Кралицата спря алкохола
Тя е била подтикната към такова решение поради препоръките на лекарите и желанието да посрещне платинената годишнина в най-добрата възможна форма
Британската кралица Елизабет II, която тази година отпразнува 95-ия си рожден ден, реши напълно да се откаже от алкохола.
Тя е била подтикната към такова решение поради препоръките на лекарите и желанието да посрещне платинената годишнина (70 години от престой на трона) в най-добрата възможна форма, съобщи вестник The Daily Telegraph. Медицинските съвети не са свързани с някакво заболяване и са дадени само „като предпазна мярка“.
Последната дума по този въпрос остава на Нейно Величество. "Тя иска да се почувства възможно най-добре, за да се наслади на предстоящите летни тържества, а наскоро лекарите й казаха, че намаляването на алкохола ще бъде от голяма помощ. Тя никога не е пила много", сподели източникът пред вестника.
Според съобщения на британските медии, Елизабет Втора понякога си позволява аператив вечер и обича сухо мартини преди вечеря. Daily Telegraph отбелязва, че този коктейл за коронованата особа винаги е бил приготвян лично от принц Филип, който почина през април тази година на 99-годишна възраст. Смята се, че този традиционен ритуал е прекъснат от смъртта на съпруга-принц, което също би могло да накара кралицата да се откаже от алкохола.
Известно е, че Нейно Величество не обича шампанското и по време на държавните приеми, на които се сервира тази напитка, тя само се преструва, че го пие, и като цяло е безразлична към виното. Изключение от правилото са само няколко сорта, включително рейн и розе.
В същото време кралицата предпочита английския джин и се смята, че любимата й алкохолна напитка е комбинация от една част джин с две части дюбоне, френски аперитив, напомнящ вермут. Елизабет II наследила любовта си към дюбоне от майка си.
Източник: БГНЕС
Сложете купичка със сода в хладилника и забравете за лошите миризми
Зодиите, за които предстои важна промяна
Симеон Николов блести за Купата на Русия
Кои зодии ще сбъднат голяма мечта до края на годината според астролози
12/05/2026, Вторник 20:59
0
Владимир Путин се хвали с три мощни оръжия
Голям обрат в Джирото след България
Гурме паста с трюфелов аромат и хрупкав бекон - лесна рецепта за ресторантски вкус у дома
Феновете в екстаз - Къванч Татлъту се завръща
Българин хвана риба гигант
Арсенал получи талисмани от бургазлия
Бойко Борисов и Живко Тодоров с решение за ръководството на ГЕРБ в Стара Загора
БДУ "Проф. д-р Асен Златаров" с ключово участие в конференция по проект MIRACle
