Карнобат влезе в тъмночервената зона, щабът обсъжда въвеждането на нови мерки
Висок е процентът на заразените ученици и учители, обсъжда се възможността двете средни училища да минат на смесено обучение
Карнобат влезе в тъмночервената ковид зона. Над 600 на 100 000 души е заболеваемостта за последните две седмици, сочат данни на Регионалната здравна инспекция. Заболеваемостта продължава да расте с бързи темпове. От началото на седмицата до момента случаите с регистрирани положителни проби за COVID-19 в общината вече наближава 80 човека. Отчита се и много нисък процент на ваксинираните. През септември общият брой на регистрирани положителни проби за COVID-19 е 238, предава karnobat-voice.com.
В МБАЛ-Карнобат отчитат увеличение на броя на хоспитализациите. От 8 октомври леглата в ковид-отделението стават 25.
Днес кметът на общината Георги Димитров свика Общинския кризисен щаб. На него присъстваха и директорите на двете средни училища в града. И в СУ "Св.св.Кирил и Методий" и в СУ "Хр.Ботев" има ученици и учители с положителни проби за К-19 и паралелки, които се обучават от разстояние в електронна среда.
Към момента в СУ "Св.св.Кирил и Методий" онлайн се обучават 9 паралелки заради констатирани случаи на ученици с положителни проби за коронавирус. Шест преподаватели са заразени, като четирима са хоспитализирани.
В СУ "Хр.Ботев" днес са отсъствали 96 ученици, от тях 4-ма с положителни проби. Под карантина са 69 ученици. 89 ученици се обучават от разстояние в електронна среда. Четирима учители са болни и един е под карантина.
Високият процент на болни ученици и учители, както и проблемите с обезпечаването на учебния процес по отношение на преподаватели налага въвеждането на по-строги мерки, за да се ограничи разпространението на заразата, категоричен е кметът.
На щаба се обсъжда възможността двете средни училища да минат на смесено обучение. От 1 до 4 клас, включително и подготвителна група, 7 и 12 клас да се обучават присъствено, а 5,6,8,9,10 и 11 класове да са онлайн. Тази възможност ще бъде обсъдена и на заседания на Педагогическите съвети в СУ "Хр. Ботев" и СУ "Св.св. Кирил и Методий". Ще бъде подготвено мотивирано становище до Министъра на образованието, който трябва да разпореди този формат на обучение. Предложението е това да влезе в сила за периода 11-29 октомври.
Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа
Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври
Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен
Какво търсят читателите при избора на нов автор?
Купи две ферарита, докато го съдят за невърнат кредит от 150 милиона лева
Виктор от „Ергенът: Любов в рая“ "оперира" носа си само с филъри и ботокс
Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи
НАП затяга примката около хазарта: Посредниците в онлайн залаганията минават на лиценз и 10% данък
Любен Дилов-син е обявен за почетен гражданин на София
Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда
"Маркет линкс": Кабинетът „Радев“ бележи лек спад на доверието, Делян Пеевски с нов антирекорд
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
