×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В болницата в Монтана вече настаняват по двама в едно легло


19 Октомври 2021, Вторник, 17:38 ч.
Автор: Флагман

COVID болни имало дори и на леглото в приемната стая

България отново е първа по смъртност в света според статистиката на института "Джонс Хопкинс". За изминалите 24 часа в страната са регистрирани 4979 нови случая на коронавирусна инфекция, показват данните от единния информационен портал. Направени са 26 780 теста - 6596 PCR и 20 184 антигенни. С позитивен резултат са 18, 6% от пробите, а 84, 23% от новите случаи са на неваксинирани. Към 19 октомври активните случаи у нас са 63 241. Вирусът отне живота на 214 души през последното денонощие. 94, 39% от тях не са ваксинирани.

Данните са рекорд за настоящата вълна по абсолютен брой заболели и починали и доближават най-тежките дни на предишните вълни. Повече случаи имахме само на 30 март - 5176 при 20 455 теста. Тогава третата вълна започна в началото на март и затихна едва след края на април. Засега денят с най-много починали остава 1 декември 2020 г. - 221 смъртни случая.

1251 са новите пациенти, приети в болница за лечение от корона вирус, с което стават общо 6258. 89, 21% от тях не са ваксинирани. В интензивните отделения са настанени 537 пациенти.

От началото на пандемията жертвите у нас са 22 488, като оздравели са вписани 459 869души. През денонощието са поставени 6 201 ваксини, а от началото на имунизационната кампания - 2 634 699. С две дози са инжектирани 1 388 405 души, а бустерна доза е поставена на 8519 души.

През последните 24 часа най-много нови случаи са регистриране в София град - 1451 — и областите Пловдив - 456; Стара Загора - 301; Монтана - 243; и Варна - 240, а най-малко във Видин - 54 и Смолян - 43.

Националната информационна система показва, че у нас новият коронавирус е установен при 15 136 медицински служители . През изминалите 24 часа са регистрирани 65 нови случая, 14 от които са установени при лекари, 13 - при медицински сестри, 20 - при санитари, 1 - при фелдшер и 17 - при друг медицински персонал.

В Монтанската болница слагат по двама пациенти в едно легло

Covid ситуацията в болниците в Монтанско е критична, съобщиха по Нова ТВ. Областите Монтана и Видин са в тъмночервената зона. В монтанската болница заразените са толкова много, че ги слагали по двама на легло. COVID болни имало дори и на леглото в приемната стая.

Новозаразените с COVID-19 в област Монтана са 243, което е абсолютен рекорд. Здравните заведения, които приемат болни с коронавирус в региона са четири. Д-р Илияна Събчева, началник на Инфекциозно отделение-Монтана съобщи, ме в болницата са настанени 41 болни и коло 20 процента от тях са в тежко състояние.

Разкриват още Covid легла в София

В София има болници, легловата база на които е запълнена почти 100%, съобщи bTV. За да не спира плановият прием в столицата се налага да се преструктурират отделения, така че да се разкрият още COVID легла. Идеята е те са са около 30 на сто от общия брой в дадена болница.

Това се разбраха директорите на столични болници на спешна среща с шефа на регионалната здравна инспекция д-р Данчо Пенчев и началникът на столичната спешна помощ д-р Георги Галев. Очаква се тези предложения по-най-бързия начин ще бъдат препратени към здравното министерство за коментар и последващи действия, обясни д-р Пенчев.

„Ситуацията е динамична. Моментният поглед не ни дава ясна и конкретна представа. Най-големият натиск е върху големите болници – „Пирогов“, ВМА, „Св. Анна“ и други“, допълни шефът на СРЗИ.

Пенчев обясни, че въпросните болници са най-засегнати, защото линейките се насочват първо към тях, а има и пациенти, които отиват там на собствен ход.


