COVID-19 отне живота на Колин Пауъл
Той бе 65-ият държавен секретар на САЩ (2001-2005)
На 84-годишна възраст почина бившият държавен сакретар на САЩ Колин Пауъл. Той е издъхнал след усложнения от COVID-19. Новината за кончината му съобщи неговото семейство в пост във Facebook.
От публикацията в социалната мрежа става ясно, че генерал Пауъл е бил напълно ваксиниран, но въпреки това не е успял да се пребори с коварния вирус.
Първият чернокож държавен секретар на САЩ помогна за оформянето на основни посоки в американската външна политика в последните години на миналия и началото на този век, пише Си Ен Ен.
Зад гърба си имаше дълга кариера в армията, служил е и във Виетнам. Бе и първият чернокож съветник за националната сигурност - в края на президентството на Роналд Рейгън. Оглави щабовете по времето на следващия държавен глава, президента Джордж Хърбърт Уокър Буш.
Източник: Нова тв
5 летни идеи, с които ще заздравите връзката си
Разбиха схема за корали за 800 000 евро между Гърция и Италия
След месеци чакане: Новите влакове „Шкода“ тръгват до дни
Мирчев затвори вратата за президентски съюз с ГЕРБ
Джокович иска кратки мачове в тениса
Неонацисти опитаха да нахлуят в хотел с еврейски деца в София
Жегата уби три лъва в японска зоологическа градина
Бивш митничар стана директор на АДФИ
Чужденци наляха 12,4 млрд. евро в гръцки имоти, Халкидики е сред най-желаните райони
Румънците са най-доверчиви в ЕС, българите остават под средното ниво
Асим Адемов: Само Петър Стоянов може да спре кандидата на Радев!

Я съм българин и умирам кат мъж!
Не от неква настинка ,а от големата тройка-Рак,Инфаркт Мозъчен кръвоизлив
Казах!