Светът ще върти е-байкове, произведени в България
Базата ще се простира на площ от 131 дка, с разгъната застроена площ около 50 хиляди кв. метра
Нов завод за електрически велосипеди ще се изгражда край Пловдив, в индустриална зона „Марица“. Инвеститори са пловдивският производител на велосипеди „Макском“ и австрийската компания Pierer Group - собственик на световноизвестната марка мотоциклети КТМ, която успешно навлезе и в бизнеса с електрически байкове. Договорът за съвместна дейност бе подписан днес между собственика на „Макском“ Максим Митков и Щефан Пиерер – съдружник и главен изпълнителен директор в Pierer Mobility.

Джойнт венчър компанията ще се регистрира в България под името „Pierer & Maxcom Mobility“.
Инвестицията в новия завод ще е над 60 милиона лева, разпределени по равно между съдружниците. Той ще се простира на площ от 131 дка, с разгъната застроена площ около 50 хиляди кв. метра. В него ще се осигурят нови 1000 работни места за Пловдив и региона. Там ще се произвеждат утвърдените брандове в портфолиото на Pierer Group - Husqvarna, GAS GAS и Raymon. Цялата продукция ще е за експорт.

По план заводът трябва да е готов през втората половина на 2023 г., а производството да стартира през 2024 г.
„Нашата цел е да постигнем над 300 хиляди електрически байка на година, както и да разширим производството с други двуколесни превозни средства. За 10 години съвместното ни дружество ще произведе над 3 млн. електрически байка и ще експортираме за над 5 млрд. евро велосипеди за света“, каза Максим Митков след подписването на договора.
Преди това официалната делегация отминистерството на икономиката и бизнеса разгледа производствената база на „Макском“.

Турчин опита да прекара близо 200 пистолета и боеприпаси през Лесово в кашони с бои и авточасти
Сграда се срути в Германия, издирват български гражданин под развалините
Слух от „Дондуков” 2: Радев няма да издигне Йотова за президент
Близо 90 бургаски учители ще получат отличия на тържествена церемония по случай 24 май
Синоптици бият тревога за Бургас за утре
Клиент остана без пари и гориво след като спря на бензиностанция за самообслужване
Часове преди обявяването на носителите на „Букър“, номинираната Рене Карабаш със специално послание към Бургас
Кои са най-търсените професии
Райънеър с план как да не фалира
Уби ли баща си наследникът на империята Манго заради 4,5 милиарда евро
Айтозлийката Йорданка Андреева е била класен ръководител на ДАРА
Заплатите в IT сектора надхвърлиха 3100 евро през първото тримесечие
