Гришо срази 211-сантиметровия Опелка и за първи път е на осминафинал в „Индиън Уелс”
Първата ни ракета успя да намери противодействие на сервиса на американеца в най-важните моменти от двубоя
Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърс турнира в Индиън Уелс след нова чиста победа /6:3 и 6:4/, този път над Райли Опелка, съобщава Нова телевизия.
Гришо изигра нов силен мач в Калифорния и взе реванш от първата ракета на САЩ за поражението в Торонто през лятото, предаде БГНЕС. Първата ни ракета успя да намери противодействие на сервиса на американеца в най-важните моменти от двубоя и това му позволи да достигне до осминафиналите на надпреварата за пръв път в кариерата си, след като досега четири пъти бе отпадал в трети кръг.
В следващата фаза първата ни ракета ще се изправи срещу победителя от мача между Даниил Медведев и Филип Краинович.
Опелка записа повече асове (5-4) и по-малко двойни грешки (1-2), но въпреки това Димитров беше по-резултатен на сервис (40-34), като в същото време имаше огромно превъзходство по отношение на спечелените на ретур точки (21-8).
Един от основните фактори за успеха на българина в двубоя бе процентът му на вкаран първи сервис (77%), който бе значително по-висок от този на 211-сантиметровия американец (60%). Първата ни ракета оползотвори две от шестте си възможности за пробив (33%), докато Опелка нито веднъж не стигна до брейкпойнт.
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина

Лайно си и лайно си оставаш.......анадън му.....
(не само когато печели),защото Е БЪЛГАРИН прославя БЪЛГАРИЯ.....!!!
Пък ти си един,никому неизвестен,анонимен бай Никой и ще си останеш тук с гнусните си храчки.......само гледай от много плюване,да не се задавиш с тях......
.бил на финал...чудо