×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Протестъри на 41 и 81 г. - най-младият и най-старият кандидати за президент, 90-годишен иска да е вице


Протестъри на 41 и 81 г. - най-младият и най-старият кандидати за президент, 90-годишен иска да е вице
Росен Миленов (вляво) и Йоло Денев са известни от площадите в София, а Ганчо Попов е кандидат за вице на Мария Колева
22 Октомври 2021, Петък, 18:19 ч.
Автор: Лъчезар ЛИСИЦОВ

Сред номинираните за държавен глава преобладават тези между 50 и 60 г. 

Най-младият и най-възрастният кандидати за президент са редовни участници в протестите през последните години. Това показа справка на „Флагман“ по отношение на 23-ата номинирани за държавен глава.

Доайенът, разбира се, е 81-годишният бай Йоло Денев – вечният революционер, който присъства на почти всички митинги по площадите на София, независимо срещу какво са те. Той е роден на 1 януари 1940 г. в село Тлачене. Йоло вече има опит на избори за държавен глава – беше участник в такива и в началото на прехода.

Най-младият кандидат за президент пък е бившият служител на ДАНС Росен Миленов. Той е роден на 13 май 1980 г., т.е. в момента е на 41 г. Както е известно, Конституцията повелява кандидатите за държавен глава да имат навършени поне 40 години.

Миленов през последните десетина години често може да бъде видян с мегафон в ръка на протести срещу мафията, ГЕРБ, Бойко Борисов, Иван Гешев и т.п. Преди няколко месеца, по време на демонстрация до парламента, той дори бе на ръба на физически сблъсък с Младен Маринов – тогава депутат от партията на Борисов и бивш вътрешен министър.

Росен Миленов започна да доближава по екзалтация самия Йоло Денев, но засега изглежда способен и на нормални дискусии – все още е канен за събеседник в някои тв и радио студиа.

Вероятно малцина знаят, обаче, че най-възрастният участник на тези избори не е бай Йоло, а почти десет години по-големият от него Ганчо Попов. Той е известен и като академик и „ректор“ на сдружението „Национален Български Университет Трета Възраст“.

Акад. Попов е на 90 г. – роден е на 5 май 1931 г.

Той обаче е кандидат за вицепрезидент - на Мария Колева, която е с 30 лета по-малка от него. Г-жа Колева е издигната за държавен глава от партия със странното име ПРАВОТО, на която самата тя е председател.

Справката показва, че сред номинираните за президент преобладават 50 до 60-годишните.


