×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Гледат делото „Корал“ за документна измама срещу Лена Бориславова
  • Над 22 млн. души могат да умрат до 2030 г. заради съкращения на международната помощ
  • Ресорните парламентарни комисии ще разгледат бюджетите на държавата, НЗОК и ДОО
  • Тръмп обяви, че ще продаде изтребители Ф-35 на Саудитска Арабия
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Кой е Йордан Петков – силният играч от Созопол в битката за депутатските места


Кой е Йордан Петков – силният играч от Созопол в битката за депутатските места
Йордан Петков е в политиката повече от 20 години и е доказан експерт по сигурност, транспорт и общинска собственост
15 Октомври 2021, Петък, 14:24 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимка Емел МАХМУД

Показал съм, че съм честен човек с времето и моята цел е съвсем друга визия на народния представител, категоричен е Йордан Петков

Силен играч изпраща Созопол в битката за депутатските места във 2 МИР-Бургас. Това е Йордан Петков – директор на Дирекция "Управление на собствеността, туризъм и стопански дейности" в Община Созопол. През годините той е доказал своята експертност в тази област и е част от екипа на кмета Тихомир Янакиев, който успя да сложи край на ерата на Панайот Рейзи. 

 Йордан Петков е кандидат за депутат от листата на коалиция „БСП за България“ за 2 МИР-Бургас и е под номер 4. В политиката е повече от 20 години, прегърнал е червената идея още съвсем млад.

„Корупцията в общинската собственост и обществените поръчки е огромна и искам да продължа борбата с нея. Моя опит в тази борба, както и подготовката ми по проектите, всичко, което през живота си съм видял, мога да интегрирам в работата си като депутат. Община Созопол и Бургаска област имат нужда от народни представители, които с морала си да променят мнението на хората за депутатите. Показал съм, че съм честен човек с времето и моята цел е съвсем друга визия на народния представител. Смятам, че мога да въведа едно по-ново мислене, въпреки че нещата в БСП се развиват бавно, но устойчиво и демократично. Да се снимаш някъде и да се покажеш в медиите, това е с временен ефект“, каза Йордан Петков.

Петков е и един от създателите на младежко НПО „С мисъл за Созопол“, дълги години е бил председател на младежката структура на БСП в общината.

Той е на 44 години, роден е в Тополовград, но от 9-годишен живее в Созопол. Женен, с две деца. Завършил е „Публична администрация“ и „Национална сигурност“ в БСУ, в момента подготвя докторантура отново в специалност „Национална сигурност“.

Йордан Петков с водача на бургаската листа инж. Петър Кънев и Крум Зарков (вляво)

Военната си служба прекарва на Остров Свети Кирик и Юлита, където остава и част от сърцето му.

В момента това е една от най-големите каузи, за които Йордан Петков се бори – островът да бъде прехвърлен от държавата в управлението на Община Созопол и да се превърне в посещавана туристическа атракция.

Професионалния си път Йордан Петков започва в частния бизнес като ресторантьор, а след това брокер на недвижими имоти, бил е и сътрудник в адвокатска кантора. След завършване на висшето си образование работи като отговорник по сигурността на Пристанище-Бургас, където получава ключови умения и компетентност, които му помагат и до днес.

От първия ден Йордан Петков е в екипа на кмета Тихомир Янакиев като директор на Дирекция „Управление на собствеността, туризъм и стопански дейности“. 

От 2000 г. е член на БСП, бил е координатор на Младежката организация в Созопол и един мандат общински съветник в Созопол – 2011 – 2015 г.

За трети път е кандидат за народен представител от квотата на „БСП за България“ и този път заема ключовото 4 място в листата. Социалистите в Созопол са мобилизирани да пратят свой представител в парламента. Йордан Петков е харизматична личност, която е уважавана от мнозина в Созопол. Може да се възприеме и за надпартиен кандидат, който би събрал сериозна преференциална подкрепа.

„Хората харесват това, което правим за града и гласуват за нас. Ще се радвам отново да получа подкрепата на жителите на Бургаска област. В момента работя активно за връщането на Остров Свети Кирик и Юлита под управлението на Общината. С главния архитект и кмета на Созопол правим всичко възможно островът да се превърне в средище на културата“, каза пред Флагман.бг Йордан Петков.

Той припомни, че в края на ерата на Панайот Рейзи в Созопол, екипът на кмета Тихомир Янакиев завари Община Созопол във фалит, с изключително големи дългове, а в момента тече 3-годишен оздравителен план. Йордан Петков има огромен принос за решаването на един от наболелите проблеми в Созопол – а именно паркирането през летния сезон.

„Всички паркинги в Созопол са с контрол на достъпа и това е голяма победа за мен. Беше много сложно да се направят 6 паркинга с електронни и системи за наблюдение и да се измени процедурата, която е доста тромава. Закупихме и общински паяк, с което отворихме работни места. Замисляме изграждането на синя зона в града“, каза Йордан Петков.

Йордан Петков е шансът на Созопол да има свой представител в парламента - човек, който гарантирано ще брани интересите на жителите на общината

Той е категоричен, че трябва още работа в тази посока, защото летният сезон беше силен, но градът беше задръстен от автомобили.

Тротоарното право, за което отново аз отговарям, се опитахме да го раздаваме морално и смятам, че сме постигнали доста в тази посока, добави той.

„Спряхме продажбите на общински имоти, много лесно преди се правеше бюджет с това. Откакто Тихомир Янакиев е кмет, се опитваме да не го правим, а отдаваме имоти под наем, стремейки се да оставим след нас собственост. В момента се опитваме да придобием една сграда в Черноморец. Градът се разви, все повече туристи отсядат там и сме насочили усилия да го облагородим“, каза Йордан Петков.

За да го подкрепите, гласувайте за него с номер 104 в листата на „БСП за България“ № 33.


