×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Молдова официално започна преговори за присъединяване към Европейския съюз
  • Цените на петрола продължават да падат след новините за примирие
  • ЦИК призовава да не променят Изборния кодекс
  • Тръмп покани новия иракски премиер в Белия дом през юли
  • Земетресение с магнитуд 6,7 бе регистрирано на индонезийския остров Сулавеси
  • Зеленски предлага среща на Путин в САЩ
  • Седем медала и две титли на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун
  • Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
  • Край на войната: САЩ и Иран подписаха меморандум за разбирателство
  • Ед Шийрън си взема почивка от музиката, за да се отдаде на бащинството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Война на животновъди от Ново Паничарево за пасище


Война на животновъди от Ново Паничарево за пасище
Йосиф Костов се закани да събори кошарите в Ново Паничарево. Няма това право, каза пък собственикът на овцете Киро Димитров
05 Октомври 2021, Вторник, 08:26 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

 Конфликтът вече е довел до 6 съдебни битки, стигна се и до рязане на инвентар

До заплахи и умишлено унищожена земеделска техника се стигна след спор между животновъди в странджанското село Ново Паничарево. Пред Нова телевизия Йосиф Костов, който е спечелил търга за наем на спорната земя, за да отглежда на нея кравите си, каза, че може да се разпорежда с вещите, които са в неговия имот, но адвокатът на овцевъдите Ненчо Драгнев определя действията на Йосиф като самоуправство.

Причина за напрежението е спор за 160 декара пасищна земя. Конфликтът вече е довел до 6 съдебни битки, уточни водещият на „Здравей, България“ Виктор Николаев. 

„Никъде не може да преместим животните, защото всичката земя е на Йосиф. Няма къде“, сподели Тодор Димитров. 

Той има ранчо с овце и кози, което управлява близо 30 години в землището на село Ново Паничарево. След няколко предупреждения да напусне земята, взета под наем вече от Костов, в крайна сметка се стига до нахлуване в земите и рязане на инвентар. 

Една цистерна вече е нарязана на скрап от новия стопанин на земята, а вълната от животните на Тодор е изхвърлена на земята като безстопанствена. 

Имам документ за въвод за владение на пасището, уточнява Йосиф Костов. 

Той е категоричен, че ще събори и кошарите, както и че ще изгони овцевъда. До събаряне на постройките не се стига заради намеса на полицията.

„Тези вещи са в мои имоти. Имам въвод и според ГПК те са изоставени. Аз мога и трябва да се разпореждам с тях, тъй като те не са се разпоредили с тях, въпреки че са имали законно указан срок да направят това”, коментира фермерът. 

Адвокатът на овцевъдите Ненчо Драгнев обаче определя действията му като самоуправство, въпреки че животновъдът от година опитва да накара фермерите с овце да освободят земите. 

„Той като наемател има право само да държи, но няма право да разрушава никакви сгради, никакви навеси, никаква техника, тъй като държането не презумира такива действия”, категоричен е Драгнев.

Йосиф притежава ферма с близо 150 крави и телета, разположена по средното течение на река Ропотамо в Странджа. Преди година животновъдът се явява на търг в Община Приморско и получава под наем два общински имота, а трети купува. На един от тях обаче от години са други двама регистрирани земеделски производители. 

„Става така, че аз плащам, а колегата животновъд влиза и ми тъпче тревата. След като минат 500 овце, моите крави няма какво да ядат. Те гладуват“, казва Костов. 

„Той е вземал под аренда тази земя. Ние я искахме, но не ни я дадоха. По какъв начин я взема не знам“, коментира пък Киро Димитров.

Сигнали за изнасянето на инвентара вече е подаден в Районно управление – Приморско, където предстои през тази седмица да бъдат разпитани и двете страни, каза репортерът Елена Танева. Полицията се затруднява заради частно-съдебния характер на казуса. 

Тодор и Киро имат 300 овце, десетина кози и коне. Те казват, че вече няма къде да изместят стадото си преди зимните студове. Те упрекват общината, отдала земята за пасище на Йосиф и са завели дело срещу това общинско решение. 

От Община Приморско отказват коментар по казуса до произнасянето на Бургаския окръжен съд. А делата тепърва престоят. 
 




