×
Европейска столица на културата Евровизия 2027 Промо зона Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Любен Дилов представи обновената листа на ГЕРБ-СДС: Политиката изисква нов поглед, нов хъс, нова енергия!


Любен Дилов представи обновената листа на ГЕРБ-СДС: Политиката изисква нов поглед, нов хъс, нова енергия!
Местното говорене в тази кампания ще отстъпи малко на националното, в политическа криза сме, каза водачът на коалиция ГЕРБ-СДС
18 Октомври 2021, Понеделник, 14:39 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимки: Авторът

Ще предложим програма за управление, която да преодолее кризите, нека припомним, че ГЕРБ в последните 12 години се е справял и с по-тежки от сегашните, каза още Дилов

Коалиция ГЕРБ-СДС откри предизборната си кампания в Бургас и даде заявка за победа във 2 МИР на изборите на 14 ноември. В списъка с кандидати откриваме 14 нови за политиката имена, сред които се нареждат финансисти, инженери, лекари, юристи, учители. Този път те не само ще представят своята програма и приоритети, но ще събират предложения и от граждани, които ще защитават в 47-ото Народно събрание. Водач на листата за трети път е Любен Дилов – син, следван от Жечо Станков – доказан експерт по енергетика и бивш заместник-министър в ресорното ведомство.

„Местното говорене в тази кампания ще отстъпи малко на националното. Първо трябва да се подреди неприятният град София, за да можем да стигнем до красивия град Бургас“, каза водачът на листата Любен Дилов, представяйки екипа, с който ще се борят за депутатските места в 47-ото Народно събрание.

Тази кампания ще е много по-различна от предходните две такива. Много ни се искаше да говорим за проблемите на региона и за това как ще ги решим, но преди да решим националните, няма как да се съсредоточим върху това, което говорихме през последните две кампании, продължи Дилов. Има само една проста причина – за да приемем общински бюджети, трябва първо да приемем националния, а това може да стане най-рано през февруари 2022 г., при най-оптимистичните прогнози, добави той.

„Сами видяхте сега действащия екип, който направи една актуализация на бюджета и след 10 дни поиска нова. Все едно не знаеха, като го правеха, че цените на енергията вървят стремглаво нагоре или не виждаха и не чуваха учените, които им казваха какъв е трендът за разпространението на Ковид-19. Това бяха две лесно прогнозируеми неща и всичките ни опити да ги алармираме в тази посока пропаднаха. Сега стигаме до нелепицата Кирчо и Асен да искат нова актуализация на бюджета. Интересно от кого я искат, след като няма парламент“, попита риторично Любен Дилов – син.

За хората зад себе си Дилов изтъкна, че са интересни, пъстри, със страхотни биографии и съвсем заслужено самочувствие да са част от този отбор

„Заставаме за трети път пред Вас с доста обновен състав. Това са сериозни хора, реализирали се в своите области. Две трети от листата е подменена с хора, които стартират за пръв път в политиката. Предизвикателствата, които се задават, изискват нов поглед, нов хъс, нова енергия и не само доказали се политически бегачи. Нужни са хора с по-неочакван поглед, хора от бизнеса и реалния живот, които ще дадат своя принос в това, което ГЕРБ, СДС и Движение „Гергьовден“ смятаме да представляваме в 47-ото Народно събрание. Задачите ни са предопределени от вота на хората“, каза Дилов.

„Суверенът каза доста ясно, че към икономическата и здравната криза прибавяме и политическа, за да видим дали може да се справите. Той ясно заявява: „Не може да управлявате сами. Трябва да седнете и да се разберете, да изпълните смисъла на тези букви, които стоят над входа на Народното събрание за съединението и силата“, смята водачът на листата на ГЕРБ-СДС за 2 МИР-Бургас Любен Дилов.

Той е категоричен, че в два последователни парламента голяма част от политическата класа показа, че или не е разбрала, или не е способна да направи това, което суверенът й вменява като задача. „В тази ситуация сме принудени да постъпим по единствения разумен начин – да предложим програма за управление, която да преодолее кризите и да припомним, че ГЕРБ в последните 12 години се е справял и с по-тежки кризи – и гръцката икономическа, и мигрантската. Не е просто пропагандна хватка това, че 10 години електроенергията за бизнеса беше 70 лв., а сега гони 500 лв. Каквито и външни фактори да има, все пак го има и умението да балансираш, да създаваш подходяща за икономиката среда, което очевидно през последните 6 месеца се изплъзна на управляващите“, каза Любен Дилов-син.

