Очаква ни сериозна инфлация до края на годината, твърди синдикалист
Има нужда от спешни мерки за небитовите потребители, каза президентът на КНСБ Пламен Димитров
"Инфлацията до края на годината ще стане по 3 пъти по-голяма от миналата година. Цената на олиото вече мина 50% увеличение. Нашите очаквания са цената за килограм бял хляб да достигне 2 лв. до края на годината". Това заяви в Пламен Димитров, президент на КНСБ.
По думите му цената на газа е скочила пет пъти, а тази на електроенергия над четири пъти.
"Има нужда от спешни мерки за небитовите потребители. В понеделник ще говорим за това с президента Радев и енергийните дружества. Все повече търговци на ток излизат от пазара, отказват да изпълняват договорите си", сподели той.
Димитров разкри, че КНСБ ще предложи през двустранни договори с НЕК да бъде доставяна два пъти по-ниска енергия на свободния пазар за период 6 месеца, до края на март или април.
"Предлагаме законови промени - КЕВР да върже цената на доставчиците от последна инстанция за себестойността на основните производители", коментира президентът на КНСБ.
А това би означавало всички на свободния пазар да получат доставки от НЕК.
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година

Ясно е че пак на Бойко ще се молите да ни изведе от блатото,но Прокопиевите,канадски крадци ще се нагушат повече от Белградския!
Когато сте тъпи е за цял живот!
Върни се зло,че без теб въобще не е по-добре,а шок и ужас!
Е колко според Вас е килограм хляб в момента?
ние стоим много твърдо на дъното
вече 15 години
повече от тва няма накъде