В категории: Политика


Лъчезар ЛИСИЦОВ Автор
Лъчезар ЛИСИЦОВ
6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Най-трудните зодии за сериозна връзка Най-трудните зодии за сериозна връзка 22/04/2026, Сряда 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Буфон посочи 3 причини за краха на Италия Буфон посочи 3 причини за краха на Италия 22/04/2026, Сряда 21:23 0
Тервел ИЛИЕВ Флорентино Перес с решение за Винисиус Флорентино Перес с решение за Винисиус 22/04/2026, Сряда 20:49 0
Тервел ИЛИЕВ Пица на тиган - бърза рецепта Пица на тиган - бърза рецепта 22/04/2026, Сряда 19:33 0
Тервел ИЛИЕВ Най-избухливите зодии Най-избухливите зодии 22/04/2026, Сряда 18:34 0
6
Коментара по темата
6.
Е на тва
23.10.2021 08:32:05
0
3
Като се замисля май трудно ще намерим кандидат за президент отговарящ на долу описаното.
5.
Е на тва
23.10.2021 08:29:43
0
4
Конституцията трябва да се промени, не би трябвало откровени дебили да могат да се кандидатират за президент. Задължителен трябва да е ценза/висше образование, поне един световен език и заключение на психиатрична експертна комисия от поне трима психиатри. Освен това проверена и задължително чиста финансова история на кандидата. Смешно е кандидата да е председател или партиен член издигнат от партия, какъв обединител на народа ще да е тогава.
4.
На фона на фашистите
22.10.2021 21:21:21
3
6
Радев и Йотова,дори Сулю и Пулю ще са по-добри!
Смърт на Фашизма,Свобода на Народа!
3.
Бахура
22.10.2021 20:04:44
0
2
Дечо Цуцолу и буля Дечовица им го туриха в задния канал
2.
Бургас вчера
22.10.2021 19:00:47
3
5
А Коко и Софчето не са ли в листите за президенти?
1.
Българин
22.10.2021 18:47:02
2
6
Да, доста са дебилите....
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Проф. Здравко Попов: Иранската криза води до Трета световна война Проф. Здравко Попов: Иранската криза води до Трета световна война Той поясни, че това е предвидено и в книгата „2034-та-новата световна война“ на двама американски генерали, издадена през 2021 г.  Връчиха на директора на ОД на МВР-Бургас благодарствена грамота Връчиха на директора на ОД на МВР-Бургас благодарствена грамота Тя е за проявената институционална коректност, ангажираност и професионална отговорност при подготовката и провеждането на Парламентарни избори-2026 г Флотилията на Бургас се разраства? Кметът иска морски транспорт до Варна Флотилията на Бургас се разраства? Кметът иска морски транспорт до Варна  Надявам се да увеличим корабите в следващите години, каза той Отвориха пътя към ГКПП Малко Търново след трагедията Отвориха пътя към ГКПП Малко Търново след трагедията Операцията по вдигането на автобуса от пътя и огледът на телата продължи повече от пет часа Гл.комисар Антон Златанов за подвига на граничаря: Колега, гордеем се с теб! Гл.комисар Антон Златанов за подвига на граничаря: Колега, гордеем се с теб! Шефът на „Гранична полиция“ разказа за потресаващата гледка след трагедията и как служителят изкъртил вентилационния люк на тавана, за да вади ранените и уплашени пътници Зарков: Нищо не променя падането на Сарафов, аферите с 8-те джуджета и Нотариуса трябва да се разплетат Зарков: Нищо не променя падането на Сарафов, аферите с 8-те джуджета и Нотариуса трябва да се разплетат Според него лидерът на „Прогресивна България“ Румен Радев е искрен в намерението си да разгради олигархичния модел, а за Йотова каза, че е най-добрият възможен кандидат за президент Опитва ли Пеевски да се договори с победителите в изборите? Демерджиев: Нужна е справедливост Опитва ли Пеевски да се договори с победителите в изборите? Демерджиев: Нужна е справедливост Юристът, който даде ултиматум на временно изпълнявалият длъжността главен прокурор да си подаде оставката, коментира, че падането на Сарафов ще разколебаване кликата, осигурявала комфорт на някои политици В Етнокухнята на музея в Бургас показват как се прави баницата на баба Неделя В Етнокухнята на музея в Бургас показват как се прави баницата на баба Неделя Кулинарната демонстрация ще се проведе на 24 април от 11:00 часа на ул. „Славянска“ 69, където 90-годишната жителка от село Дрянковец ще покаже тънкостите на традиционното ястие Има ли Радев квалифицирано мнозинство, днес „без изстрел” събори и.ф. главен прокурор? Има ли Радев квалифицирано мнозинство, днес „без изстрел” събори и.ф. главен прокурор? 160 депутати са нужни за смяната на състава на ВСС и реално толкова могат да осигурят промените, които „Прогресивна България” иска за справедлива съдебна система Вдигнаха автобуса-ковчег от пътя, започна оглед на телата Вдигнаха автобуса-ковчег от пътя, започна оглед на телата Докъм 18:00 часа участъкът до ГКПП Малко Търново ще остане затворен. Ако идвате от Турция, поемете към ГКПП Лесово
Проф. Здравко Попов: Иранската криза води до Трета световна война Проф. Здравко Попов: Иранската криза води до Трета световна война Той поясни, че това е предвидено и в книгата „2034-та-новата световна война“ на двама американски генерали, издадена през 2021 г.  От къде се ражда идеята за Денят на Земята От къде се ражда идеята за Денят на Земята Той се отбелязва за първи път в Съединените щати на 22 април 1970 г. На 22 април светът спира за момент и поглежда под краката си и небето над главата си На 22 април светът спира за момент и поглежда под краката си и небето над главата си Денят на Земята през 2026 година съвпада и с пика на метеорния поток Лириди   Тръмп удължи примирието с Иран до края на преговорите Тръмп удължи примирието с Иран до края на преговорите Американският президент обяви в Truth Social, че САЩ ще запазят прекратяването на огъня по искане на Пакистан, докато Техеран внесе единно предложение, но военната готовност и морският натиск остават в сила Турция обяви гръцките карти за риболов в Егейско море за невалидни Турция обяви гръцките карти за риболов в Егейско море за невалидни Анкара обвини Атина в едностранни ограничения върху риболова извън 6-милните териториални води и заяви, че публикуваните карти в Егейско и Източното Средиземноморие противоречат на международното право Хиляди се събраха в Денвър за празника 4:20 на канабис културата Хиляди се събраха в Денвър за празника 4:20 на канабис културата Събитието в центъра на Денвър събра посетители, музика и публичен дебат за безопасността на продукти с марихуана на фона на нови сигнали за замърсяване в Колорадо Американският финансов министър вижда удар по приходите на Иран при блокада на морската търговия Американският финансов министър вижда удар по приходите на Иран при блокада на морската търговия Скот Бесънт свърза натиска върху иранските пристанища с риска от спиране на петролни доставки през Харг, докато Вашингтон запазва морските ограничения въпреки удълженото примирие Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Гърция удари цигарен канал за €1 млрд., ръководен от Президента и Путин Конфискувани са 42 имота и 76 плавателни съда, сред които и танкер Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Световноизвестен цигулар почина внезапно по време на полет Екипажът се е опитал да окаже първа помощ и да го реанимира, докато пилотите са поискали извънредно кацане на летище „Анри Коанда“ в Букурещ Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Най-богатият украинец си купи апартамент за $554 млн. в Монако Имотът е придобит от холдинговата компания на олигарха Ринат Ахметов
Слави ТРИФОНОВ Слави ТРИФОНОВ След тези избори разбрах едно важно нещо - преброих си приятелите Виц на деня Виц на деня - Никога няма да те оставя!
- Тръгвай!
- Не, не мога да те напусна!
- Тръгвай, с мен всичко ще бъде наред!
- Не, не, въпреки всичко, аз ще остана с теб!
- Тръгвай, трябва да ходиш на работа! Остави ме да спя!...
Виц на деня Виц на деня - От кога не си правил с*кс?
- К'ъв ден сме днес?
- Вторник.
- От декември миналата година...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любовник - любим мъж, който не е задължително да го храниш и переш...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори