МБАЛ Поморие открива триажен кабинет за пациенти със съмнение за COVID-19
Разходите за ремонта на помещението са поети от бюджета на администрацията, а от услугата ще могат да се възползват жителите на и на съседните общини Руен и Несебър
От утре, 7 октомври, В МБАЛ Поморие ще отвори врати триажен кабинет за пациенти със съмнение за Ковид-19. В него ще се извършват безплатни прегледи на пациенти с коронавирусни симптоми, включително тестове, кръвна картина и рентгенови изследвания, без необходимостта от предоставяне на талони от личните лекари.
„В триажния кабинет ще работи медицински екип, който ще преценява състоянието на пациентите и съответно дали се налага хоспитализирането им. Целта е да бъде облекчена работата на медиците в болницата, тъй като в момента голяма част от пациентите сами се диагностицират с Ковид, а не малка част от хората биват изпращани директно от личните им лекари към болница само след разговор по телефон и без значение от симптомите, които имат.“, каза управителят на МБАЛ Поморие д-р Кирил Хинов.
Разходите за ремонта на помещението, където е обособен триажният кабинет, са поети от бюджета на Община Поморие, а от услугата ще могат да се възползват жителите на община Поморие, както и от съседните общини – Руен и Несебър, които също се обслужват от МБАЛ – Поморие.
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“
Убиецът на Къци от Лъвов мост остава за постоянно в ареста
София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
Заподозреният за тройната трагедия в Угърчин сменял два пъти дрехите си
Беларус обвини външни сили в опит да я въвлекат във войната в Украйна
Голям астероид преминава близо до Земята в събота
Над дузина медали от международни турнири за СК "Бушидо"-Несебър
От Chambao до Hells Kitchen: какво не бива да пропускаш в Бургас до края на юни
Промени: Трудовият стаж вече ще се изчислява по часове, а не по дни
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова

В здравната къща в Несебър няма никакво разделение на потоците от пациенти.
Вчера пред кабинета на педиатъра имаше навалица. Дойде семейство с бебе и попита къде да застанат в тесния коридор, защото били с Ковид. Не стана ясно дали те, детето или всички. Но им отстъпиха един стол и седнаха на метър от останалите чакащи - към десетина родители с деца, което значи че щяха да чакат заедно поне около час. Пълно безумие! А в здравната къща има и други входове и помещения, които не се използват. Защо не се създаде някаква организация, за да се разделят пациентите с коронавирус от останалите? При желание не е толкова трудно да се организира, за да се запази здравето на хората. Необходимо ли е всички да ходят до Поморие?