Очаква ни сериозна инфлация до края на годината, твърди синдикалист
Има нужда от спешни мерки за небитовите потребители, каза президентът на КНСБ Пламен Димитров
"Инфлацията до края на годината ще стане по 3 пъти по-голяма от миналата година. Цената на олиото вече мина 50% увеличение. Нашите очаквания са цената за килограм бял хляб да достигне 2 лв. до края на годината". Това заяви в Пламен Димитров, президент на КНСБ.
По думите му цената на газа е скочила пет пъти, а тази на електроенергия над четири пъти.
"Има нужда от спешни мерки за небитовите потребители. В понеделник ще говорим за това с президента Радев и енергийните дружества. Все повече търговци на ток излизат от пазара, отказват да изпълняват договорите си", сподели той.
Димитров разкри, че КНСБ ще предложи през двустранни договори с НЕК да бъде доставяна два пъти по-ниска енергия на свободния пазар за период 6 месеца, до края на март или април.
"Предлагаме законови промени - КЕВР да върже цената на доставчиците от последна инстанция за себестойността на основните производители", коментира президентът на КНСБ.
А това би означавало всички на свободния пазар да получат доставки от НЕК.
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Гълъб Донев представи бюджет 2026: Дефицитът е реален, прекомерен и не игра с числа
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден

Ясно е че пак на Бойко ще се молите да ни изведе от блатото,но Прокопиевите,канадски крадци ще се нагушат повече от Белградския!
Когато сте тъпи е за цял живот!
Върни се зло,че без теб въобще не е по-добре,а шок и ужас!
Е колко според Вас е килограм хляб в момента?
ние стоим много твърдо на дъното
вече 15 години
повече от тва няма накъде