Пътните строители пак на протест, плашат с блокади
Готови са и на по-крайни действия
Пътни строители отново излизат на национален протест. Демонстрацията ще се проведе за пети пореден път. Тази сутрин недоволните започнаха да се събират около „Врана”, съобщава Нова телевизия.
По-късно през деня те ще се отправят към жълтите павета. Фирмите протестират заради неизплатени, по думите им, средства за ремонти и зимно почистване в размер на 900 милиона лева.
От бранша излизат с искане за оставката на регионалния министър Виолета Комитова. Недоволните обявиха, че слагат край на дебатите с ресорното ведомство и искат спешна среща с премиера Стефан Янев. В противен случай започват ежедневни блокади в София и са готови и на по-крайни действия.
В понеделник машини и тежка техника блокираха центъра на столицата в продължение на четири часа, което доведе до проблеми с трафика.
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците

Как фирма с пет човека работници печели държавна поръчка за луди пари?
Тези строителни фирми със средно по 7 работника ли са или аз нищо не разбирам от строителство ?
Или пък по-голямата част от тях са с по....един човек...
Фаянсаджия-фирма...
Мазач-фирма...
Бояджия-фирма...
Изкопчия един, валякчия един, шофьор един- пътно-строителна фирма...
Нещо такова ще да е !
Не са им платили за почистването за миналата зима, а идва новата зима. Хората работят за по 1000 лева на месец и тях не могат да си вземат.