Ексдепутат от ИТН обяви, че емоциите им взели превес над разума
Слави Трифонов обаче постъпил смело, като предложил правителство на малцинството
Има необходимост от създаване на единна енергийна система в България. Засега няма такава цялостна енергийна стратегия. Това е нужно, за да може да се диверсифицират източниците на газ. В ЕК трябва да има фонд за подпомагане на европейските страни, преминаващи към алтернативни източници на енергия. Това заяви Любомир Каримански от "Има такъв народ" в предаването „Панорама“ по БНТ, информира novini.bg.
Той не се съгласи, че е била развързана кесията в последното НС. „Ние се придържахме към определена фискална политика. Имаше необходимост от актуализация на пенсиите", подчерта икономистът.
"От самото начало ние имахме програма на страницата на ИТН, по която сме работили повече от 2 години. Тя бе споделена от колегите от ДБ, БСП и ИБГНИ. Ние сме за прагматичните политики, повече ориентирани в дясното, но в тежка ситуация не можем да оставим да има уязвими групи в обществото", подчерта Каримански.
По думите му Слави Трифонов е постъпил смело, като предложил да състави правителство на малцинството. "Ние водехме преговори за програми, а не за постове на министри", уточни икономистът на ИТН.
Любомир Каримански призна, че са сбъркали в това, че са много млада партия и емоциите са дали превес над разума.
"Можем да продължим разговорите в ДБ, с БСП, с "Продължаваме промяната". Лично аз съм работил изключително добре с Асен Василев", призна Каримански. Той допълни, че дори да е имало някакви спорове, те са били във връзка с определени стандарти", посочи още той.
Психиатър влезе в главата на похитителя край морето: Детето е неговият коз
Отлично време по морето
Дневен хороскоп за 6 юли 2026: Нови възможности за Девата и важни решения за Козирога
Внимание, родители! От 1 август всичко се променя: Вижте дали влизате в новия списък за детски надбавки
Неподозиран бонус от държавата: Как НАП ни връща пари след ремонт у дома
Критично засушаване: Нивото на река Дунав падна под един метър и застраши корабоплаването
Костадин от София се удави край Ахтопол, жертвите на Лято 2026 вече са 10
Космически обрат след 7 юли: Ретроградният Нептун взривява илюзиите ни
ЦСКА с мощен трансферен удар - взе играч, за когото са давани 25 милиона евро
Призиви за убийството на Тръмп на погребението на върховния лидер на Иран Али Хаменей
93-годишен пенсионер умишлено взриви къщата си, девет души са ранени
Свърши ли мъката на АМ „Тракия“? Пуснаха движението по обновените 32 км, ето къде отива старият асфалт
