Математикът Динко Раднев напуска листата на „Продължаваме промяната”
Днес той ще внесе молбата си в РИК, отказва да говори за причините
Математикът Динко Раднев, който е девети в листата на коалиция „Продължаваме промяната”, сформирана от бившите министри Кирил Петков и Асен Василев, днес ще се откаже от намерението си да стане народен представител. В разговор с репортер на Флагман.бг изтъкнатият педагог от ППМГ „Акад. Никола Обрешков” сподели току-що, че се налага да предприеме тази стъпка.
Мотивът, който той ще представи пред РИК, са лични причини, свързани със заетостта му при подготовката на математици за две международни състезания, както и пренатовареността му при воденето на различни курсове по математика. Раднев приел да попълни декларация за участие в листата на 2 МИР-Бургас по покана на членове на мандатоносителя ПП „Средна европейска класа” около седмица преди крайния срок за регистрация – 13 октомври. Когато разговаряли с него, той останал с впечатление, че от Бургас към Парламента чрез тази формация – на Кирил Петков и Асен Василев, ще се устремят все личности, които се родеят с представите му за носители на промяна, но това не се оказало точно така.
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело
80 години от създаването на Веспа
Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ
Почина бивш депутат
С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас
Супер звезда идва на Макс файт в Бургас
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето

Честен, интелигентен и изключително скромен- просто не му е мястото в тези избори.
Г-н Раднев, поздравления за всичко, което правите! За съжаление сега няма да има за кого да гласувам.
Не бива човек да се отказва за това, че не сме еднакви.
Знаем, че простащината има превес, но знаем, че такива като Вас, са трън на едно меко място.
Аз уважавам Вашето решение, постъпвате по съвест. Знам, че не е заради номера в листата, който се преодолява в избора.
Уверявам Ви, че с Вашето присъствие в живота на хиляди семейства, които са имали допир с Вас покрай децата ни, уважението и убедеността в качествата на Вашата личност е без съмнение.
Независимо дали сте депутат или не, аз уважавам Вашата личност и талант и това никой не може да Ви го отнеме.
Първо заявява , че причините били чисто професионални и служебни, после пък не му харесвали кандидатите, наредени до него, накрая може да се окаже , че е обиден от деветото, най-вероятно неизбираемо място...
Нали той може да се откаже и ако бъде избран, ей го Боко три пъти извърта този номер ! Влиза следващият от листата...
Надали се е отказал да става депутат, само че тоя път не можа да хване бързия влак
Умен !
Скромен !
Честен !