Братоев разкри любопитни неща за "Игри на волята"
Много ми липсваше семейството, казва волейболистът
В интервю за "България Днес" Георги Братоев разкрива любопитни подробности около участието си в състезанието "Игри на волята".
- Георги, как решихте да смените волейболната зала с приключението "Игри на волята"?
- Наблюдавах първите два сезона на шоуто и това ме провокира да се запиша. Мисля, че е доста интересно и незабравимо преживяване.
- Водихте ли някаква специална подготовка за шоуто?
- Не съм водил никаква специална подготовка за игрите и мисля, че беше очевадно.
- Изкарахте в предаването едва няколко седмици. Кой бе най-тежкият момент за вас?
- Не бих казал, че е имало много тежък момент. Единственото, което много ми липсваше, беше семейството ми.
- Как се справихте с условията - глад, спане на земята? Все нетипични за вас неща.
- С нетипичните за нормалния живот условия се справях както всички останали. В началото е неприятно, а после се свиква.
- В началото вашето племе громеше наред в състезанието. Кое обърна каруцата, че племето да даде заден?
- Нашето племе побеждаваше в голяма част от битките и докато бях вътре, така че не мисля, че нещо се е обърнало.
- Имаше ли нещо, с което да превъзхождате останалите състезатели?
- Не мисля, че в този формат съм превъзхождал с нещо другите състезатели освен с ръст, а в останалите неща мисля, че даже много от тях ме превъзхождаха.
- Усилено се анонсира, че този сезон е сезонът е жените и някоя от дамите ще спечели. Има ли представителка на нежния пол, която да се пребори с огромни мъже като Симеон, Морунов, Рабухчиев и т.н.?
- Според мен би било много трудно за жените. Колкото и да са комплексни игрите, голяма част изискват и сила.
- С кои бяхте най-близки в предаването и защо?
- Най-близък в началото бях с тримата с които започнахме - Бамби, Елизабет и Боби, но след влизането на Алекс определено той беше човекът, с когото си допаднахме изключително много. Имаме много сходни качества. От дамите най-близки за мен останаха Красима и Елена - две изключителни жени.
- Общувате ли с участниците от шоуто и след края му?
- Общувам с повечето от участниците, а с Алекс се чуваме всеки ден. За мен той е човек , който ще остане мой близък приятел завинаги. С Елена и Бамби също се чуваме.
- Във вашето племе имаше скандал - оказа се, че сте си направили "пищно пиршество" на Дивата река. Твърди се дори, че вие сте инициатор на носенето на чувалите, пълни с храна. Какъв е вашият коментар?
- Истината е, че всички до един имаме еднаква вина, това беше отборно деяние.
- От визитката ви се разбра, че сте в шоуто за парите. Какво щяхте да направи с тях?
- Никога и никъде не съм казвал, че влизам заради парите. Те не са седели на дневен ред никога.
- Да поговорим и за волейбол. България копае дъното в последните години. На какво се дължи това? И трябва ли Пранди да продължи да бъде начело?
- В националния отбор има подмладяване. Голяма част от добрите играчи ги няма и на това се дължат резултатите, също така волейболната карта се разшири доста. Видимо е, че Пранди инкасира най-лошите класирания на България в последните 20 години, сигурно и повече. А дали ще остане на работа, е друг въпрос. От федерацията много други треньори са уволнявани и махани за далеч по-добри от неговите резултати. В нашия спорт единственото, което има значение, е резултатът.
- Затворена страница ли е националният отбор за вас?
- За мен националният отбор никога не е бил затворена страница, няма и да бъде.
- С брат ви Валентин сте част от новия проект в Бургас - "Дея спорт". Какви са целите на отбора през новия сезон, чийто старт чука на вратата?
- "Дея волей" е един млад и амбициозен проект. Целите са да се гради един отбор който да бъде фактор в българския шампионат в близките години, а за този сезон попадане в Топ 4 би било успех.
Социолог: Радев говори с гласа на Тръмп, а сините се държат безумно! Защо им е война с него?
Весела Лечева: Служителите на БОК не са получавали заплати от няколко месеца
Регионалният министър: Марсианци ли са строили магистралите? Нямат проекти, но има плащания
Изчезнал на Еверест планински водач шерпа беше открит жив след седмица в неизвестност
Добре ли е Тръмп: Докторът каза, че съм 10 пъти по-здрав от Обама!
Проф. Витанов: Блокират ли САЩ Малакският проток, Тайван ще е пак китайски и корабите ще са потопени
Задържаха четирима в Нидерландия за упояване и сексуално насилие на техни познати жени
Мълния уби млад мъж край Кресна
И през 2025 г. България е доставила значителен брой техника и въоръжение на Украйна
Показаха принцеса Лилибет - рижавата й коса смая всички
Свети Влас събира световния елит в плажния волейбол на Венид Бийч
Двама българи са открити мъртви в Турция, разследват възможна връзка с наркомрежа
