Гришо срази 211-сантиметровия Опелка и за първи път е на осминафинал в „Индиън Уелс”
Първата ни ракета успя да намери противодействие на сервиса на американеца в най-важните моменти от двубоя
Григор Димитров се класира за осминафиналите на Мастърс турнира в Индиън Уелс след нова чиста победа /6:3 и 6:4/, този път над Райли Опелка, съобщава Нова телевизия.
Гришо изигра нов силен мач в Калифорния и взе реванш от първата ракета на САЩ за поражението в Торонто през лятото, предаде БГНЕС. Първата ни ракета успя да намери противодействие на сервиса на американеца в най-важните моменти от двубоя и това му позволи да достигне до осминафиналите на надпреварата за пръв път в кариерата си, след като досега четири пъти бе отпадал в трети кръг.
В следващата фаза първата ни ракета ще се изправи срещу победителя от мача между Даниил Медведев и Филип Краинович.
Опелка записа повече асове (5-4) и по-малко двойни грешки (1-2), но въпреки това Димитров беше по-резултатен на сервис (40-34), като в същото време имаше огромно превъзходство по отношение на спечелените на ретур точки (21-8).
Един от основните фактори за успеха на българина в двубоя бе процентът му на вкаран първи сервис (77%), който бе значително по-висок от този на 211-сантиметровия американец (60%). Първата ни ракета оползотвори две от шестте си възможности за пробив (33%), докато Опелка нито веднъж не стигна до брейкпойнт.
Тези лекарства не трябва да се приемат със сутрешното кафе
Данъчните тръгнаха по плажа: НАП стартира мащабна лятна кампания по морето и ще следи за спекула с цените
С този обърнат сладкиш ще впечатлите всички гости
Проф. Рачев каза докога ще продължи екстремно горещото време
Почина Сергей Иванов
Несебър ще бъде домакин на единствения SwimRun в България
Масирани проверки по морето: Държавата затяга контрола над плажове и заведения
Десетокласници от Слънчев бряг представиха вековната история на Несебър на чужди езици
Несебър беше домакин на лагера по адаптирани водни спортове на НСА
Задържаният за тройното убийство в Угърчин отрича да е извършител, съвестта му била чиста
Починалата шампионка по борба Жанет имала лични проблеми - проговори треньорът ѝ
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци

Лайно си и лайно си оставаш.......анадън му.....
(не само когато печели),защото Е БЪЛГАРИН прославя БЪЛГАРИЯ.....!!!
Пък ти си един,никому неизвестен,анонимен бай Никой и ще си останеш тук с гнусните си храчки.......само гледай от много плюване,да не се задавиш с тях......
.бил на финал...чудо