Димитър Бойчев: Настояваме за пълна прозрачност при акцията за спасяване на Vera Su, държавата спи
Корабът от вчера започна да потъва, учени от БАН да анализират ситуацията и да преценят дали над нас е надвиснала еко катастрофа, призоваха Димитър Бойчев и Ивелина Василева
От ГЕРБ-Бургас настояват за пълна прозрачност при спасителната акция на заседналия кораб Vera Su, както и за включването на учени от БАН при анализа на опасността. Това стана ясно, след като днес областният лидер Димитър Бойчев, бившият екоминистър Ивелина Василева и варненският депутат Емил Радев посетиха местността Яйлата, за да проверят на място каква е ситуацията с плавателния съд, за който вчера стана ясно, че вече потъва.
„Трагично и отчайващо е положението. На терен няма никой, въпреки че районът е отцепен, а морето – сравнително спокойно. Учудващо и потресаващо е, че вече повече от 10 дни никой все още не е разпитал екипажа на Vera Su, както и че не е взета проба от товара, за да се разбере какво точно е превозвал той. Държавата е в ступор и изглежда просто чака корабът да потъне. Няма спасителна операция, а плавателният съд вече е наклонен на една страна. Настояваме за прозрачност при акцията за спасяването му, държавата спи“, каза пред Флагман.БГ Димитър Бойчев.
С него на терен бе и доказаният екоексперт и бивш екоминистър Ивелина Василева, която обясни, че на място няма представители на нито една институция. „Дойдохме, за да се срещнем с представителите на държавата тук, да установим какви са плановете им за действие, за да се избегне екокатастрофата, която е надвиснала над Черно море. Няма такива тук. Разчитаме на пълна прозрачност при акцията и настояваме да се ангажират представители на научните общности в България, защото в противен случай има реална опасност заседналият кораб да се превърне в причина за екокатастрофа в Черно море и да провали идния летен сезон“, каза Василева.
Припомняме, че вчера бе обявено, че корабът Vera Su, който предполагаемо е натоварен само с азотна тор е започнал постепенно да потъва. В същото време обаче от фирмата собственик на плавателния съд са заповядали на екипажа в никакъв случай да не слизат от борда на Vera Su, вероятно защото ако го направят, ще трябва да подлежат на 14-дневна карантина. Те все още не са разпитани, а самият кораб вече е започнал да се пълни с вода.
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
Към Община Бургас: Възобновете тази хубава инициатива и няма да съжалявате
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
България е на 57-о място сред 69 държави в световната класация за конкурентоспособност
Предварителните поръчки за GTA VI започват днес, гответе портфейлите
Мариус Куркински се завръща в Бургас с нов моноспектакъл
Полиция влезе в офис на жена, представяла се за адвокат в Кюстендил
Бургас и Братислава свързват усилия за развитие на професионалното образование
Фланелки на Бербатов, Видич и Джо Харт в благотворителен търг на Фондация "Стилиян Петров"

Дрън,дрън,глупости....
Повече от 10 години те управляваха, какво направиха, усвояваха, близаха, сега тръгнали да критикуват....Е затова ГЕРБ е със затихващи функции, ама не трябва да допускаме да се измъкнат безнаказано тия....
ПОМНИМ!
Като какъв екперт точно коментира Бойчев?!
Той написа няколко коментара в личния си профил, харесаха ги 10тина човека. Така е като не си в Парламента близачите изчезват. Ама свиквай game over...