МБАЛ Поморие открива триажен кабинет за пациенти със съмнение за COVID-19
Разходите за ремонта на помещението са поети от бюджета на администрацията, а от услугата ще могат да се възползват жителите на и на съседните общини Руен и Несебър
От утре, 7 октомври, В МБАЛ Поморие ще отвори врати триажен кабинет за пациенти със съмнение за Ковид-19. В него ще се извършват безплатни прегледи на пациенти с коронавирусни симптоми, включително тестове, кръвна картина и рентгенови изследвания, без необходимостта от предоставяне на талони от личните лекари.
„В триажния кабинет ще работи медицински екип, който ще преценява състоянието на пациентите и съответно дали се налага хоспитализирането им. Целта е да бъде облекчена работата на медиците в болницата, тъй като в момента голяма част от пациентите сами се диагностицират с Ковид, а не малка част от хората биват изпращани директно от личните им лекари към болница само след разговор по телефон и без значение от симптомите, които имат.“, каза управителят на МБАЛ Поморие д-р Кирил Хинов.
Разходите за ремонта на помещението, където е обособен триажният кабинет, са поети от бюджета на Община Поморие, а от услугата ще могат да се възползват жителите на община Поморие, както и от съседните общини – Руен и Несебър, които също се обслужват от МБАЛ – Поморие.
Двaмa нoви милиapдepи ce "paждaт" вceĸи дeн
Променливо време в страната с предиобедно слънце и следобедни летни порои
Гълъб Донев представи бюджет 2026: Дефицитът е реален, прекомерен и не игра с числа
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Випуск 2026 на Гимназията по туризъм в Слънчев бряг получи дипломите си
Промени в диетата и физическа активност помагат за трайно понижаване на нивата на холестерола
GPS подведе български шофьор и блокира центъра на Кавала, лепнаха му скъпа глоба
71 зрелостници от най-голямото училище в Несебър получиха дипломите си
Учени коригираха възрастта на най-стария метеоритен кратер на Земята
Остров Света Анастасия се превръща в театрална сцена – смехът е гарантиран
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни

В здравната къща в Несебър няма никакво разделение на потоците от пациенти.
Вчера пред кабинета на педиатъра имаше навалица. Дойде семейство с бебе и попита къде да застанат в тесния коридор, защото били с Ковид. Не стана ясно дали те, детето или всички. Но им отстъпиха един стол и седнаха на метър от останалите чакащи - към десетина родители с деца, което значи че щяха да чакат заедно поне около час. Пълно безумие! А в здравната къща има и други входове и помещения, които не се използват. Защо не се създаде някаква организация, за да се разделят пациентите с коронавирус от останалите? При желание не е толкова трудно да се организира, за да се запази здравето на хората. Необходимо ли е всички да ходят до Поморие?