Професор предвижда ваксиниране срещу Covid-19 всяка година
Мутациите на вируса са причина за нарастване на инфекциите, смята имунолог
Ситуацията с COVID-19 може да се сравни с развитието на испанския грип в началото на миналия век, когато нарастването на епидемията продължава три години. Това заяви Алексей Яковлев, професор, ръководител на катедрата по инфекциозни болести, епидемиология и дерматовенерология в Медицински факултет на Санкт Петербургския държавен университет, съобщава Интерфакс .
„Природата го смекчи, продължи три години. Това е естественото развитие на вируса, неговите мутации, създаването на имунни слоеве сред населението. Засега природата не е измислила друго “, каза специалистът.
Според него испанският грип, подобно на коронавируса, е протичал тежко и е причинявал цитокинова буря. Яковлев добави, че коронавирусът може да се превърне в същото сезонно заболяване като грипа. Тогава ще трябва да се ваксинираме срещу него всяка година.
По-рано имунологът Владислав Жемчугов заяви, че разработването на нова ваксина срещу мутации на коронавируса ще бъде необходимо, ако ефективността на съществуващите намалее до 50 процента или по-малко. Той добави, че нарастването на инфекциите с COVID-19 се дължи на мутациите във вируса.
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
Украйна удари две руски петролни рафинерии през нощта
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан

И ще ти кажа,че в човешката история,от време оно,ваксините са спасили много повече човешки животи,отколкото са погубили...........
Явно не си имунизиран и параноята яко те тресе (както и други такива като тебе),сакън да не се имунизирам,че мое да пукна. от ваксината...
Еми....пожелавам ти цветя и рози...ама да ги гледаш откъм корените...схващаш ли...????
Така е и с всяка обикновена противогрипна ваксина.....
инжектираш си я в началото на есента и си застрахован,през зимните месеци да не те хване грипа,или да го преболедуваш по -леко ако се разболееш....