Димитър Бойчев: Настояваме за пълна прозрачност при акцията за спасяване на Vera Su, държавата спи
Корабът от вчера започна да потъва, учени от БАН да анализират ситуацията и да преценят дали над нас е надвиснала еко катастрофа, призоваха Димитър Бойчев и Ивелина Василева
От ГЕРБ-Бургас настояват за пълна прозрачност при спасителната акция на заседналия кораб Vera Su, както и за включването на учени от БАН при анализа на опасността. Това стана ясно, след като днес областният лидер Димитър Бойчев, бившият екоминистър Ивелина Василева и варненският депутат Емил Радев посетиха местността Яйлата, за да проверят на място каква е ситуацията с плавателния съд, за който вчера стана ясно, че вече потъва.
„Трагично и отчайващо е положението. На терен няма никой, въпреки че районът е отцепен, а морето – сравнително спокойно. Учудващо и потресаващо е, че вече повече от 10 дни никой все още не е разпитал екипажа на Vera Su, както и че не е взета проба от товара, за да се разбере какво точно е превозвал той. Държавата е в ступор и изглежда просто чака корабът да потъне. Няма спасителна операция, а плавателният съд вече е наклонен на една страна. Настояваме за прозрачност при акцията за спасяването му, държавата спи“, каза пред Флагман.БГ Димитър Бойчев.
С него на терен бе и доказаният екоексперт и бивш екоминистър Ивелина Василева, която обясни, че на място няма представители на нито една институция. „Дойдохме, за да се срещнем с представителите на държавата тук, да установим какви са плановете им за действие, за да се избегне екокатастрофата, която е надвиснала над Черно море. Няма такива тук. Разчитаме на пълна прозрачност при акцията и настояваме да се ангажират представители на научните общности в България, защото в противен случай има реална опасност заседналият кораб да се превърне в причина за екокатастрофа в Черно море и да провали идния летен сезон“, каза Василева.
Припомняме, че вчера бе обявено, че корабът Vera Su, който предполагаемо е натоварен само с азотна тор е започнал постепенно да потъва. В същото време обаче от фирмата собственик на плавателния съд са заповядали на екипажа в никакъв случай да не слизат от борда на Vera Su, вероятно защото ако го направят, ще трябва да подлежат на 14-дневна карантина. Те все още не са разпитани, а самият кораб вече е започнал да се пълни с вода.
Разходите за заплати в държавния бюджет се свиват с 629 млн. евро
Закопчаха 64-годишен крадец минути, след като задигна автомобил в Бургас
Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните
Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес
Челен сблъсък между две тротинетки в Оризаре прати 16-годишен в болница със счупена ръка
Нелепа драма в Приморско: 85-годишен турист се опита да плува и се удави в басейн
Спряха спешната евакуация на кораби през Ормузкия проток след експлозии
Георги Константинов с премиера в Бургас, разказва за срещите си с Петя Дубарова
Дневен хороскоп за 26 юни 2026: Важни решения за Девата, късмет за Рибите
Филип Буков и Деси Бакърджиева в Бургас заради „Илюзията в брака“
Експерти: Мантинелите не спират тежките автомобили, използвайте джърсита!
73 бойни пистолета откриха в камион на „Капитан Андреево“

Дрън,дрън,глупости....
Повече от 10 години те управляваха, какво направиха, усвояваха, близаха, сега тръгнали да критикуват....Е затова ГЕРБ е със затихващи функции, ама не трябва да допускаме да се измъкнат безнаказано тия....
ПОМНИМ!
Като какъв екперт точно коментира Бойчев?!
Той написа няколко коментара в личния си профил, харесаха ги 10тина човека. Така е като не си в Парламента близачите изчезват. Ама свиквай game over...