Професор предвижда ваксиниране срещу Covid-19 всяка година
Мутациите на вируса са причина за нарастване на инфекциите, смята имунолог
Ситуацията с COVID-19 може да се сравни с развитието на испанския грип в началото на миналия век, когато нарастването на епидемията продължава три години. Това заяви Алексей Яковлев, професор, ръководител на катедрата по инфекциозни болести, епидемиология и дерматовенерология в Медицински факултет на Санкт Петербургския държавен университет, съобщава Интерфакс .
„Природата го смекчи, продължи три години. Това е естественото развитие на вируса, неговите мутации, създаването на имунни слоеве сред населението. Засега природата не е измислила друго “, каза специалистът.
Според него испанският грип, подобно на коронавируса, е протичал тежко и е причинявал цитокинова буря. Яковлев добави, че коронавирусът може да се превърне в същото сезонно заболяване като грипа. Тогава ще трябва да се ваксинираме срещу него всяка година.
По-рано имунологът Владислав Жемчугов заяви, че разработването на нова ваксина срещу мутации на коронавируса ще бъде необходимо, ако ефективността на съществуващите намалее до 50 процента или по-малко. Той добави, че нарастването на инфекциите с COVID-19 се дължи на мутациите във вируса.
Световна сензация: Еквадор постави Германия на колене
Изписаха от болницата треньора от „Славия“, пострадал при кървавото меле на аутобана
Мантинелите на „Тракия“ в участъка на смъртта спират само коли до тон и половина
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА

И ще ти кажа,че в човешката история,от време оно,ваксините са спасили много повече човешки животи,отколкото са погубили...........
Явно не си имунизиран и параноята яко те тресе (както и други такива като тебе),сакън да не се имунизирам,че мое да пукна. от ваксината...
Еми....пожелавам ти цветя и рози...ама да ги гледаш откъм корените...схващаш ли...????
Така е и с всяка обикновена противогрипна ваксина.....
инжектираш си я в началото на есента и си застрахован,през зимните месеци да не те хване грипа,или да го преболедуваш по -леко ако се разболееш....