Европейски магистрати се запознаха с дейността на фондация „Евгений Мосинов“
Те бяха в Бургас по покана на Районенния съд
Магистрати от осем европейски държави бяха на посещение във фондация „Евгений Мосинов“ и се запознаха с дейността на неправителствената организация. На срещата беше обсъдена подкрепата, която фондация „Евгений Мосинов“ оказва на студенти в различни специалности и университети в цялата страна. Европейските съдии останаха впечатлени от своеобразния мост, каквато роля фондацията има, за подпомагане и стимулиране на талантливи студенти, като приоритетно се разглеждат кандидатурите на студенти, обучаващи се в специалността право, заради паметта на адв. Евгений Мосинов, чието име носи фондацията.
Учредителя на фондация „Евгений Мосинов“ и съпруга на покойния адвокат Илияна Мосинова, посрещна магистратите. Тя сподели пред международните гости целите и амбициите на неправителствената структура, които са заложени в бъдещи реализации. Силно впечатление в разговора направи идеята за учредяване на фондацията и реализираните проекти за краткия период на нейното съществуване като структура, която вече развива дейност и извън Бургас. От проведената среща стана ясно, че подобни практики с неправителствени организации, които стимулират и подпомагат студенти са обичайни за много държави в Европейския съюз.
Европейските магистрати са в Бургас по покана на Районен съд- Бургас на обмен на Европейската мрежа за съдебно обучение. Те са от осем държави- Германия, Испания, Белгия, Нидерландия, Италия и Португалия.
Пореден ужас на пътя: Лекари се борят за живота на 9-годишно момче
Ужас в жегите: 49-годишен мъж се удави в неохраняем водоем
Трагедия в Ибиса: Млад бохем почина внезапно
Брутално убийство се разплете след 42 години! Застаряващи братя до живот в затвора
Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече в туризма
Млад музикант издъхна след фатално падане от балкон
Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито
Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции
Министър Илин Димитров: Работим за повече полети и повече германски туристи в България
Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“
Турски митничари хванаха 1,2 тона дрога в два ТИР-а, влезли откъм България
Георги Маджаров е избран за областен координатор на „Прогресивна България“ в Бургас