Той обясни, че на тези избори коалицията излиза с подобна листа, защото са твърде необичайни, тъй като съвпадат с президентските, а това се случва за пръв път в България. „Дневният ред на президентските избори задава и изисквания към нашата листа. Кандидатът, който подкрепяме и СДС, и земеделците, и ГЕРБ, и Движение „Гергьовден“, е абсолютна антитеза на съществуващото политическо говорене в момента. Проф. Анастас Герджиков е човек, който е спокоен, академичен, в същото време е свикнал да управлява в кризисни ситуации. Който е завършил Софийския университет, знае, че това е една империя от градове-държави – всеки факултет си е царство, което воюва със съседното, с всички останали и с Ректората. Да балансираш тези хора с огромно его, каквито са университетските преподаватели, да ги накараш да ходят в крак в името на обща цел, изисква много голямо и дипломатическо, и физическо умение. Свидетели сте на изказа на проф. Анастас Герджиков и начина, по който се представя пред обществото – спокоен, неполитически, съвсем различен от размахани юмручета и лицеви опори. Никак не сме впечатлени от този военен героизъм“, каза Дилов.

Третата в листата на ГЕРБ-СДС Деница Николова, която няма нужда от представяне, тъй като за общините, бизнеса и неправителствения сектор името й е символ за висока експертиза при управление на еврофондовете в МРРБ, също подчерта, че сме в сериозна политическа криза.

Николова припомни, че преди дни беше входиран с фанфари Планът за развитие и устойчивост, но от тук нататък, по думите на Николова, всичко спира, защото няма посока. „Нямаме средствата по този план и в началото финансирането ще трябва да се осигури от националния бюджет. Оперативните програми също в последните 6 месеца са в застой. Трябва да решим това отговорно, тъй като те движат икономиката, дават тласък на страната ни и ни сближават с ЕС“, каза Деница Николова.

Галя Желязкова, която е сред добре познатите изключително активни народни представители от Бургаска област, подчерта, че и този път ГЕРБ-СДС ще заложат на позитивна кампания. По думите й, неспособността на партиите на протеста да съставят правителство доведе до политическа криза.

Общинският съветник и председател на Комисията по култура в местния парламент в Бургас Веселин Пренеров, който е пети в листата, обяви, че е крайно време това да е последният политически дуел, в който участваме.

Представителят на СДС и шести в листата на коалицията Димитър Петров на свой ред даде заявка, че кандидатите от Бургас излизат за победа, за по-убедителен резултат.

Кметът на Бургас Димитър Николов, който присъства на откриването на кампанията, за да подкрепи кандидатите, обяви, че това са млади, успешни, работещи момичета и момчета, изключително позитивни, от тях няма да чуете негативни коментари, заяждания и злоба. „Те ще бъдат диалогични, градивни и партниращи си. Дайте възможност на новите лица да покажат своите качества и силен характер в посока развитието на Бургас и региона“, призова Димитър Николов.


