Гришо на полуфинал на Индиън Уелс след инфарктен мач с Хуркач
Григор Димитров си заслужи място във финалната четворка, след като отстрани осмия в схемата
Григор Димитров записа нова страхотна победа в Индиън Уелс (САЩ). Най-добрият български тенисист продължава към полуфиналите на "Мастърс" турнира, след като спечели с 2:1 сета (3:6, 6:4, 7:6 /2/) срещу световния №12 Хуберт Хуркач (Полша). Двубоят помежду им продължи 2 часа и 40 минути, съобщава бТВ.
Първата ни ракета затвърди отличната си форма и постигна обрат във втори пореден двубой. Преди около 24 часа той отстрани водача в схемата Даниил Медведев, заличавайки изоставане от 0:1 сета и 1:4 гейма.
Така Димитров вече има 100 успеха в мачове от "Мастърс 1000". В следващия кръг той ще се изправи срещу британеца Камерън Нори, който елиминира с 2:0 сета (6:0, 6:2) Диего Шварцман (Аржентина).
Григор и Нори са се сблъсквали само веднъж на ниво АТР - в Маями през март тази година, когато българинът отстъпи с 0:2 сета (5:7, 5:7) за близо 2 часа игра.
Мачът с Хуркач започна равностойно, като и двамата печелеха подаванията си. Полякът бе по-убедителен на сервис. Осмият гейм обаче се превърна в кошмарен за Димитров, който допусна точка за пробив след двойна грешка и две непредизвикани. Първата ни ракета оцеля на два пъти, но Хуркач проби от третия опит. Впоследствие световният №12 затвори първия сет при 6:3.
Димитров стартира отлично втората част - с пробив за 2:0, но не успя да затвърди. Хуркач стигна до два брейкбола в седмия гейм, Григор обаче се измъкна. В крайна сметка късметът бе на страната на българина. Топката закачи мрежата и остана в полето на Хуркач при 5:4 и даде шанс на Димитров да изравни сетовете.
В заключителната част българинът отрази две точки за пробив в третия гейм, преди да принуди Хуркач да се пропука на свое подаване в шестия. Димитров затвърди, но изпусна аванса си в деветия гейм, като този път мрежата помогна на поляка.
Димитров започна лошо тайбрека, допускайки минибрейк, след което Хуркач сбърка на два пъти. С атрактивна игра най-добрият ни тенисист поведе с 6:2 и сложи точка на спора.
Кметът Димитър Николов посети приюта за бездомни в Бургас на Нова година
ЕЦБ ще освети сградата си във Франкфурт с "Добре дошла, България"
Българин: Ще стане живо чудо с еврото
Заплаха за убийство и счупена с камък витрина при опита за грабеж на златарското ателие
Най-кървавата война след Втората световна: защо отново гинат руснаци и украинци
Антъни Джошуа просълзи спортния свят с думи от болницата
Мъж с шест съпруги почина от инфаркт след фатален ултиматум
Парите ще валят: кои зодии ще направят най-силния старт на 2026
Как да направим вкусно кисело зеле с по-малко сол - тънкости от опита
Легендата Роберто Карлош претърпя многочасова операция
Черна хроника - 453 жертви по пътищата на България за годината
Скандал във Франция: Мбапе дарил 60 300 евро на полицай
