Главният секретар на МВР: Венцислав Дамянов-Боксьора бил пазен от полицията като свидетел
Това по никакъв начин не му дава право да безчинства над хората, категоричен е Петър Тодоров
МВР установи още 12 виновни служители за полицейското насилие зад колоните на Министерския съвет. Спрямо тях са започнали проверки, заяви главният секретар на МВР Петър Тодоров.
За полицейското насилие под колоните на Министерския съвет
„Бяха разпоредени нови проверки по въпросния скандален случай, който като поведение е недопустим и потресаващ. В хода на тези проверки бяха установени още 12 виновни служителя, спрямо които са започнали проверки. Успоредно с тази, са започнати още няколко проверки. Общо около 20 служителя са проверявани. Дисциплинарните производства ще приключат до дни и ще бъдат наложени необходимите наказания”, каза Тодоров.
Според него причините за случая са комплексни – липса на достатъчно добро обучение, неправилни тактически действия от ръководителите, недобър инструктаж.
„Всеки един по веригата – от ръководителя до изпълнителя, ще получат наказание. Те са такива, каквито предвижда закона за МВР, включително дисциплинарно уволнение”, добави главният секретар на МВР.
За случая с Венци Боксьора от Световрачене
„Имаме данни, че Венцислав Дамянов – Боксьора, е бил пазен от полицията като свидетел, ще се провери. Това по никакъв начин не му дава право да безчинства над хората. Не трябва да бъде така, има пропуски от страна на полицията, поради което се извършва комплексна проверка във 2-ро РУ, за да установи защо се е стигнало до този парадокс една банда, която да тормози в продължение на години няколко населени места. Това е недопустимо. При наличие на виновно поведение от страна на полицейски служители, замитали проблема, ще бъдат взети съответно необходимите дисциплинарни мерки”, обясни Тодоров.
Заради скандалния казус, началникът на второ районно управление в София вчера е бил отстранен от длъжност. Заместник – началникът на СДВР Мариан Билалов пък подаде оставка.
„Проверките ще продължат и всеки, който е допуснал някакво действие или бездействие за ескалирането на този случай, ще понесе дисциплинарна отговорност. Нашите усилия са в посока установяване на това имало ли е полицейски чадър над Венцислав Дамянов. При установяване на такива данни, ще бъдат взети най-строги мерки”, посочи Тодоров.
Палачинки с прясно мляко - тънки, меки и винаги успешни
Грозни сцени в София: Репортер на национална телевизия ритан от футболни фенове
Масови отмени на полети заради недостиг на керосин
Световната банка предупреди за глобален недостиг на работни места
Правят одит в седем държавни болници заради скъпите лекарства
Психолог: Извънземните идват с добро през 2027 г.
България посреща „Джиро дИталия“ 2026: шанс за глобална туристическа реклама и развитие на велотуризма
Отслабване по време на сън? С тази магическа смес е възможно
На 59 той стана баща за 33-и път
Акциите и златото скочиха до небето
Кандев: Иззехме 1 млн.евро от купувачи на гласове
37-годишен мъж задигна чантата на бургазлийка и ограби игрална зала в Дебелт

Както и тез .Щом Рашков спомине за разследване или вероятност за отстраняване и моментално са се разболели и удължават болничните листи Снадежда че скоро служебното правителство ще свърши .
Провокиран от случая за освободения началник на на 02ПУ при СДВР че нее знаел за престъленията на Боксьора .
Ми участието на гранични полицаи в качване на борда и с ритници сваляне и заменяне на екипажа с друг не е е аналогичен на този със сигналите от световрачене .Не може директора на РДГП Бургас да не че гранични полицаи са участвали в превземане на кораба но остава безмълвен .Нито пък прокуратурата се е самосезирала нито пък от МВР .