Ще има още по-студени дни през тази седмица, леко затопляне от неделя
Температурите ще бъдат по-ниски с около 3 градуса от обичайнитем
Още по-студени дни ще има през тази седмица, прогнозира синоптикът от НИМХ Красимир Стоев пред Nova News.
"Няма да има затопляне, предстоят още по-тежки дни с по-студено време през тази седмица. Вълните по Черноморието ще бъдат много силни. Това значи, че изтеглянето на кораба "Вера Су" също няма да може да се осъществи, вълнението на морето ще е 4 бала, възможно е и да стигне 5", каза той.
Според него към четвъртък-петък студената маса, която в момента е на северозапад от Скандинавския полустров, ще дойде и при нас.
"Предстои понижение на температурите. Ще бъдат по-ниски с около 3 градуса от обичайните, очаква ни и доста по-влажно време", разкри Стоев.
Според него ще има опасно метеорологично време в четвъртък и петък. В Южна България ще вали най-много - между 20 и 30 л/м2.
"В Западна и Централна България на височина над 700 м ще има валежи и от сняг. Към края на седмицата, в неделя, се задава плахо подобрение на времето", заяви синоптикът.
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
Професии според зодията
20/06/2026, Събота 11:40
1
Защо са тъжни пенсионерите
Влак падна от мост в Германия
Домашни пържени картофи: Рецепта и тайни трикове
Исторически червен картон: Правилото "Винисиус" влезе в сила на Световното
Прогноза за времето: Жегата настъпва
Първа копка на Sky Five в Бургас – пет 24-етажни сгради променят облика на града (СНИМКИ)
Тръмп отвърна на критиците за Иран: Те са свършени, това е безусловна капитулация!
Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
19/06/2026, Петък 20:30
1
Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас
73-годишен български учител отива на съд за блудство с момиче
