Гришо срази 211-сантиметровия Опелка и за първи път е на осминафинал в „Индиън Уелс”
Първата ни ракета успя да намери противодействие на сервиса на американеца в най-важните моменти от двубоя
Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърс турнира в Индиън Уелс след нова чиста победа /6:3 и 6:4/, този път над Райли Опелка, съобщава Нова телевизия.
Гришо изигра нов силен мач в Калифорния и взе реванш от първата ракета на САЩ за поражението в Торонто през лятото, предаде БГНЕС. Първата ни ракета успя да намери противодействие на сервиса на американеца в най-важните моменти от двубоя и това му позволи да достигне до осминафиналите на надпреварата за пръв път в кариерата си, след като досега четири пъти бе отпадал в трети кръг.
В следващата фаза първата ни ракета ще се изправи срещу победителя от мача между Даниил Медведев и Филип Краинович.
Опелка записа повече асове (5-4) и по-малко двойни грешки (1-2), но въпреки това Димитров беше по-резултатен на сервис (40-34), като в същото време имаше огромно превъзходство по отношение на спечелените на ретур точки (21-8).
Един от основните фактори за успеха на българина в двубоя бе процентът му на вкаран първи сервис (77%), който бе значително по-висок от този на 211-сантиметровия американец (60%). Първата ни ракета оползотвори две от шестте си възможности за пробив (33%), докато Опелка нито веднъж не стигна до брейкпойнт.
Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата
Kаруца блъсна 12-годишно момиче на пътя между две села край Стара Загора
Спортно училище „Юрий Гагарин“ в Бургас открива обновената си учебна сграда и модернизирано общежитие
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи
НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София

Лайно си и лайно си оставаш.......анадън му.....
(не само когато печели),защото Е БЪЛГАРИН прославя БЪЛГАРИЯ.....!!!
Пък ти си един,никому неизвестен,анонимен бай Никой и ще си останеш тук с гнусните си храчки.......само гледай от много плюване,да не се задавиш с тях......
.бил на финал...чудо