Професор предвижда ваксиниране срещу Covid-19 всяка година
Мутациите на вируса са причина за нарастване на инфекциите, смята имунолог
Ситуацията с COVID-19 може да се сравни с развитието на испанския грип в началото на миналия век, когато нарастването на епидемията продължава три години. Това заяви Алексей Яковлев, професор, ръководител на катедрата по инфекциозни болести, епидемиология и дерматовенерология в Медицински факултет на Санкт Петербургския държавен университет, съобщава Интерфакс .
„Природата го смекчи, продължи три години. Това е естественото развитие на вируса, неговите мутации, създаването на имунни слоеве сред населението. Засега природата не е измислила друго “, каза специалистът.
Според него испанският грип, подобно на коронавируса, е протичал тежко и е причинявал цитокинова буря. Яковлев добави, че коронавирусът може да се превърне в същото сезонно заболяване като грипа. Тогава ще трябва да се ваксинираме срещу него всяка година.
По-рано имунологът Владислав Жемчугов заяви, че разработването на нова ваксина срещу мутации на коронавируса ще бъде необходимо, ако ефективността на съществуващите намалее до 50 процента или по-малко. Той добави, че нарастването на инфекциите с COVID-19 се дължи на мутациите във вируса.
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
Искате ли да ядете череши на корем - отидете в Кюстендил
Родители на съд за убийство: Оставеният да умре 7-годишен Каспър тежал стряскащите 116 килограма
22-годишен младеж се удави след среднощен кошмар
Трагедия! Кола изхвърча от пътя, загина водачът
Комитова: 10 милиона евро на ден отиват за косене на тревички през зимата
Горещините в Европа се придвижват на изток
Деница Сачева: Този бюджет няма никаква философия и цел, оценката му е 3
Шефове на агенции със заплати като председателя на Народното събрание

И ще ти кажа,че в човешката история,от време оно,ваксините са спасили много повече човешки животи,отколкото са погубили...........
Явно не си имунизиран и параноята яко те тресе (както и други такива като тебе),сакън да не се имунизирам,че мое да пукна. от ваксината...
Еми....пожелавам ти цветя и рози...ама да ги гледаш откъм корените...схващаш ли...????
Така е и с всяка обикновена противогрипна ваксина.....
инжектираш си я в началото на есента и си застрахован,през зимните месеци да не те хване грипа,или да го преболедуваш по -леко ако се разболееш....