×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Ваксинирането срещу варицела става задължително от юли
  • Военни конвои на НАТО се движат по пътищата на страната
  • Повече от 50 000 души са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
  • Германия отчете температурен рекорд за всички времена с 41,3 градуса по Целзий
  • Екстремно горещо време днес, температурите скачат до 36 градуса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

"Демократична България" потегли от Бургас към бъдещето: Целта ни е да превърнем страната в най-доброто място за живеене на Балканите


"Демократична България" потегли от Бургас към бъдещето: Целта ни е да превърнем страната в най-доброто място за живеене на Балканите
За откриването на кампанията в морския град дойдоха съпредседателят Христо Иванов (вдясно) и водачът в Бургас Ивайло Мирчев (вляво), с тях е вторият в листата Димитър Найденов
16 Октомври 2021, Събота, 12:13 ч.
Автор: Емел МАХМУД, снимки: авторът

Имаме изключително силна листа от професионалисти, с която ще разширим подкрепата ни в региона, категорични са от формацията

"Демократична България" стартира кампанията си в Бургас с амбицията за разширяване на подкрепата си в региона. Със силни кандидати формацията потегли към 47-ото Народно събрание с цел три депутатски мандата. За откриването в морския град пристигнаха съпредседателят Христо Иванов, както и водачът на листата Ивайло Мирчев. Втори след него отново е Димитър Найденов, който на изборите за 45 и 46 НС проведе изключително силна преференциална кампания и с подкрепата, която получи от избирателите, показа, че е заслужил мястото си в парламента. 

Христо Иванов обясни, че очаква още по-добър резултат не само от Димитър Найденов, но и от останалите кандидати. 

"Демократична България" е единствената политическа формация, която поощрява префеенциите. Ние не се опитваме да убием конкуренцията, да скрием хората. Напротив. Имаме силни листи в цялата страна, хората имат какво да покажат и ние искаме да дадем избор избирателите. И ние сме тези, които се борим за мажоритарен принцип в изборите", обясни Христо Иванов. 

Приоритет на ДБ е модернизацията на страната, като по този начин да я превърне в най-доброто място за живеене на Балканите. "Амбициозно, но не невъзможно", категоричен е Иванов. 

"За пореден път Бургас има възможност да получи своето достойно представителство в лицето на всеки един участник в листата ни. Тя се състои от инженери, юристи, общественици, хора със сериозни биографии зад гърба си. Жителите на област Бургас вече ни познават добре, с нашите действия в 45 и 46 НС те се увериха, че ние стоим зад обещанията си. Това, с което се ангажираме, не само го говорим пред камерите, но го отстояваме и в парламента. Два пъти успяхме да попречим на ГЕРБ и ДПС да се възпроизведат в едно ново 4-годшно управление. Сега отново влизаме устремено в тази битка. Знаете, че Бургас е един от бастионите на ГЕРБ, но с трите поредни избора се надявам да отнемаме по десетки хиляди гласове от ГЕРБ", каза вторият в листата Димитър Найденов. 

Част от кандидатите от бургаската листа на ДБ, всеки един от тях е изключителен професионалист в своята област, каза съпредседателят на Обединението Христо Иванов

Христо Иванов е убеден, че след 14 ноември България ще има кабинет. Той ще е коалиционен, а за да се случи, трябва партиите да се договорят за едно прозрачно споразумение и да се носи ясна отговорност. Именно "Демократична България" е гарант да се подходи по този начин. 

"Правителство ще има, но не каквото и да е, а такова, каквото ще движи България към бъдещето. Няма да може един да каже "аз спечелих изборите, мене ще слушате". Опитаха се от "Има такъв народ" да се държат като Бойко Борисов, но това време вече приключи. Сега ще трябва да седнем да разговаряме къде се пресичат интересите на нашите избиратели, а не на самите нас", категоричен е съпредседателят на ДБ.

Той коментира и скандалите в Стара Загора. Припомняме, че Районната избирателна комисия там спря регистрацията на формацията, тъй като документите са подадени по електронен път с електронен подпис. Според Христо Иванов това е кампания за атака срещу тях. 

Димитър Найденов е сред отличниците на изборите в област Бургас на вота през април и юли със спечелените преференции

"В България има политически сили, срещу които ГЕРБ и ДПС мобилизират всички останали. Решението в Стара Загора беше взето и с гласовете на ИТН. Тази кампания показва, че това е борба на епохите - между това политическите сили на статуквото да задържат България назад във времето, за да могат да управляват както досега, и другите, ние от Демократична България", които искаме да бъдем в бъдещето, да се борим за модерна България, за реформите, за спирането на мафията. Ние сме онези, които казваме ясно на ГЕРБ и ДПС, че не трябва да имат достъп до властта - проблем за едни корупционни партии и поради тази причина те ще направят всичко възможно да ни спрат", обясни Иванов. 

Водачът Ивайло Мирчев (вдясно) даде експерното си мнение как може да се замрази драстичното увеличение на тока и природния газ

Присъстващите коментираха и наболялата тема за скока на цената на тока. Водачът на листата Ивайло Мирчев е категоричен, че увеличение не трябва да има до края на ценовия период - 30 юни. 

