Apple пуска електромобили през 2024 г., Tesla трепери
Технологичните опции в колата ще са невероятни, прогнозират анализатори
Най-големите почитатели и акционери на Tesla се притесняват от колата, която Apple планира да създаде, смята анализаторът на Roth Capital Partners Крейг Ървин, цитиран от profit.bg.
„Най-голямата заплаха през следващите няколко години ще бъде пускането на колата на Apple през 2024-а. Очаква се най-скъпата компания в света да започне производство на между 10 и 20 хил. автомобила, но впоследствие бройката ще бъде увеличена. Технологичните опции в колата ще са невероятни, каза Ървин, който е един от песимистично настроените инвеститори спрямо книжата на Tesla.
Спекулациите относно колата на Apple се засилиха от края на 2020 г. Смята се, че технологичният гигант ще започне активно производство след три години. Колата ще бъде задвижвана от нов вид батерия с дизайн от типа „моноклетка“, имаща за цел да намали разходите и да увеличи пробега.
Блогът MacRumors наскоро обяви, че по колата се работи, а в нея ще има доста автономни функционалности. В последните месеци ключов служител на автомобилното звено на Apple напусна, за да се присъедини към Ford, пише Yahoo Finance.
Адреналин на макс в Бургас: Световният елит на аквабайка превзема Сарафово, Евроспорт излъчва на живо
Пореден ужас на пътя: Лекари се борят за живота на 9-годишно момче
Ужас в жегите: 49-годишен мъж се удави в неохраняем водоем
Трагедия в Ибиса: Млад бохем почина внезапно
Брутално убийство се разплете след 42 години! Застаряващи братя до живот в затвора
Министър Илин Димитров: България и Турция могат да постигнат много повече в туризма
Млад музикант издъхна след фатално падане от балкон
Не е модерно, но защо Макрон продължава да носи слънчеви очила на закрито
Кокаинов удар във Варна: ГДБОП закопча 7 души в две спецакции
Министър Илин Димитров: Работим за повече полети и повече германски туристи в България
Тъжна развръзка: Разкриха от какво е починала Едже Иртем от „Шербет от боровинки“
Турски митничари хванаха 1,2 тона дрога в два ТИР-а, влезли откъм България

Колкото дмт та даже и повеве