Скок и на цените в туризма, почивката ще е по-скъпа с 11-13%
Прогнозата е за силен зимен сезон, възобновяват полети от Лондон и Москва
Има много голям интерес към България и страна остава конкурентна от гледна точка на туризма, коментира Румен Драганов, директор на Института по оценки и анализи на туризма пред БНТ.
„Имаме два пъти повече туристи от миналата година, но сега зимният сезон е още по-щастлив, тъй като ще бъдат възстановени полетите с Великобритания и Русия, където има още по-голям интерес“, каза той.
По думите му, очаква се увеличение на цените с 11-13%. Туристът избира дестинация, която му харесва, на базата цена-качество, категоричен е експертът.
Ние помолихме да се съобщава в данните за заразени процентът на ваксинирани. 95% от ваксинираните нямат никакъв проблем, проблемът е в останалите. Поздравления за правителството, което устоя да нямаме локдаун, което е пълна глупост, допълни експертът.
Бивш играч от българското първенство закъса с черно тото
Жълт код за 16 области заради интензивни валежи и гръмотевици
Стана ясно кога отваря най-големият магазин на BILLA в Бургас
Чехия разследва как шофьорите на двете коли от "Челопешко шосе" са получили книжки
Почина първият демократичен кмет на София
Силно земетресение разтърси регион Приморски
Розовият сън на Маями
Вижте кога и къде ще пръскат за кърлежи в Бургас
Белодробната болница в Бургас организира безплатни прегледи за туберкулоза
Младите баскетболисти на Свети Влас отново са най-добрите
Стилиян Петров: Когато каузата е чиста и хората са единни, всичко е възможно
Певицата Андреа проговори за опита за самоубийство