В категории: Приморско


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
11
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Защо Gen Z плаща за тишина Защо Gen Z плаща за тишина 16/06/2026, Вторник 18:20 0
11
Коментара по темата
11.
*********
24.08.2022 18:29:38
0
0
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържа недоказуеми твърдения, касаещи конкретни личности.
10.
аз
02.11.2021 20:59:23
0
1
йоско е хайдутин. взе десетки хиляди евро пари от вуйчо си и години не ги врьща.
9.
Тоз
14.10.2021 10:33:47
0
0
Киро като го гледам жив примат,от него лъха силна простотия!
8.
Wolf
06.10.2021 16:44:39
0
12
Приключенията ма малкия мук са свързани с подобни каши. Най-слабия кмет на всички времена!
7.
Аз
06.10.2021 13:15:44
1
13
Питайте кметицата на Панчарево и кмета на Приморско, те ще знаят за какво става дума.
6.
До 2
05.10.2021 11:59:16
2
4
Ми що да не си гледат в частните имоти, като са си платили и наемите на наетите пасища, които се преотдават на други наематели. Сега по две-три овце и една козичка да разпределят във всяко домакинство в селото да си гледат в дворовете до пролетта, когато наетия местен чобанин ще ги извежда да организирана паша.
Или от общината не са приели наредба за отглеждане на домашни животни в пристройки в дворовете по селата? Да не им мирише на общинарите на овце като идат по селата и метачките да не метат барабонки.
5.
до 2
05.10.2021 11:22:50
2
11
Тарикати са едрите земевладелци не дребните ! Откраднаха земята на хората с фалшиви договори ...затова няма да има дребни земеделци а едри бейове които няма да се наядат! Но и техния ред ще дойде ....НАРОДЕН СЪД....
4.
Приморско = корупция
05.10.2021 10:53:29
3
17
Общината забърква кашата и после оставя хората да се избиват. Това е дежурното - оправяйте се в съда.
3.
Стефанов
05.10.2021 10:45:12
0
2
A са биат а са борат.
2.
Тарикати на дребно
05.10.2021 09:55:24
5
16
Трябва да е ясно ,че отглеждането на животни е бизнес. Или си ги гледаш в частния имот или си вземаш земя под наем. Стига тарикати на дребно , искахте собсидия защото ви се полага по закон, като искате да е по закон , ще си плащате и наем за пасищата.
1.
nov
05.10.2021 09:30:33
3
13
obstinska mafia cala STRANDJA e taka otdavat BEZ da znaiat kakvo otdavat BEZZAKONIE IKORUPCIA
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Отлична оценка на Европейската инвестиционна банка за научния кампус, който се изгражда в Бургас Отлична оценка на Европейската инвестиционна банка за научния кампус, който се изгражда в Бургас Този проект отваря нови хоризонти пред града Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Теч на милиони в 240 неработещи болници? Повече пари за качествените шефове поиска бивш министър Спирането на парите на тези, които съществуват само заради собствения си бизнесплан, е спешна политика, а не разказа, че някой взимал голяма заплата, за да може в кръчмата да го псуват, каза той Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Кой ни тласка към война със Северна Македония? Каракачанов: Вървим по руско-украинския сценарий Той упрекна бившият премиер Кирил Петков, че е предал националните ни интереси като е обяснявал в Скопие, че въпреки рамковата позиция, да ги пусне в ЕС Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Уникално видео с участниците в "Прайда" - вижте какво казаха Какво мислят участниците в "София Прайд" - за възможността да имат деца и "тежко скучните" от Парада на семейството Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Докато местните миряни се готвят за протест в неделната сутрин, Сливенската епархия обяви, че няма да се огъне пред никакъв обществен натиск „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Заради инцидента дясната лента за движение е блокирана Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Община Руен с нова крачка към модерна селищна среда България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС Оценката и интерактивната карта, изготвени от Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) в сътрудничество с Комисията Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Водачът е тестван за алкохол и наркотици - пробите са отрицателни
Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Ще улесни ли Европейският парламент фалшификаторите на българската история? Докладчикът Томас Вайс поиска поправката, поощряваща работата на историческата комисия, да отпадне от доклада за напредъка на Скопие за членство в ЕС Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Двама си говорят:
- Къде ще ходиш на почивка тази година?
- На Кушадасъ, че за Созопол нямам толкова пари...
Виц на деня Виц на деня Мъж при гадателка:
- Утре ще умре вашата тъща.
- Това го знам. Интересува ме дали ще ме хванат.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори