×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Днес ФК Черноморец 1919 започва своята подготовка
  • Температурите скачат до 33° днес
  • Планов ремонт оставя „Люлин“ без топла вода
  • Протест пред Апелативния съд в Пловдив за по-тежка присъда по делото за трагедията със семейство Пушкови
  • Самолет с парашутисти се разби в Мисури, няма оцелели
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Бургаска майка: Защо спряха проекта за детегледачки към Бюрото по труда


Бургаска майка: Защо спряха проекта за детегледачки към Бюрото по труда
Хиляди бургазлии се възползваха от тази социална програма, която е спряна за неопределен период от време
05 Октомври 2021, Вторник, 20:03 ч.
Автор: Флагман.БГ, Снимката е илюстративна

Документи са се подавали до края на месец май и от тогава приемът е спрян за неопределен период

Защо спряха проекта „Родители в заетост“, който бе една от кризисните мерки за справяне с пандемията? Много хора се възползваха и от двете страни, по програмата се разкриха работни места, а родителите като мен бяха доволни. Това пита в рубриката ни „Вашият сигнал до ФЛАГМАН“ Никол Петрова от Бургас.

Проверка на Флагман.бг установи, че документи са се подавали до края на месец май и от тогава приемът е спрян за неопределен период. Най-вероятно поради изчерпване на бюджета.

Отпуснатите допълнителни средства тогава бяха в размер на 23 млн. лв., а от нейното начало бяха платени близо 48 млн. лв.

От програмата, която е изключително полезна за родителите във време на пандемия, могат да се възползват родители на деца от 0- до 5-годишна  възраст, които не са записани в детска  ясла/градина, като родителите имат  осигурено работно място по  трудово/служебно правоотношение  или са самонаети/самоосигуряващи се лица, но към момента полагат грижа за децата си и не са се върнали на работа;

Многодетни родители - с три или повече деца на възраст до 12 г. , които са се върнали на работните си места, като децата посещават детски ясли/градини, както и училище.

Безработни лица, регистрирани в бюрото по труда, които са родители на деца от 0- до 5-годишна възраст, незаписани в детска ясла/градина, или многодетни родители на деца от 0- до 12-годишна възраст, посещаващи детски ясли/градини, както и училище.

 




Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
10
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Дизелът падна до 1.59 евро за литър Дизелът падна до 1.59 евро за литър 15/06/2026, Понеделник 14:00 0
Михаил ДИМИТРОВ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа 15/06/2026, Понеделник 13:06 0
Светлозария КИДЕРОВА С 0,5% са намалели цените от малката кошница за месец през май С 0,5%  са намалели цените от малката кошница за месец през май 15/06/2026, Понеделник 13:00 0
10
Коментара по темата
10.
Gaetano
06.10.2021 03:46:59
0
9
Няма такова нещо като общество. В България има разпад на социалните връзки, което е много плашещо и тревожно, разпад на веригите на солидарност. В най-добрия случай, когато говорим за българите, те разбират под това най-близкото си обкръжение. В добрия случай включват и децата си и дотам. Макар че дори и това не е възможно, като гледам напоследък как си оставят децата и отиват в Испания да берат маслини, защото така се грижели най-добре за тях, а децата им през това време стават престъпници тук. Ние сме народ, както казва уважавания от мен проф. Валентин Вацев, който векове наред живее без държава и не изпитва особена драма от това. Друг е въпросът, че аз не виждам социална солидарност, за да разберем всички простичкия факт, че не можеш да оцелееш, а още повече да се развиеш, като се затвориш в черупката си. Истината? Ние имаме нужда от хубави лъжи за света, за себе си, за всичко наоколо. Първото условие за постижение на каквото и да било, е да имаш мъжеството да погледнеш истината в очите. Колкото и тя да не е лицеприятна. Имат го германците, евреите и много други народи, но не и ние. Ние се страхуваме от истината и искаме да бъдем лъгани. А сега сериозно – работата е много зле. От време на време на фона на това много зле, да го кажа на уличен език, има блестящи изключения, чак бисери, но те само потвърждават правилото. Даже на моменти се чудя как е възможно да има такива бисери сред младите. Нашите млади генерации са това, което ние сме като общество. Нито трябва да ги обвиняваме, нито да ги оправдаваме. Това е все едно да се ядосваш на огледалото, че те показва такъв, какъвто си. Ами, такъв си. Изпуснахме си страната, историческата съдба, обществото и сега се питаме защо са ни такива децата.
Какви да са?
9.
Америка за БГ
06.10.2021 03:42:06
1
5
Българското семейство е провалено предприятия , започнато на сляпо и фалиращо на яве.
8.
Само Споко!
06.10.2021 00:19:02
0
7
И защо трябва да има наготово ковид пари още? Ваксини има, който го е страх може да се защити. Който не вярва можи да си го изкара. За какъв чеп трябва да има каквито и да е мерки? Отваряйте държавата и всичко по старо му!
7.
Пешо кура
05.10.2021 23:17:32
1
1
До 4 Може ве .Ходи я питай Да та Ева в мухльото.
6.
Дяката
05.10.2021 21:25:48
10
12
Защото Радевата банда мошеници ги открадна, а Живо прияндето не знае къде се намира, постоянно е надрусан.
5.
ddd
05.10.2021 21:23:16
4
2
Само за бургЪзлии ли ще четем защо се категоризирва така сякаш е от друг свят
4.
До Пешо висналия хОй
05.10.2021 20:53:19
10
4
А от майка ти може ли да си ги искам?
3.
300
05.10.2021 20:50:00
1
11
За да спестят пари (новото правителство) но за сметка на това тока да поскъпне, както и горивата включително дървата и всичко......примерно.
2.
Живко
05.10.2021 20:43:27
1
14
Тези пари сигурно са идвали по Евро програми.И ако е имало краен срок на програмата ,нали знаете че трябва да се кандидатства от ново.Само че тези сега мислят за политически проекти и как да се наврът в народното събрание и да захапят кокъла. Кой му пука за нас и за майките
1.
Пешо кура
05.10.2021 20:25:08
7
16
Искайте си парите от Славчо Цигуларчето и Мунчо чорапа.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Дизелът падна до 1.59 евро за литър Котировките на петрола паднаха до 80 долара за барел след новината за примирие в Близкия изток Най-дългото лятно събитие идва в Бургас: Boom Summer Fest събира над 400 артисти и инфлуенсъри Най-дългото лятно събитие идва в Бургас: Boom Summer Fest събира над 400 артисти и инфлуенсъри Музика, театър, кино, дигитална култура и първият подкаст на открито събират хиляди в най-дългото лятно събитие от 14 до 23 август България посрещна водещите германски туроператори и туристически компании на форума „Изживей България“ (Erlebe Bulgarien) България посрещна водещите германски туроператори и туристически компании на форума „Изживей България“ (Erlebe Bulgarien) Срещата очертава перспективите пред летен сезон 2026, разширяването на партньорството с германския туристически бизнес и възможностите за увеличаване на туристопотока извън активните летни месеци 82-годишен пациент, „гражданин на света“, спасен с първа по рода си за България съдова процедура в бургаската „Сърце и мозък“ 82-годишен пациент, „гражданин на света“, спасен с първа по рода си за България съдова процедура в бургаската „Сърце и мозък“ Екипът на Клиниката по съдова хирургия в бургаската високотехнологична болница МБАЛ „Сърце и мозък“ извърши първата в България операция с индивидуално изработена IBD  протеза при изключително сложен съдово-хирургичен случай С 0,5%  са намалели цените от малката кошница за месец през май С 0,5% са намалели цените от малката кошница за месец през май НСИ понижи оценките си за инфлацията у нас спрямо експресните стойности Румен Радев: Ситуацията е изключително тежка, пари в хазната няма Румен Радев: Ситуацията е изключително тежка, пари в хазната няма Работим много сериозно в две направления, отбеляза министър-председателят Осъдиха хирург да плати 300 000 лв. на парализиран пациент Осъдиха хирург да плати 300 000 лв. на парализиран пациент Грешката на лекаря е, че няма валидно информирано съгласие от пострадалия, а не в операцията Черна вест край Бургас! Пазач полетя в 30-метрова бездна на кариерата в „Горно Езерово“ Черна вест край Бургас! Пазач полетя в 30-метрова бездна на кариерата в „Горно Езерово“ 62-годишният Костадин К. е загинал на място, разпитват свидетел за нелепата ситуация Арестуваха българин по подозрение в шпионаж с дрон в Солун Арестуваха българин по подозрение в шпионаж с дрон в Солун В съхраняваните данни имало изображение на обекти в района на бившия военен лагер „Фармаки“ в Каламария Имало ли е наистина кастинг за "Калашниците" Имало ли е наистина кастинг за "Калашниците" Кандидатите трябва да са здрави, с вид на чеченци и вероятно доста глуповати
Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Дипломатическа експлозия: Израелските десни обърнаха гръб на Тръмп и нарекоха Джей Ди Ванс „измет“ Сделката между Вашингтон и Техеран предизвика безпрецедентен разрив и гневни обвинения в предателство Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков Бургаската художествена галерия „Петко Задгорски“ представя юбилейна изложба по повод 80-годишнината на Руси Куртлаков  Експозицията, разположена на първия и втория етаж на галерията, има за цел да разкрие многостранния и разнопосочен талант на автора Руски олигарх продава емблематичния си замък в Германия за 11 млн. евро Руски олигарх продава емблематичния си замък в Германия за 11 млн. евро Историческото имение е един от най-ексклузивните и скъпи имоти в страната Осъдиха на 4 години затвор сина на норвежката принцеса за изнасилване Осъдиха на 4 години затвор сина на норвежката принцеса за изнасилване Майка му Мете-Марит се бори с тежко заболяване и ѝ предстои трансплантация Децата под 16 години във Великобритания нямат право да ползват социалните мрежи Децата под 16 години във Великобритания нямат право да ползват социалните мрежи Решението за забраната за достъп е на Киър Стармър Почина актриса от култов сериал „Алф” Почина актриса от култов сериал „Алф” Ан Шедийн оставя след себе си изключително наследство от творческа енергия, която през 90-те караше българите да се скъсват от смях
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня В България в часовете по трудово обучение учениците сглобяват табуретки, а в Китай сглобяват айфони. Виц на деня Виц на деня Върви си Червената шапчица из гората, а насреща вълкът.
- Червена шапчице, не те ли е страх да се разхождаш сама в гората?
- Защо да ме е страх? Познавам гората, обичам с*кса...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук В живота, както и във футбола, не можете да отидете далеч, без да знаете къде е страничната греда.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори