Гришо срази 211-сантиметровия Опелка и за първи път е на осминафинал в „Индиън Уелс”
Първата ни ракета успя да намери противодействие на сервиса на американеца в най-важните моменти от двубоя
Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърс турнира в Индиън Уелс след нова чиста победа /6:3 и 6:4/, този път над Райли Опелка, съобщава Нова телевизия.
Гришо изигра нов силен мач в Калифорния и взе реванш от първата ракета на САЩ за поражението в Торонто през лятото, предаде БГНЕС. Първата ни ракета успя да намери противодействие на сервиса на американеца в най-важните моменти от двубоя и това му позволи да достигне до осминафиналите на надпреварата за пръв път в кариерата си, след като досега четири пъти бе отпадал в трети кръг.
В следващата фаза първата ни ракета ще се изправи срещу победителя от мача между Даниил Медведев и Филип Краинович.
Опелка записа повече асове (5-4) и по-малко двойни грешки (1-2), но въпреки това Димитров беше по-резултатен на сервис (40-34), като в същото време имаше огромно превъзходство по отношение на спечелените на ретур точки (21-8).
Един от основните фактори за успеха на българина в двубоя бе процентът му на вкаран първи сервис (77%), който бе значително по-висок от този на 211-сантиметровия американец (60%). Първата ни ракета оползотвори две от шестте си възможности за пробив (33%), докато Опелка нито веднъж не стигна до брейкпойнт.
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас

Лайно си и лайно си оставаш.......анадън му.....
(не само когато печели),защото Е БЪЛГАРИН прославя БЪЛГАРИЯ.....!!!
Пък ти си един,никому неизвестен,анонимен бай Никой и ще си останеш тук с гнусните си храчки.......само гледай от много плюване,да не се задавиш с тях......
.бил на финал...чудо