МБАЛ Поморие открива триажен кабинет за пациенти със съмнение за COVID-19
Разходите за ремонта на помещението са поети от бюджета на администрацията, а от услугата ще могат да се възползват жителите на и на съседните общини Руен и Несебър
От утре, 7 октомври, В МБАЛ Поморие ще отвори врати триажен кабинет за пациенти със съмнение за Ковид-19. В него ще се извършват безплатни прегледи на пациенти с коронавирусни симптоми, включително тестове, кръвна картина и рентгенови изследвания, без необходимостта от предоставяне на талони от личните лекари.
„В триажния кабинет ще работи медицински екип, който ще преценява състоянието на пациентите и съответно дали се налага хоспитализирането им. Целта е да бъде облекчена работата на медиците в болницата, тъй като в момента голяма част от пациентите сами се диагностицират с Ковид, а не малка част от хората биват изпращани директно от личните им лекари към болница само след разговор по телефон и без значение от симптомите, които имат.“, каза управителят на МБАЛ Поморие д-р Кирил Хинов.
Разходите за ремонта на помещението, където е обособен триажният кабинет, са поети от бюджета на Община Поморие, а от услугата ще могат да се възползват жителите на община Поморие, както и от съседните общини – Руен и Несебър, които също се обслужват от МБАЛ – Поморие.
Без ръст на минималната заплата до 2028 г. и нови осигуровки за част от държавния сектор
Държавата създава приложение, което ще показва в реално време цените на основните хранителни продукти
Млада майка забрави двете си деца в кола при 40-градусова жега във Франция, те починаха
Съдбоносни промени очакват тези зодии в следващите три месеца
Нежна, кремообразна и освежаваща – тази сладоледена торта буквално се топи в устата
България представи в Анкара възможностите си за СПА и здравен туризъм
Употребата на алкохол повишава опасността от онкологични заболявания с до 50%
Гърция строи безплатни жилища за лекари, учители и полицаи на островите
Наша плеймейтка претърпя тежка катастрофа, показа последиците
За какво се харчат парите от глоби и фишове
България пак ще прави автомобили!
Бургас отново ще се потопи в магията на Португалия

В здравната къща в Несебър няма никакво разделение на потоците от пациенти.
Вчера пред кабинета на педиатъра имаше навалица. Дойде семейство с бебе и попита къде да застанат в тесния коридор, защото били с Ковид. Не стана ясно дали те, детето или всички. Но им отстъпиха един стол и седнаха на метър от останалите чакащи - към десетина родители с деца, което значи че щяха да чакат заедно поне около час. Пълно безумие! А в здравната къща има и други входове и помещения, които не се използват. Защо не се създаде някаква организация, за да се разделят пациентите с коронавирус от останалите? При желание не е толкова трудно да се организира, за да се запази здравето на хората. Необходимо ли е всички да ходят до Поморие?