В категории: Бургас , Избори 2021


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
Владислав БОНЕВ Лесотехническият университет отваря врати в Бургас Лесотехническият университет отваря врати в Бургас 13/08/2026, Четвъртък 17:20 3
България Всички новини
Ще представим България на високо ниво, а Бургас ще остане в историята на „Евровизия“ Ще представим България на високо ниво, а Бургас ще остане в историята на „Евровизия“ Залата, в която ще се провежда "Евровизия", всъщност е най-новата спортна зала в България, с най-голяма функционалност, тя е с голям капацитет, с възможности, подчерта бургаският кмет  „Демонтаж на олигархичния модел“, съдебна реформа и модернизация: Как правителството ще управлява до 2030 г. „Демонтаж на олигархичния модел“, съдебна реформа и модернизация: Как правителството ще управлява до 2030 г. Правителството разписа конкретни срокове за ревизия на обществени поръчки, промени във ВСС, нови ядрени мощности, по-високи доходи и технологични паркове, включително в Бургас Кметът на Бургас: Политиката не трябва да влиза в Евровизия! Кметът на Бургас: Политиката не трябва да влиза в Евровизия! "Най-малкото пък да се атакуват политически кметовете на другите градове! За мен те са чудесни градоначалници", каза той Цончо Ганев: Терзиев изпусна 80 млн. евро за София, сега парите от Евровизия ще отидат в Бургас Цончо Ганев: Терзиев изпусна 80 млн. евро за София, сега парите от Евровизия ще отидат в Бургас Зам.-председателят на Възраждане поиска оставката на столичния кмет и изчисли огромни пропуснати приходи за хотели, ресторанти, магазини, таксита и организатори Созопол влезе в световния туристически елит: MICHELIN отличи Sea Sense Boutique Hotel, министърът награди собственика (СНИМКИ) Созопол влезе в световния туристически елит: MICHELIN отличи Sea Sense Boutique Hotel, министърът награди собственика (СНИМКИ) Министър Илин Димитров подозира, че таен клиент е посетил хотела и дал топ референция за локацията и услугата Режат заплатите на болничните шефове: Вече ще получават според резултатите Режат заплатите на болничните шефове: Вече ще получават според резултатите Таванът за изпълнителен директор пада до 8930 евро, а очакваната икономия за лечебните заведения е над 2,2 млн. евро годишно Кирил Петков: Голяма радост настана сред гербаджии заради Евровизия Кирил Петков: Голяма радост настана сред гербаджии заради Евровизия Бившият премиер видя политическа сметка зад победата на Бургас над София и постави под въпрос ролята на ръководството на БНТ, но не представи доказателства за намеса в избора Бонка от ПП-ДБ е бясна, поиска отчет защо Бургас е избран за Евровизия Бонка от ПП-ДБ е бясна, поиска отчет защо Бургас е избран за Евровизия Зам.-председателят на СОС поздрави морския град, но след това поиска точки, критерии, пари и доказателства, а покрай тях подхвърли и политическо съмнение към Иво Христов Първата политическа сила в община Средец се вля в партията на Румен Радев Първата политическа сила в община Средец се вля в партията на Румен Радев Най-влиятелната формация в местния парламент ЗС "Ал. Стамболийски" вероятно ще излъчи като кандидат за кмет своя дългогодишен неформален лидер Ангел Ангелов Нефтохимик и Созопол в морски сблъсък за Купата на България Нефтохимик и Созопол в морски сблъсък за Купата на България Бургаският тим приема съперника си на 19 август в Българово, а победителят ще продължи напред в турнира
Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Waze с проблем: Сигналите за полиция и мобилни камери изчезват при част от шофьорите Оплакванията се засилиха след версия 5.22.0.2, а потребители съобщават за липсващи предупреждения и във версия 5.22.0.3 Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Британия полудя - зевзек с кофа за боклук на главата събра 20% подкрепа за депутат Въпреки че откровено се подиграфа на избирателите, ексцентричен комик, нарекъл себе си граф Бинфейс събира огромна подкрепа Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника Край на смяната през 2 години: Нови европейски правила ни връщат към ремонта на старата техника От 31 юли 2026 г. потребителите в ЕС получиха по-дълга гаранция, достъпни резервни части и специална онлайн платформа за сервизи. Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Бургас го направи! Спечелихме домакинството на Евровизия 2027 г. (ВИДЕО) Започва подготовка за най-мащабното музикално събитие в историята на града Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Путин стъпи на Итуруп, Токио отвърна с остър протест Япония отново предяви претенции към спорните острови, а визитата на руския президент изостри десетилетния териториален спор Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украйна върна 118,5 кв. км, Зеленски обяви 26 освободени села Украинският успех е значителен за конкретния сектор, но общият териториален баланс от началото на годината според DeepState все още остава в полза на Русия Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Красимир Коев получи 5 години затвор във Великобритания за оръжие, което печатал на 3D принтер Случаят с 35-годишния мъж има пряка бургаска следа - само преди два месеца ГДБОП проведе в Бургас първата у нас акция срещу производство на т.нар. оръжия-призраци Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok Z мафията превзема Европа: Наема 15-годишни убийци за 160 паунда и показва престъпленията в TikTok The Sun разкрива новото лице на турския ъндърграунд - Далтън и конкурентните банди вербуват бедни тийнейджъри, пращат ги с автомати срещу мишени и разширяват влиянието си към туристически райони във Франция, Испания и Италия 86,5 кг марихуана откриха в автобуса на футболна делегация от Сао Пауло 86,5 кг марихуана откриха в автобуса на футболна делегация от Сао Пауло Трима са задържани, бразилският гранд категорично отрече връзка с дрогата и получи друг автобус преди мача с Боливар Битката за Ормуз се изостря: Иран държи протока затворен Битката за Ормуз се изостря: Иран държи протока затворен Само осем кораба са преминали през стратегическия воден път във вторник при 130 - 140 преди войната
Бойко Борисов Бойко Борисов Вие сте прост народ и аз съм прост, затова се разбираме Виц на деня Виц на деня - Брат, вчера видях един твой двойник?
- Така ли? Прилича ли много на мен?
- Не, ама ходи с жена ти!
Виц на деня Виц на деня Ревност:
- Защо не ми вдигаш телефона?!?
- Къпах се...
- Защо се къпеш като няма да се виждаме?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Любов е, когато си забравил за рождения й ден и все още си жив!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори