Димитър Бойчев: Настояваме за пълна прозрачност при акцията за спасяване на Vera Su, държавата спи
Корабът от вчера започна да потъва, учени от БАН да анализират ситуацията и да преценят дали над нас е надвиснала еко катастрофа, призоваха Димитър Бойчев и Ивелина Василева
От ГЕРБ-Бургас настояват за пълна прозрачност при спасителната акция на заседналия кораб Vera Su, както и за включването на учени от БАН при анализа на опасността. Това стана ясно, след като днес областният лидер Димитър Бойчев, бившият екоминистър Ивелина Василева и варненският депутат Емил Радев посетиха местността Яйлата, за да проверят на място каква е ситуацията с плавателния съд, за който вчера стана ясно, че вече потъва.
„Трагично и отчайващо е положението. На терен няма никой, въпреки че районът е отцепен, а морето – сравнително спокойно. Учудващо и потресаващо е, че вече повече от 10 дни никой все още не е разпитал екипажа на Vera Su, както и че не е взета проба от товара, за да се разбере какво точно е превозвал той. Държавата е в ступор и изглежда просто чака корабът да потъне. Няма спасителна операция, а плавателният съд вече е наклонен на една страна. Настояваме за прозрачност при акцията за спасяването му, държавата спи“, каза пред Флагман.БГ Димитър Бойчев.
С него на терен бе и доказаният екоексперт и бивш екоминистър Ивелина Василева, която обясни, че на място няма представители на нито една институция. „Дойдохме, за да се срещнем с представителите на държавата тук, да установим какви са плановете им за действие, за да се избегне екокатастрофата, която е надвиснала над Черно море. Няма такива тук. Разчитаме на пълна прозрачност при акцията и настояваме да се ангажират представители на научните общности в България, защото в противен случай има реална опасност заседналият кораб да се превърне в причина за екокатастрофа в Черно море и да провали идния летен сезон“, каза Василева.
Припомняме, че вчера бе обявено, че корабът Vera Su, който предполагаемо е натоварен само с азотна тор е започнал постепенно да потъва. В същото време обаче от фирмата собственик на плавателния съд са заповядали на екипажа в никакъв случай да не слизат от борда на Vera Su, вероятно защото ако го направят, ще трябва да подлежат на 14-дневна карантина. Те все още не са разпитани, а самият кораб вече е започнал да се пълни с вода.
Денят, в който четири атомни бомби паднаха над Испания
Какво е чревният микробиом и как се оказа скрит съюзник в борбата с килограмите
САЩ с нови удари, Тръмп: Иран вече няма да съществува
Гърция върна на Египет древни статуетки, намерени в контейнер за боклук
Ясни са всички 32 отбора в елиминациите на Мондиал 2026
1430 за загинали, над 50 000 са в неизвестност след земетресенията във Венецуела
Видовден е! Спазват се вековни традиции за здраве, черпят интересни имена
До морето с кола излиза по-скъпо това лято
Как Дуейн Джонсън превърна прякора Скалата в машина за милиони
Изгубени мемоари на оцелял от Хирошима излизат след близо 80 години
Жълт код за жега в 14 области, юли идва с бури и градушки
Дневен хороскоп за 28 юни 2026: Овенът да избягва конфликтите, а Рибите да действат смело

Дрън,дрън,глупости....
Повече от 10 години те управляваха, какво направиха, усвояваха, близаха, сега тръгнали да критикуват....Е затова ГЕРБ е със затихващи функции, ама не трябва да допускаме да се измъкнат безнаказано тия....
ПОМНИМ!
Като какъв екперт точно коментира Бойчев?!
Той написа няколко коментара в личния си профил, харесаха ги 10тина човека. Така е като не си в Парламента близачите изчезват. Ама свиквай game over...