Полицаи от РУ-Несебър учат малчуганите от СУ „Любен Каравелов” на пътните знаци
Децата разгледаха отблизо полицейските автомобили, като особено се впечатлиха от звуковите и светлинни сигнали
Второ по рода си обучение по пътна безопасност, организирано от Районно управление – Несебър и Общински детски комплекс - Несебър, се проведе днес с участието на близо 150 малчугани от училище „Любен Каравелов” в крайморския град.
В превантивното занятие, ръководено от гл. инспектор Иво Терзиев – началник сектор „Охранителна полиция” към РУ – Несебър се включиха ученици от първи и втори клас, разделени в няколко групи. Децата се запознаха с различните видове пътни знаци, разгледаха отблизо полицейския автомобил, като особено се впечатлиха от звуковите и светлинни сигнали, научиха за нелеката полицейска работа, която не се ограничава в стандартното работно време.
Служителите от Районно управление – Несебър младши инспектори Димитър Димов и Марио Маринов с помощта на директора на Общински детски комплекс Михаела Георгиева ангажираха вниманието на подрастващите с различни рискови пътни ситуации, разяснявайки в детайли възможностите за избягване на пътен инцидент и начините за ограничаване на катастрофите с участието на деца.
Учениците се снимаха за спомен, както с полицейските служители и техния автомобил, така и на паната „Искам да съм като тях!”, познати от хепънинга, посветен на професионалния празник на служителите в МВР – 5-ти юли. За утре е предвидена втора част на обучението по пътна безопасност, в която ще се включат учениците от трети и четвърти клас от училище „Любен Каравелов” – Несебър.
Целта на заниманието е развиване на защитни механизми спрямо опасностите в пътна среда, умения за безопасно поведение на пътя, дисциплинираност и максимално внимание при пресичане на пътното платно.
Зодията с най-добро чувство за хумор според астролози
Зодията с най-добро чувство за хумор според астролози
15/05/2026, Петък 20:30
0
Първи голям удар на фаворита в Джирото
Готварство за начинаещи - препоръки
Зеленски гневен след мащабна руска атака
Извънредно: Зрелищна катастрофа до хотел "Мираж" в Бургас - шофьор обърна колата си по таван
Любов, кариера и приятелства според вашата зодия
15/05/2026, Петък 19:00
0
Ивайло Мирчев с разтърсваща реакция след драмата с агресивен шофьор
Велик вратар пред бургазлия: Имам 800 мача, нормално е да ги забравям
Гръцкият Сървайвър завърши с ампутация, спряха сезона
Ратко Младич поиска да излезе предсрочно на свобода, защото е твърде стар
Край на поскъпването на имотите
Венци Стефанов: България трябва да издигне паметник на Тодор Живков