В категории: Животът


2
Коментара
Флагман.БГ Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Защо Михаела Маринова не поздрави Дара 20/05/2026, Сряда 14:00 0
Тервел ИЛИЕВ Истинската история на Бангаранга Истинската история на Бангаранга 20/05/2026, Сряда 13:00 4
Емел МАХМУД Кой има имен ден на 20 май Кой има имен ден на 20 май 20/05/2026, Сряда 12:47 0
Тервел ИЛИЕВ Почина 31-годишният моторист Ивайло Почина 31-годишният моторист Ивайло 20/05/2026, Сряда 12:41 3
2
Коментара по темата
2.
Винаги когато
19.10.2021 18:17:41
0
2
си помислиш, че нови низини в лъжите не могат да се постигнат, и те Юзненадват! Защо ли се чудя...? Само подобни болни и изродени мозъци могат да си помислят за "секс със замразено пиле" например! Не се шегувам! Дори не бих могла да измисля нещо подобно. Виждала съм го многократно в анкети на центровете за манипулация на общественото мислене и мнение в САЩ!
1.
бай Оня
19.10.2021 18:15:18
1
1
Пропуснато е, че в Бургаска област новозаразените са само 64, най-ниския процент в страната, което може би е белег, че Бургас вече е преминал върха на вълната.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Жаклин Костадинова с нова победа и специална покана за конкурс в Ню Йорк Жаклин Костадинова с нова победа и специална покана за конкурс в Ню Йорк Специално за нейното участие предстои да бъде създадена авторска песен на италиански език Започва цялостен ремонт на главната улица в с. Полски Извор Започва цялостен ремонт на главната улица в с. Полски Извор Община Камено подновява асфалта и бордюрите на ул. „Св. Св. Кирил и Методий“ след обновяване на водопроводната мрежа Водачите на Бургас ще четат публично Библията за 24 май Водачите на Бургас ще четат публично Библията за 24 май Заповядайте утре на открита сцена "Охлюва", за да станете част от духовното събитие Назначени са нови заместник-министри в три министерства Назначени са нови заместник-министри в три министерства Това става със заповед на министър-председателя Румен Радев Тежка катастрофа на АМ Тракия, по чудо няма тежко пострадали Тежка катастрофа на АМ Тракия, по чудо няма тежко пострадали Причината е несъобразена скорост Истинската история на Бангаранга Истинската история на Бангаранга Това не е песен на България, това е песен, за която България е наета от яки и опитни професионалисти по "музикално производство" и маркетинг като ракета-носител, която да я изнесе до евентуалния връх Проф. д-р Бозов и екипът на КОЦ - Бургас: Заставаме с цялото си сърце зад каузата на "Мач на надеждата" Проф. д-р Бозов и екипът на КОЦ - Бургас: Заставаме с цялото си сърце зад каузата на "Мач на надеждата" Нека напълним стадиона не само с аплодисменти, а с вяра, призовават медиците Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Умерената консумация може да има ползи, но чаят не е универсално решение за отслабване, отоци и хранителен режим Социалните мрежи завряха: София не е готова за домакинство на Евровизия, ще се изложим Социалните мрежи завряха: София не е готова за домакинство на Евровизия, ще се изложим Не е точният момент сега да приемем подобен форум, казват столичани  МОН обяви темите, върху които се потят зрелостниците - Йовков или есе МОН обяви темите, върху които се потят зрелостниците - Йовков или есе Абитуриентите имат право да изберат по какво да пишат
Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Защо Михаела Маринова не поздрави Дара Някои коментиращи сравняват ситуацията с тази между Лили Иванова и Йорданка Христова, които обтягат отношенията си още през 70-те години заради турне в Япония и това продължава десетилетия наред. Почина 31-годишният моторист Ивайло Почина 31-годишният моторист Ивайло Той загина при катастрофа на Искърското дефиле  Белгия заплашва да се оттегли от „Евровизия“ в България догодина Белгия заплашва да се оттегли от „Евровизия“ в България догодина Напрежението около конкурса се засили след бойкоти на Испания и Ирландия и критики към EBU за различното отношение към Русия и Израел Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Три мита за чая, които експерти съветват да не приемаме за истина Умерената консумация може да има ползи, но чаят не е универсално решение за отслабване, отоци и хранителен режим Променят правилата за европейските средства с по-строг контрол и нови изисквания Променят правилата за европейските средства с по-строг контрол и нови изисквания Европейският съюз поставя акцент върху прозрачността, дигитализацията и реалните резултати при финансирането на проекти Две теории за произхода на училищния звънец Две теории за произхода на училищния звънец Училището сякаш не може да съществува без своя емблематичен звънец, но откъде всъщност идва той Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините Заедно с него под руините се издирват и две млади жени на възраст 25 и 26 години Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Заради домакинството на „Евровизия“: БХК атакува България пред датско издание Това една от по-консервативните европейски страни, основана на традиционни семейни ценности, приеха закон срещу LGBT литературата в училищата, оплакват се от БХК Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро Магнатът загина след падане в 100-метрова пропаст - сам ли е полетял, или някой му е помогнал От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ От Борoвец до Евровизия: как се роди хитът „Бангаранга“ Само дни след победата видеото от изпълнението на DARA събира милиони гледания в YouTube, а „Бангаранга“ буквално експлодира в TikTok 
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София София има преднина за Евровизия заради по-големия капацитет на летището и по-удобни полети Виц на деня Виц на деня - Тате, аз с теб няма да ходя вече в парка!
- Стига си мрънкал бе Гошко, ами ме люлей!
Виц на деня Виц на деня Майка пита детето си:
- Защо плачеш?
- Защото татко си удари пръста!
- Ох, милото ми. И ти веднага се разплака?!
- Не, преди това много се смях.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки истински джентълмен трябва да има неизчерпаем запас от комплименти за дамата, в случай че парите му свършат...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори