МБАЛ Поморие открива триажен кабинет за пациенти със съмнение за COVID-19
Разходите за ремонта на помещението са поети от бюджета на администрацията, а от услугата ще могат да се възползват жителите на и на съседните общини Руен и Несебър
От утре, 7 октомври, В МБАЛ Поморие ще отвори врати триажен кабинет за пациенти със съмнение за Ковид-19. В него ще се извършват безплатни прегледи на пациенти с коронавирусни симптоми, включително тестове, кръвна картина и рентгенови изследвания, без необходимостта от предоставяне на талони от личните лекари.
„В триажния кабинет ще работи медицински екип, който ще преценява състоянието на пациентите и съответно дали се налага хоспитализирането им. Целта е да бъде облекчена работата на медиците в болницата, тъй като в момента голяма част от пациентите сами се диагностицират с Ковид, а не малка част от хората биват изпращани директно от личните им лекари към болница само след разговор по телефон и без значение от симптомите, които имат.“, каза управителят на МБАЛ Поморие д-р Кирил Хинов.
Разходите за ремонта на помещението, където е обособен триажният кабинет, са поети от бюджета на Община Поморие, а от услугата ще могат да се възползват жителите на община Поморие, както и от съседните общини – Руен и Несебър, които също се обслужват от МБАЛ – Поморие.
Слагам този продукт от кухнята във водата и подът блести от чистота
Пухкав блат, сочни череши и невероятен аромат – този сладкиш е истинска наслада за сетивата
Ричард Алибегов скочи срещу черния пиар за родното Черноморие
Започна масовото производство на дисплеи за сгъваемия iPhone
СДВР подхваща ромите с ножове в подлез „Плиска“
Иван Демерджиев: Показанията на Олег Невзоров разплитат схемата с незаконния град „Баба Алино“
Фестивалът Фантастичен Бургас 2026 завършва с мащабна среща с писателя Васил Попов
Магистрати и съдебни служители в Бургас дариха кръв в благородна акция
Трима души и дете пострадаха след удар в дърво и преобръщане на автомобил в Карнобатско
ГЕРБ отстъпва избора на парламентарната квота във ВСС на „Прогресивна България“
Деветокласничка от Айтос спечели първо място в международен конкурс за фотография
КЗК наложи санкции за заблуждаващо предлагане на продукт като масло

В здравната къща в Несебър няма никакво разделение на потоците от пациенти.
Вчера пред кабинета на педиатъра имаше навалица. Дойде семейство с бебе и попита къде да застанат в тесния коридор, защото били с Ковид. Не стана ясно дали те, детето или всички. Но им отстъпиха един стол и седнаха на метър от останалите чакащи - към десетина родители с деца, което значи че щяха да чакат заедно поне около час. Пълно безумие! А в здравната къща има и други входове и помещения, които не се използват. Защо не се създаде някаква организация, за да се разделят пациентите с коронавирус от останалите? При желание не е толкова трудно да се организира, за да се запази здравето на хората. Необходимо ли е всички да ходят до Поморие?