Карнобат влезе в тъмночервената зона, щабът обсъжда въвеждането на нови мерки
Висок е процентът на заразените ученици и учители, обсъжда се възможността двете средни училища да минат на смесено обучение
Карнобат влезе в тъмночервената ковид зона. Над 600 на 100 000 души е заболеваемостта за последните две седмици, сочат данни на Регионалната здравна инспекция. Заболеваемостта продължава да расте с бързи темпове. От началото на седмицата до момента случаите с регистрирани положителни проби за COVID-19 в общината вече наближава 80 човека. Отчита се и много нисък процент на ваксинираните. През септември общият брой на регистрирани положителни проби за COVID-19 е 238, предава karnobat-voice.com.
В МБАЛ-Карнобат отчитат увеличение на броя на хоспитализациите. От 8 октомври леглата в ковид-отделението стават 25.
Днес кметът на общината Георги Димитров свика Общинския кризисен щаб. На него присъстваха и директорите на двете средни училища в града. И в СУ "Св.св.Кирил и Методий" и в СУ "Хр.Ботев" има ученици и учители с положителни проби за К-19 и паралелки, които се обучават от разстояние в електронна среда.
Към момента в СУ "Св.св.Кирил и Методий" онлайн се обучават 9 паралелки заради констатирани случаи на ученици с положителни проби за коронавирус. Шест преподаватели са заразени, като четирима са хоспитализирани.
В СУ "Хр.Ботев" днес са отсъствали 96 ученици, от тях 4-ма с положителни проби. Под карантина са 69 ученици. 89 ученици се обучават от разстояние в електронна среда. Четирима учители са болни и един е под карантина.
Високият процент на болни ученици и учители, както и проблемите с обезпечаването на учебния процес по отношение на преподаватели налага въвеждането на по-строги мерки, за да се ограничи разпространението на заразата, категоричен е кметът.
На щаба се обсъжда възможността двете средни училища да минат на смесено обучение. От 1 до 4 клас, включително и подготвителна група, 7 и 12 клас да се обучават присъствено, а 5,6,8,9,10 и 11 класове да са онлайн. Тази възможност ще бъде обсъдена и на заседания на Педагогическите съвети в СУ "Хр. Ботев" и СУ "Св.св. Кирил и Методий". Ще бъде подготвено мотивирано становище до Министъра на образованието, който трябва да разпореди този формат на обучение. Предложението е това да влезе в сила за периода 11-29 октомври.
Към Община Бургас: Възобновете тази хубава инициатива и няма да съжалявате
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
Фланелки на Бербатов, Видич и Джо Харт в благотворителен търг на Фондация "Стилиян Петров"
Мартин Димитров: Финансовият план за 2026 г. ни вкарва в спирала от инфлация и рекорден дълг
