Пътните строители пак на протест, плашат с блокади
Готови са и на по-крайни действия
Пътни строители отново излизат на национален протест. Демонстрацията ще се проведе за пети пореден път. Тази сутрин недоволните започнаха да се събират около „Врана”, съобщава Нова телевизия.
По-късно през деня те ще се отправят към жълтите павета. Фирмите протестират заради неизплатени, по думите им, средства за ремонти и зимно почистване в размер на 900 милиона лева.
От бранша излизат с искане за оставката на регионалния министър Виолета Комитова. Недоволните обявиха, че слагат край на дебатите с ресорното ведомство и искат спешна среща с премиера Стефан Янев. В противен случай започват ежедневни блокади в София и са готови и на по-крайни действия.
В понеделник машини и тежка техника блокираха центъра на столицата в продължение на четири часа, което доведе до проблеми с трафика.
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло
Падаща противоградова ракета подпали житен масив във Видинско
Откакто научих тази рецепта за запеканка, вече не пържа тиквичките
31-годишен мъж е обвинен за смъртта на Къци на Лъвов мост
Започва възстановяването на уличните настилки по интегрирания воден проект на Несебър

Как фирма с пет човека работници печели държавна поръчка за луди пари?
Тези строителни фирми със средно по 7 работника ли са или аз нищо не разбирам от строителство ?
Или пък по-голямата част от тях са с по....един човек...
Фаянсаджия-фирма...
Мазач-фирма...
Бояджия-фирма...
Изкопчия един, валякчия един, шофьор един- пътно-строителна фирма...
Нещо такова ще да е !
Не са им платили за почистването за миналата зима, а идва новата зима. Хората работят за по 1000 лева на месец и тях не могат да си вземат.