Унищожиха чрез изгаряне 1253 кг наркотици в страната
Общата стойност на унищожените наркотици по цени на “пазара” е над 46 млн. лв.
За периода 10 семптември - 18 октомври служители на Агенция „Митници“ заедно с представители на Министерство на здравеопазването и Национална следствена служба подготвиха за унищожаване 1253 кг наркотични вещества - 1025 кг марихуана, 114 кг екстази, 22 кг хероин, 25 кг амфетамини и 65 кг други наркотични вещества.
Физическото изгаряне беше осъществено на три транша в инсинератора на Предприятието за управление на дейностите по опазване на околната среда към МОСВ. Общата стойност на унищожените наркотици по цени на “пазара” е над 46 милиона лева, съобщиха от Агенция "Митници".
Унищожават се само тези количества наркотични вещества, за които има влезли в сила присъди или за тях са издадени постановления на прокуратурата. Наркотиците са задържани от правоприлагащите органи - Агенция “Митници” и Министерство на вътрешните работи.
За двадесет и една години Агенция “Митници” организира и осъществи 83 процедури по унищожаване на наркотични вещества с количество над 53 тона.
Попова Коледа е, има много обичаи
Опасно време в почти цялата страна, за три области предупреждението е крайно сериозно
Рубио: Няма война между САЩ и Венецуела
Григор Димитров с коментар в Австралия за младите Иван Иванов и Александър Василев
Река излезе от коритото си, заля дворове
Мадуро по джапанки и с палци нагоре сред агенти - гавра ли е тази снимка?
Въпрос "ще може ли с българското евро да се пазарува в Гърция" взриви мрежата
Обявиха извънредно положение в Берлин
Мълния удари 150 човека на фестивал
Почина журналистът Светлозар Николов
Наско Сираков с коментар за Димитър Пенев
Въоръжени мъже нахлуха в село, убиха най-малко 30 души