"Във Фонда за енергийната сигурност има достатъчно пари, които могат да компенсират по-високата цена в момента и не е нужно да бъдат натоварени домакинствата. По отношение на природния газ - най-доброто, което можем да направим, е да бъде завършена гръцката връзка. Това може да се случи до няколко месеца. Турски поток беше построен за по-малко от година, но гръцката връзка я чакаме шеста година. В това ще бъдат насочени нашите усилия", каза водачът, като допълни, че в Бургас по време на кампанията ще пристигне и Елисавета Белобрадова, която ще се срещне с избиратели. 

Предизборната шатра на ДБ е разположена на пл. "Тройката". Там избирателите ще имат възможност да се запознаят с кандидатите и програмата на формацията. 


 

Мобилната приемна на партията се намира на пл. "Тройката"

 




Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
Димитър КИРЯКОВ Вижте как шофира този безразсъден водач Вижте как шофира този безразсъден водач 28/06/2026, Неделя 19:51 3
България Всички новини
Родното Черноморие или Гърция: Къде предпочитат да летуват туристите? (ВИДЕО) Родното Черноморие или Гърция: Къде предпочитат да летуват туристите? (ВИДЕО) Въпреки негативната кампания в социалните мрежи, Бургас и българските курорти остават топ дестинация за сезона Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Мъж скочи от терасата си в бургаски жк "Зорница", падна върху Ауди (СНИМКИ) Починал е на място Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) Бакшиш засне спяща клиентка и я превърна в зрелище в TikTok (ВИДЕО) 21-годишната жена не е давала съгласие за публикуване на видеото, всичко започва от паднала батерия на телефон Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Кошмар! Дете и баща му пострадаха при инцидент с атракционна люлка, скъсала се метална тръба Двуместната им седалка се сгромолясала на земята от 2 метра височина Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Бивш министър на ГЕРБ обяви кандидатурата си за президент Интригата около вота се заплита Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Учен: ИИ най-вероятно ще е последното изобретение на човека (ВИДЕО) Роман Ямполски твърди, че най-опасният ИИ няма да изглежда като злодей, а като система, която човекът вече не разбира Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка Трагедия в Айтоско: 56-годишен моторист загина при зловещ инцидент в село Чукарка В момента тялото на загиналия мъж е откарано за съдебно-медицинска експертиза Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия Смърт в багажника на път за морето: Хванаха дилъри с чудовищно количество фентанил на АМ Тракия При зрелищна акция край Трилистник полицията иззе половин килограм прах с изключително висока токсичност, предназначен за Черноморието Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Ауди катастрофира на входа на Подземната улица в Бургас Щетите са изцяло материални Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки В неделя температурите ще стигнат до 37 градуса, а по Дунав до вторник се чакат 40
Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Жертвите във Венецуела може да се окажат 70 пъти повече от официалните данни Докато Каракас съобщава за малко над 1400 загинали, американските сеизмолози предупреждават за невиждана катастрофа от 123 години насам 80 години от създаването на Веспа 80 години от създаването на Веспа Това е истинско бижу, което се превърна в емблема за Италия Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Израел атакува Южен Ливан с дрон ден след историческия пакт в САЩ Споразумение за мир между САЩ, Израел и Ливан бе подписано на 26 юни във Вашингтон   С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас С кола или рейс до морето? 13 евро повече за гориво в резервоара от София до Бургас Ако има трайно примирие в Близкия изток, цените може да паднат в разгара на лятото, прогнозират от петролната и газова асоциация  Супер звезда идва на Макс файт в Бургас Супер звезда идва на Макс файт в Бургас  Бурак редовно играе срещу най-големите имена в муай-тай включително мач за титлата на RWS Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Жега като за Апокалипсис: Германците развиха „ковид психоза“ и опразниха супермаркетите при 40°C Рафтовете за охладени продукти – сирена, млечни стоки, тесто и готови храни – са брутално ометени до шушка Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Хотелиери от Северното Черноморие: Толкова зле не е било досега, пускаме отстъпки между 20 и 40% Има 35% по-малко туристи по Северното Черноморие в сравнение със същия месец на миналата година Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него Той беше един от известните турски актьори, чиито филми десетилетия наред се излъчваха по телевизията не само в Турция, но и в България Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад Сблъсъкът е възникнал, след като лек автомобил „Ауди“ е блъснал отзад движещо се пред него „Пежо“, като силата на удара е била толкова голяма, че едната кола се е преобърнала по таван на пътното платно Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма Докато изолираното от света момченце издъхвало от сърдечна недостатъчност в Мичиган, майка му и баща му извикали ветеринар за семейното куче, но не и лекар за собствения си син
Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Деница САЧЕВА, депутат от ПП ГЕРБ Пиша среден 3 на Бюджет 2026 Виц на деня Виц на деня Срещат се двама:
- Как си?
- Пил съм и по-добре...
Виц на деня Виц на деня Между приятелки:
- Мъжът ми иска да се облека като медицинска сестра, за да му изпълня една фантазия.
- Каква?
- Че е здравно осигурен.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Когато една жена спре да яде след 18.00, в 19.00 почва да гризе съпруга си!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори