Заболеваемостта в София от COVID-19 е вече 812 на 100 хил. души. Затварят ли училищата?
Присъствените учебни занятия в училищата следва да бъдат преустановени от утре
Регистрираната заболеваемост в София на 14 дневна база е 812 на 100 000 души, това докладва директорът на Столичната здравна инспекция д-р Данчо Пенчев на заседание на софийския оперативен щаб, предаде NOVA.
Съгласно издадената заповед на министъра на здравеопазването на 19 октомври, присъствените учебни занятия в училищата следва да бъдат преустановени от утре, 21 октомври. Актуалните данни за карантинираните паралелки са 4% карантинирани в начален етап на обучение, 7% - в прогимназиален и 8% - в гимназиален. Въз основа на тези данни, както и заради изключително краткия срок на въвеждане на заповедта, софийският щаб предлага на министъра на образованието и министъра на здравеопазването, учениците от 1 до 4 клас в София да продължат присъствена форма на обучение поне до края на седмицата, а всички останали да преминат на обучение в онлайн среда. Това ще даде възможност и на родителите на най-малките ученици, които не могат да ги остават сами, да направят организация.
Детските градини и яслите в София продължават работа присъствено. Регистрирания процент на карантинирани деца е малко над 3%.
Директорите на общинските болници и центровете за социални услуги алармираха за сериозен проблем с организацията на работа, която се въвежда от днес в полунощ. Съществен процент от персонала не разполага с необходимите сертификати, за да се обезпечи работата на всички отделения и услуги от утре.
В следващите дни Столична община ще организира изнесени пунктове за ваксинация на публични места, които да дадат допълнителна възможност за поставяне на ваксина.
От софийския щаб са пратили писмо до здравния и образователния министър. В тях се иска до края на седмицата поне децата от 1 до 4 клас да са присъствено в клас.
От Щаба искат и облекчение за зелен сертификат за медици. Оттам смятат, че няма как старческите домове да работят, тъй като много медици щели да си вземат отпуск. 40% не били със сертификат.
Разкриха страшна схема с хотел в Пловдив
От Живков до Борисов - политическите прогнози на Алена, които се сбъднаха
Сметната палата даде на прокурор министерството на културата
Калин Стоянов: Ивайло Мирчев е просто един голям лъжец!
5000 лева ли струва животът на един полицай
Почина легендарният актьор от "Mortal Kombat" и "Мемоарите на една гейша"
Русия чака отговора на САЩ: Кремъл мълчи, а светът гадае
Екшън с дрога в София, замесени са част от най-буйните мъже от протеста
Мирослав Севлиевски: Младите хора въстават срещу надменността, очаквам нови политически сили
Как се празнува Никулден по света-от шарената традиция в Бургас до сватбени ритуали в Италия
Синдикатът на МВР след трагедията на Северната тангента и решение на съда: Животът на колегата ни 5 000 лева ли струва
Църквата почита светец - строил болници и манастири, налице са много народни вярвания за 5 декември
