Борисов за коалиция с ДПС след завръщането на Пеевски: Ще видим след изборите
Потенциалните партньори на ГЕРБ след вота били "всички и никой"
Не мога да отговоря, ще видим резултата след изборите. Това каза Бойко Борисов след въпрос на "Флагман" как ще коментира завръщането на Делян Пеевски в политиката и то би ли помогнало за бъдеща коалиция на ГЕРБ с ДПС, или напротив.
"Не мога да ви отговоря, защото не касае моята партия", обясни първо Борисов. След напомняме, че я касае въпросът за коалицията, лидерът на ГЕРБ каза: "Аз искам да видя резултатите от изборите и тогава ще кажеме дали и как ни е подредил народът. Толкоз."
Експремиерът участва в пресконференция в централата на ГЕРБ в София. Основна тема на медийното събитие бе внесеният от служебния кабинет в Европейската комисия План за възстановяване и устойчивост.
След друго питане на "Флагман" - защо Бойко Борисов се кандидатира постоянно за депутат, а след това се отказва да бъде народен представител, той обясни: "Просто за да си водя листата и хората да виждат, че участвам активно в кампанията. И аз участвам ежедневно и преди, и след изборите. А два пъти излизам, защото не искам да имам депутатски имунитет, да може да се развихри Рашков."
Попитан кои са потенциалните коалиционни партньори на ГЕРБ след изборите, Борисов отговори: "Всички и никой. Всички и никой. Ако във всички дойде разум и след като сме похарчили половин милиард и видиме как ни подреди народът, трябва да се опитаме да направим правителство. Как, по какъв начин - коалиционно, за спасение, за еди-какво си, - оставям на умниците да решат. Но трябва да го направим. И ако отново резултатът ни е най-висок в България и някой се опитва да зачерква избирателите на ГЕРБ, това също не е правилно според мен. Така че, оставям ги... Вие сега какво разбрахте? Освен Мая, която се предлага на всички, всички останали казват "не сме водили разговори". Ми и ние не водиме разговори, ще ги водиме след това. И при нас идват много емисари, но когато не са оторизирани и когато не е както ние сме казали... има среща, има избори - заповядайте, предлагаме ви, ще излъчиме преговорни комисии. Ако се разберем. Но половин милиард за избори, и пак да няма резултат, дори и тази демокрация в България, когато хората вече не могат да си плащат сметките, ни идва в повече."
След уточняващ въпрос - какви емисари идват при тях, Бойко Борисов обясни: "Всякакви. Те се предлагат. Но не са оторизирани и затова не ги съобщавам."
Борисов не взе участие в брифинга от самото начало. Първо говориха Томислав Дончев, Жечо Станков и Красимир Вълчев. В един момент Борисов влезе в залата, но отзад, а не откъм основния вход, както е обичайно. Тогава лидерът на ГЕРБ седна сред репортерите и слушаше съпартийците си дълго време. Едва после той зае място отпред и отговаряше на въпроси.
Борисов отново използва случая да разкритикува остро президента Румен Радев и служебния кабинет. Според него държавата потъвала като кораба "Вера Су".
Историческа визита: Доналд Тръмп каца в Анкара, с Ердоган рестартират преговорите за изтребителите F-35
Невиждан прецедент на 4-ти юли: Отмениха парада във Вашингтон заради убийствен ад от 45 градуса!
Паника в Стара Загора! Огромен жълт питон изпълзя на детска площадка
Отказва ли се от футбола Лука Модрич
Мачкай, Гришо: Ето кога може да гледате днешната му среща на Уимбълдън - програмата започна шокиращо
Все още без следа от второто издирвано дете в Струма
Тъмната страна на зодия Близнаци: Какво се случва, когато се ядосат
Идва невиждана жега: Температурите скачат до бруталните 43 градуса
Цолов изпревари най-големия си съперник в последната обиколка, за да звучи "Мила Родино" - какво каза след финала
Бургаска воля - талант от града втори на Балканите след драма
Володимир Зеленски поздрави САЩ
Никола Цолов с шедьовър във Формула 2 - води за титлата

Ееее, събраха се най-сетне...
Нали точно преди изборите трябва да кажеш на електоратът си, дали смяташ да им натресеш султанат в управлението? Да знаят хората, дали да гласуват за теб.
"Вие ми гласувайте доверие, пък после ще видим".
Б@си наглеците....