×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • БСП избира ново ръководство и определя водачите на листи за изборите
  • Пътят София-Самоков е затворен заради срутване на земна маса
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Виртуалната и добавената реалност влизат в обучението на бургаските третокласници


13 Октомври 2021, Сряда, 14:40 ч.
Автор: Флагман.бг

Кметът Димитър Николов посети XR-центъра, където зам.-ректорът на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ проф. Сотир Сотиров и екипът му демонстрираха възможностите на модерната високотехнологична софтуерна платформа

Необятните възможности, които предоставят високите технологии и по-специално, виртуалната и добавена реалност – VR и AR, ще влязат в бургаските класни стаи. Първи от тях ще се възползват учениците в 3-те класове на бургаските училища.

Вече 70 учители, преподаващи на 3 клас, бяха обучени и квалифицирани за работа със специализирания софтуер в образователна среда по проекта „Първокласно начало - виртуална и добавена реалност“ на Община Бургас. Веднага след него учителите получиха лиценз за достъп до иновативната и единствена по рода си у нас XR-лаборатория.

Преди да бъде въведена новата технология в класовете, предстои учителите да разработят своите бъдещи уроци, използвайки новите възможности на виртуалната и добавена реалност. Първото по рода си обучение на преподаватели за работа с новата технологична XR платформа премина в сградата на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ и в Експо център „Флора Бургас“, докато стане напълно готов иновативният обучителен Център за виртуална и добавена реалност, създаден от Община Бургас и Университет „Проф. д-р Асен Златаров“, със съдействието на американската корпорация „ЕОН Реалити“. Обучение за работа с нея ще преминават поетапно и преподавателите на по-горните класове.

Кметът Димитър Николов посети XR-центъра, който се намира в Конгресния център до Морска гара, където зам.-ректорът на Университет „Проф. д-р Асен Златаров“ проф. Сотир Сотиров и екипът му демонстрираха възможностите на модерната високотехнологична софтуерна платформа.

XR-центърът разполага с най-съвременна техника за виртуална и добавена реалност, а целта му е да вдъхнови бургаските ученици, студенти и преподаватели да използват иновативните технологии в сферата на образованието и да подпомага бизнеса в намирането на новаторски подходи при обучението на кадри.

Създадените ресурси предлагат богати възможности за демонстрация на 3D обекти и 360-градусови панорами, като последните могат да се правят виртуални разходки в праисторическите времена, дълбините на морското дъно или необятния Космос, да се разгледат красотите на Бургас или пък Амазонските джунгли. 3D уроците ще бъдат от полза в часовете по биология, химия, физика, природа и обществото и много други.

XR-центърът ще осигури достъп до специализирания софтуер и висококачествени дигитални материали за обучение на над 750 преподаватели и 5000 студенти и ученици през следващите 5 години.




В категории: Просвета


1
Коментара
1
Коментара по темата
1.
:)
13.10.2021 14:44:02
0
2
те учитилите не знаят как се пуска компютъра как ще го преподават това ?
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Снегорин и кола се удариха на пътя София-Варна Снегорин и кола се удариха на пътя София-Варна Движението в района на Велико Търново се регулира от "Пътна полиция" Ергенът Марин разкри лична трагедия в ефир Ергенът Марин разкри лична трагедия в ефир По време на романтична вечеря той сподели за загубата на брат си Какво ще се случи с парите на Ивайлов Калушев Какво ще се случи с парите на Ивайлов Калушев 80 хиляди евро за дейността на Калушев са били дарени от сегашния кмет на София Васил Терзиев. Голямо количество техника – от Саша Безуханова Саграда Фамилия стана най-високата църква в света 100 години след смъртта на Гауди Саграда Фамилия стана най-високата църква в света 100 години след смъртта на Гауди Неговото велико творение достигна предначертаната максимална височина от 172,5 метра Симеон Дянков: 6000 чиновници в пенсионна възраст ни струват 300 млн. евро годишно Симеон Дянков: 6000 чиновници в пенсионна възраст ни струват 300 млн. евро годишно Според него съкращаването им може да осигури средства за предстоящите избори 260 снегорина обработват републиканските пътища 260 снегорина обработват републиканските пътища Трасетата са почистени и проходими при зимни условия. Шофирайте внимателно Подновяват издирването на тримата изчезнали рибари от потъналия кораб на кап. Христо Спасов край Созопол Подновяват издирването на тримата изчезнали рибари от потъналия кораб на кап. Христо Спасов край Созопол Вчера водолази намериха плавателния съд потънал на около 40 метра дълбочина Работодателите търсят строители и шивачи, а гимназиите откриват паралелки по икономика и ресторантьорство Работодателите търсят строители и шивачи, а гимназиите откриват паралелки по икономика и ресторантьорство Само 10% от заявките на бизнеса за професионални паралелки се изпълняват Лора Христова и Милена Тодорова излизат за медал в последния ден на Олимпиадата Лора Христова и Милена Тодорова излизат за медал в последния ден на Олимпиадата Две българки в масов старт на 12.5 км в биатлона за първи път в историята Емил Кошлуков атакува в съда избора на Милена Милотинова за шеф на БНТ Емил Кошлуков атакува в съда избора на Милена Милотинова за шеф на БНТ Образувано е дело в Административен съд София
Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР) Порасналият син на Томи Шелби заема неговото място във филма "Остри козирки" (ТРЕЙЛЪР) Сериалът "Peaky Blinders" се завръща, но под формата на един последен филм Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма Войник загина след неволен изстрел по време на пиянска вечер в казарма Четирима военнослужещи са арестувани след инцидента край Париж Die Welt: Украйна може да даде на Русия територии, за да влезе бързо в ЕС Die Welt: Украйна може да даде на Русия територии, за да влезе бързо в ЕС В Брюксел не очакват присъединяване още през 2027 г. – по-реалистичният хоризонт остава 2028–2030 година Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Летище в щата Флорида ще носи името на Доналд Тръмп Законодателният орган одобри преименуването на международното летище, очаква се подписът на губернатора Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България Почина лекарят, извършил първата смяна на пола в България През 1992г  той превърна вече бившият мъж Андрей Миронов в Андриана Миронова Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Учени създадоха „универсална ваксина“ за Covid, грип и настинки Предстоят първи тестове върху хора Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Руснаци са продали имоти в България за над 21 млн. евро през 2025 г Преките чужди инвестиции са нараснали с 14% до 3.2 млрд. евро Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Скариди за 14 евро и калмари над 22 евро: ценови шок в Гърция Вдигнаха сериозно цените Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Най-скъпото пътуване на крал Чарлз III – 458 000 евро за визита до Самоа и Австралия Официални доклади за 2024/25 г. разкриват 43 отделни пътувания на членове на кралското семейство, при които пътните разходи са били най-малко 17 000 британски лири, което е значително увеличение спрямо 27-те пътувания, регистрирани през предходните 12 месеца Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Nestle се разделя със сладоледа: Фокус върху кафе и храни за домашни любимци Вижте на какво се дължи преструктурирането
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Българинът разбра, че с новите заплати нищо не може да си купи Виц на деня Виц на деня - Мамо, утре има родителска среща.
- Знам, но предпочитам с тези пари да отидем на Банско.
Виц на деня Виц на деня Полицай спира бургазлия:
- Книжка имате ли?
- Имам!
- Технически преглед минала ли е колата?
- Да!
- А защо си без колан?
- Еее, стига де, кой носи колан върху анцуг?!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Какво е общото между шкембе чорбата и свирката?
- Навсякъде ги правят различно!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори