Карнобат влезе в тъмночервената зона, щабът обсъжда въвеждането на нови мерки
Висок е процентът на заразените ученици и учители, обсъжда се възможността двете средни училища да минат на смесено обучение
Карнобат влезе в тъмночервената ковид зона. Над 600 на 100 000 души е заболеваемостта за последните две седмици, сочат данни на Регионалната здравна инспекция. Заболеваемостта продължава да расте с бързи темпове. От началото на седмицата до момента случаите с регистрирани положителни проби за COVID-19 в общината вече наближава 80 човека. Отчита се и много нисък процент на ваксинираните. През септември общият брой на регистрирани положителни проби за COVID-19 е 238, предава karnobat-voice.com.
В МБАЛ-Карнобат отчитат увеличение на броя на хоспитализациите. От 8 октомври леглата в ковид-отделението стават 25.
Днес кметът на общината Георги Димитров свика Общинския кризисен щаб. На него присъстваха и директорите на двете средни училища в града. И в СУ "Св.св.Кирил и Методий" и в СУ "Хр.Ботев" има ученици и учители с положителни проби за К-19 и паралелки, които се обучават от разстояние в електронна среда.
Към момента в СУ "Св.св.Кирил и Методий" онлайн се обучават 9 паралелки заради констатирани случаи на ученици с положителни проби за коронавирус. Шест преподаватели са заразени, като четирима са хоспитализирани.
В СУ "Хр.Ботев" днес са отсъствали 96 ученици, от тях 4-ма с положителни проби. Под карантина са 69 ученици. 89 ученици се обучават от разстояние в електронна среда. Четирима учители са болни и един е под карантина.
Високият процент на болни ученици и учители, както и проблемите с обезпечаването на учебния процес по отношение на преподаватели налага въвеждането на по-строги мерки, за да се ограничи разпространението на заразата, категоричен е кметът.
На щаба се обсъжда възможността двете средни училища да минат на смесено обучение. От 1 до 4 клас, включително и подготвителна група, 7 и 12 клас да се обучават присъствено, а 5,6,8,9,10 и 11 класове да са онлайн. Тази възможност ще бъде обсъдена и на заседания на Педагогическите съвети в СУ "Хр. Ботев" и СУ "Св.св. Кирил и Методий". Ще бъде подготвено мотивирано становище до Министъра на образованието, който трябва да разпореди този формат на обучение. Предложението е това да влезе в сила за периода 11-29 октомври.
Цените на част от храните продължават да спадат
Никола Цолов триумфира в Австрия и взе четвърта победа за сезона
Рекордна жега притисна Европа, горещата вълна тръгва на изток
Ники Кънчев аут от "Стани богат", ето я причината
Над 10 000 унгарци участваха в първия гей парад след падането на Орбан
Русия е проникнала в iPhone на опозиционер с технология, която вече не е трябвало да ползва
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
