Новият председател на Районния съд в Несебър встъпи в длъжност
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет избра с 8 гласа „За“ и 2 гласа „Против“ Мария Берберова-Георгиева за административен ръководител
Новоизбраният Административен ръководител – председател на Районния съд в Бургас, съдия Мария Берберова, встъпи официално в длъжност от днес. Председателят на Окръжния съд в Бургас Росица Темелкова, връчи Акта за встъпване в длъжност с убедеността, че амбициран и отдаден на призванието си съдия поема ръководството на един натоварен като работа районен съд в Бургаски апелативен район. Съдия Темелкова похвали новият председател на Несебърския районен съд за досегашната й активно проявявана дейност в реализирането на образователни инициативи и насърчаване на медиацията, като начин за извънсъдебно решаване на спорове.
ВСС избра нов шеф на съда в Несебър и даде втори мандат на началника в Малко Търново
Съдийската колегия на Висшия съдебен съвет избра с 8 гласа „За“ и 2 гласа „Против“ Мария Берберова-Георгиева за „Административен ръководител – председател“ на Районен съд – Несебър, на 21.09.2021 г. На проведеното Общо събрание на съдиите, съдия Берберова е получила пълна подкрепа от своите колеги, според които в работата си се е доказала като отличен професионалист и съдия с висок морал. Новият председател има над 19 години юридически стаж изцяло като съдия в съдебния район на Окръжен съд - Бургас. Била е младши съдия в Бургаския окръжен съд в периода от 09.01.2002 г. до 09.07.2004 г., след което заема длъжността „съдия“ в Районен съд – Несебър, където работи и към настоящия момент.
В Концепцията си за стратегическо управление новият председател на Районен съд – Несебър залага цели за усъвършенстване дейностите на съда. При изслушването си пред членовете на Висшия съдебен съвет, съдия Берберова се ангажира с продължаване на дейностите по пристрояване и разширяване на сградата на Районен съд – Несебър. Чрез ежемесечен мониторинг на делата и анализ на причините за тяхното забавяне ще работи за запазване и повишаване нивото на срочно, качествено, независимо и прозрачно правораздаване. Предвижда предприемане на действия за разкриване на щатни бройки за съдебни помощници, регулярно обсъждане на събрания на съдиите на съдебни казуси, провеждане на периодични обучения за съдебните служители, осигуряване на система за видеоконференция при гледането на дела.
Който не харесва „Бангаранга“, да възроди соцконкурса „Ален мак“
Доналд Тръмп-младши се ожени, но булката остана разочарована
Армията променя правилата за командироване на военни зад граница, вдигат им парите
Гришо останал без книжка след превишена скорост в Монако
Лекар развенча голям мит, свързан с водата
Анна отдаде постоянните си кожни обриви на стреса, истината се оказа зловеща
Настъпва голям астрологичен обрат за три зодии
Само един депутат от Габрово отиде да помага след наводненията - Богомил Петков
Разпространението на вируса Ебола излиза извън контрол, 18 заразени избягаха от болница
Затворници помагат в разчистването на Габрово след преливането на река Янтра
19-годишен обърна колата си в канавка, пострадаха бебе и второкласник
Бивш член на елита завърши сезона с 227 гола в “А” областна

Много бързо истината може да излезе на яве....
А ти си заблуден а не запознат!
На тази ококорена сладурана, преди години съпругът и (Живко) беше хванат да си полива градинката с марихуана над пречиствателната станция между Елените и Влас. Разбира се, случаят се покри.
А още по-отдавна, баща и (Марио) беше хванат да бракониерства. Два пъти!
Хахахахахахха