Загуби от 450 млн. лв. за туризма през лятото
Заради присъствието на България в черните списъци на държавите с висок риск от разпространение на Covid-19, зимният сезон също е застрашен
Загуби от 450 милиона лева е претърпяла българската икономика за последното лято. Спадът на приходите от нощувки е най-голям в област Бургас - над 250 млн. лв., изчисляват анализатори. През трите месеца – юни, юли и август, броят на реализираните нощувки в страната е 11,3 млн.
Ръстът е значителен в сравнение с 6,3 млн. през 2020 г., но е много далеч от близо реализираните 16,5 млн. нощувки през 2019 г., предава БНР.
Спадът в приходите от нощувки през трите месеца е най-голям в областите Бургас, Варна, Добрич, София и Пловдив. Туризмът се възстановява бавно благодарение на държавната подкрепа и на облекченията в изискванията за пътуване в Европа, смятат от Института за пазарна икономика, откъдето прогнозират значителни проблеми в следващите месеци.
Заради присъствието на България в черните списъци на държавите с висок риск от разпространение на Covid-19, високата заболеваемост и ниската ваксинация, които поставят под съмнение зимния сезон
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка
ФК „Нефтохимик“ започва лятна подготовка и планира шест контролни срещи
Махнаха Тома Белев, Зелените останаха само с Даниела Божинова
Продавач-консултант е хитът на пазара на труда, бизнесът дава до 1500 евро заплата
Киър Стармър подаде оставка след едва 23 месеца като премиер на Великобритания
Магия край Бургас: Делфини изнесоха приказен спектакъл пред бургазлия с джет
Млад шофьор извърши над 50 нарушения на пътя, КАТ масово наказва „тарикати“ по магистралите
Арестуваха китайски шпионин в София

Това лято имах чувството че туристите са някакви смески между шимпанзета и прасета,все едно бях в някакво гето ходят по 15 получовека на катуни направо,със сигурност не са похарчили повече от 20 лева за целия си престой извън хотела
Но с такива бизнесмени (изключвам 10тина % в най-добрия случай) където дават по 300 евро на персонала си за 60 часа работна седмица и нагоре,а после карат коли за по 300 бона,това заслужават,но още от едно време приказката си остава правилна
Прост народ,слаба и бедна държава
От 1990 съм в този бранш и по-голяма глупост не съм чувал. А балъците вярват и лайкват...:)))))
НАП кво чака и не ги раздруса.
Хотелите пращяха,те пак реват. Мамицата ви ненаядена.
Най-голям е Слънчев бряг с около 50 000 легла и останалите курорти допълват бройката от 100 и нещо хиляди легла.
Нямаше места никъде по черноморието!
А цените скочиха до небесата.
Такъв Силен сезон бизнеса Не беше сънувал дори.
Всички заведения се пукаха по шевовете от посетители!
Ако сумираме броя на всички почиващи през лятото в България по време на управлението на Мутрягата борисоФ,
няма да са толкова, колкото бяха през това лято!