Приемат новите мерки срещу COVID-19
Доц. Кунчев предлага затягане на ограниченията или свободен достъп навсякъде, но срещу зелен сертификат
Извънреден съвет в здравното министерство решава за новите мерки срещу COVID-19. Експерти по епидемиология ще обсъдят двете предложения на главния държавен здравен инспектор доц. Ангел Кунчев за справяне с четвъртата вълна на пандемията. Предложенията ще бъдат разпратени и до представителите на бизнеса и браншовите организации, за да се вземе решение.
Според единия сценарий, предложен от доц. Кунчев, страната ни трябва да затегне допълнително ограниченията. Това включва по-малък капацитет в обществени обекти и преустановяване на дейности със струпване на хора. Другият, алтернативен сценарий, е за свободен достъп навсякъде, но срещу “зелен сертификат”. За целта държавата вече поръча един милион антигенни теста, които ще са безплатни за гражданите.
С резултатите от изследванията хората ще могат да получават сертификат за 48 часа, който да им гарантира свободен достъп до заведения, театри, кина и обществени сгради - в случай, че не са ваксинирани или преболедували.
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия
Соня приготви пица по тази рецепта у дома и никога повече не поръча от ресторант
Шофьор на камион е с опасност за живота след катастрофа на АМ „Тракия“ край Ямбол
Младежи пострадаха тежко от токов удар при опит за селфи върху вагон
50-годишна софиянка седна зад волана с 2,53 промила край Бургас, задържаха я
Ще каже ли София „Не“ на санкциите срещу Русия
Наркомани и бездомници вадят ножове в емблематичен подлез в София, превърнат в опасно гето

KOMUNIAGITE "RIAPA CHA RUPAT"
CHESTITO NA VSICHKI BULGARI ....