Очаква ни сериозна инфлация до края на годината, твърди синдикалист
Има нужда от спешни мерки за небитовите потребители, каза президентът на КНСБ Пламен Димитров
"Инфлацията до края на годината ще стане по 3 пъти по-голяма от миналата година. Цената на олиото вече мина 50% увеличение. Нашите очаквания са цената за килограм бял хляб да достигне 2 лв. до края на годината". Това заяви в Пламен Димитров, президент на КНСБ.
По думите му цената на газа е скочила пет пъти, а тази на електроенергия над четири пъти.
"Има нужда от спешни мерки за небитовите потребители. В понеделник ще говорим за това с президента Радев и енергийните дружества. Все повече търговци на ток излизат от пазара, отказват да изпълняват договорите си", сподели той.
Димитров разкри, че КНСБ ще предложи през двустранни договори с НЕК да бъде доставяна два пъти по-ниска енергия на свободния пазар за период 6 месеца, до края на март или април.
"Предлагаме законови промени - КЕВР да върже цената на доставчиците от последна инстанция за себестойността на основните производители", коментира президентът на КНСБ.
А това би означавало всички на свободния пазар да получат доставки от НЕК.
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
Историята на кученцето Мари, която трогна цяла България и доказа, че добротата няма цена
Горчив финал: Маги Томова от „Ергенът“ хванала Калоян в изневяра
Пиян моторист катастрофира край Пловдив
Гей парад по време на война: Киев отбеляза "Прайда" с мащабно шествие и контрапротест
Почина Феим Чаушев - бивш заместник-министър на външните работи
Айтос изпрати Випуск 2026 с празнична церемония и 55 отличници
Мнозинството от британците вече отчитат Брекзит като историческа грешка

Ясно е че пак на Бойко ще се молите да ни изведе от блатото,но Прокопиевите,канадски крадци ще се нагушат повече от Белградския!
Когато сте тъпи е за цял живот!
Върни се зло,че без теб въобще не е по-добре,а шок и ужас!
Е колко според Вас е килограм хляб в момента?
ние стоим много твърдо на дъното
вече 15 години
повече от тва няма накъде