В категории: Созопол , Избори 2021


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
Тервел ИЛИЕВ Реал М посочи вратата на голяма звезда Реал М посочи вратата на голяма звезда 18/11/2025, Вторник 21:01 0
Флагман.БГ Шер глези 40 години по-младото си гадже Шер глези 40 години по-младото си гадже 18/11/2025, Вторник 20:40 0
Флагман.БГ Усик освободи една от титлите Усик освободи една от титлите 18/11/2025, Вторник 20:23 0
50 см сняг в Турция
50 см сняг в Турция 18/11/2025, Вторник 19:40 0
България Всички новини
Най-прочутият български маринист пребит жестоко от созополски рибари, не му харесали картините Най-прочутият български маринист пребит жестоко от созополски рибари, не му харесали картините Яките критици счупили ръката на художник, който е сочен за един от новаторите в българското изкуство и е бил сред най-големите майстори на морския пейзаж В сигнал до Флагман.БГ: Издирваното мини BMW е под чергило пред 5 РУ - Бургас В сигнал до Флагман.БГ: Издирваното мини BMW е под чергило пред 5 РУ - Бургас Дежурният редактор засече писмото преди няколко минути, реагирахме веднага  Лена Бориславова спечели битката в съда, тревожи се за кмета на Варна Лена Бориславова спечели битката в съда, тревожи се за кмета на Варна Решението на Софийския районен съд по делото „Корал“ обаче подлежи на обжалване Делян Пеевски поиска от държавата по 110 лева за пенсионерите, депутатите му даряват заплатите си Делян Пеевски поиска от държавата по 110 лева за пенсионерите, депутатите му даряват заплатите си Финансовият министър му отговори, че възможностите ще станат ясни след анализ на изпълнението на бюджета за тази година Лесен трик за сушене на чаршафи през зимата Лесен трик за сушене на чаршафи през зимата Ето как да се справите с мокрото спално бельо, ако нямате сушилня Редки футболни съкровища привлякоха нов поток посетители във втория ден на изложбата в Central Park Бургас Редки футболни съкровища привлякоха нов поток посетители във втория ден на изложбата в Central Park Бургас Залата беше изпълнена с вълнение от най-малките и със спомени от по-възрастните Конституцията нарушена! Съдът: Наталия Киселова няма право да спира референдум Конституцията нарушена! Съдът: Наталия Киселова няма право да спира референдум В мотивите си магистратите отбелязват, че според Основния закон народът е единствен източник на държавната власт и тя се осъществява от него 26-годишна жена отива на съд за убийството на мъж в Пловдив 26-годишна жена отива на съд за убийството на мъж в Пловдив Той се подразнил, че телефонът на жената позвънил, докато тя му гостувала Отиде си талантливият музиковед Юлия Манукян Отиде си талантливият музиковед Юлия Манукян Тя бе дългогодишен преподавател в НУМСИ "Проф. Панчо Владигеров" в Бургас Петиция настоява кучето Мая да бъде обявено за... светец Петиция настоява кучето Мая да бъде обявено за... светец Инициативата обаче не се прие добре в социалните мрежи
Атака по военни обекти в Русия с американски ракети АТАКМС Атака по военни обекти в Русия с американски ракети АТАКМС Властите в Киев настояват САЩ да им предоставят и "Томахок", чиито обсег е около 2500 километра  50 см сняг в Турция 50 см сняг в Турция Кога ски сезонът там ще бъде открит? Кремъл обвини Полша, че се поддава на русофобия Кремъл обвини Полша, че се поддава на русофобия Експлозията по линията Варшава – Люблин, която свързва полската столица с украинската граница, последва поредица от палежи, саботажи и кибератаки в Полша Глобален срив заради Cloudflare остави света без новини Глобален срив заради Cloudflare остави света без новини Мащабното прекъсване, което продължава през последните часове, със сигурност е попречило на мнозина от вас да сърфират спокойно в мрежата За първи път в Европа: Влакове ще летят с 350 км/ч За първи път в Европа: Влакове ще летят с 350 км/ч Влаковете по линията Мадрид-Барселона превозват по 15 млн. души годишно Пикап, пълен с диви маймуни и дрога, бе заловен при акция в Тайланд Пикап, пълен с диви маймуни и дрога, бе заловен при акция в Тайланд Местните власти разкриха два свързани случая на трафик на макаци, подчертавайки ролята на страната като ключов център в глобалната незаконна търговия Бившата жена на  Трюдо проговори за романса му с Кейти Пери Бившата жена на  Трюдо проговори за романса му с Кейти Пери В откровен разговор в подкаст, Грегоар сподели как преживява общественото напрежение и непрестанните заглавия около бащата на трите и деца Ужасяващо убийство: Известен футболен съдия застреля бившата си любима Ужасяващо убийство: Известен футболен съдия застреля бившата си любима Трагедия на Балканите Четирима от всеки петима украинци, призовани в армията...дезертират  Четирима от всеки петима украинци, призовани в армията...дезертират  Около 100 000 млади украински мъже са напуснали страната през последните три месеца, много от които се насочват през Полша към Германия Сделка за ядрено сътрудничество подписват САЩ и Саудитска Арабия Сделка за ядрено сътрудничество подписват САЩ и Саудитска Арабия Рамковият договор ще се затвърди по време на визитата на принц Мохамед бин Салман във Вашингтон
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Радев "тактично" замени Шкодата с чисто ново BMW X7 Виц на деня Виц на деня Ядосан мъж се прибира вкъщи и крещи на жена си:
- Всичко знам!
Жена му реагира веднага.
- Така ли?! Я, кажи тогава кой е петият по височина връх в света?
Виц на деня Виц на деня Mъж се прибира в 2 сутринта.
Жена му:
- Най-накрая. Три часа те чакам да се прибереш, за да заспя.
- По дяволите, аз три часа чакам да заспиш, за да се прибера!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Един мъж винаги ще получи от една жена това, което тя иска!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори