решения
Безработните в Австрия, които откажат да заемат предложено им от Бюрото по труда свободно място, тъй като работодателят изисква задължителна ваксина срещу коронавируса, могат да бъдат лишени от помощите за безработни.
Наредбата, издадена от министъра по труда, дава право на такива решения. Санкцията е допустима, но всеки случай трябва да се разглежда поотделно, за да бъде установено основанието за отказ на съответния човек да се ваксинира.
Бюрото по труда няма право да пита търсещите работа дали са ваксинирани. Но ако получи съобщение от фирмата, че изпратеното там безработно лице не желае да започне работа, тъй като работодателят изисква то да бъде ваксинирано, Бюрото по труда може да му спре помощите за безработни, пише "Монитор".
Опозиционните партии критикуват разпоредбата, която принуждава желаещите да започнат работа да се ваксинират, притиснати от обстоятелствата и въпреки нежеланието си.
Кои са най-трудните за разбиране зодии
Започна извеждането на блокирани кораби през Ормузкия проток
Синът на Дейвид Бекъм прави филмов дебют в гей драма
Фалшив ИИ билкар подмами болни хора с „мехлем чудо“ в интернет
ФИДЕ отложи санкциите срещу българския шахмат до 30 септември 2026 г.
СОС разглежда предложението Любен Дилов-син да бъде удостоен посмъртно със званието „Почетен гражданин на София“
Виктория Капитонова отпразнува рожден ден с равносметка за личния си живот
24/06/2026, Сряда 18:20
1
Бюджет 2026 с рекорден дефицит от 5,7 процента, запълват дупката в хазната с още един дълг
Грешки при монтажа на климатик могат да съсипят ефективността на уреда и да вдигнат сметките за ток
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си

не мислят ли мерки ,бе
1-всички от правителството което въведе извънредното положение т.е-ФАШИЗМА....
2-всички от служебното правителство като продължител на фашистките практики....
Всички по веригата до най-дребните пионки слугуващи на фармацевтичната мафия.
,,Ама аз изпълнявах заповеди."......нищо той екзекутора и той изпълнява заповеди.