Съдят мъж, извадил разпечатка на разговорите от телефона на жена му
Мъжът отишъл в офис на мобилен оператор и поискал от името на жена си детайлна разпечатка на разговорите за 6 месеца назад
Дело за незаконно събиране и използване на информация гледа тази седмица Районният съд в Девин. Поводът е незаконна разпечатка на разговорите на телефонен номер на жена, която бившият й вече съпруг поискал и получил от офис на мобилен оператор.
53- годишният родопчанин е международен шофьор. На 2 април 2019 г. той отишъл в офис на мобилен оператор и поискал от името на жена си детайлна разпечатка на разговорите за 6 месеца назад.
От офиса му позволили и мъжът се подписал на няколко места от името на жена си, че тя е поискала информацията, предава "Марица". Жената е от сатовчанско село. Разбрала, че някой е искал разпечатка на телефонните й разговори месец по-късно, на 7 май, и подала жалба в съда. Двамата били в този момент в процес на развод.
Делото за незаконния интерес на бившият й вече съпруг е заведено по чл. 309, ал. 1 от НК, според който го грози от 1 до 6 години лишаване от свобода. Бившите половинки обаче са склонили на споразумение. Не е ясно ще бъде ли съден служителят в офиса на мобилния оператор за това, че незаконно е предоставил данните, с ясното съзнание, че прави нарушение.
БФС поздрави Георги Иванов за голям празник
Джон Лоутън се обръща в гроба, Джулая в Слънчев бряг се превърна в Банго Василий
Апаш от Бургас задържан с "коктейл" от дрога
Времето не е за подценяване, жълт код в цялата страна
Дневен хороскоп за 2 юли 2026: Телецът среща любовта, а Стрелецът да се пази от измамници
Спипаха нафиркана украинка с 2,06 промила зад волана в Слънчев бряг, колата ѝ била и без Гражданска отговорност
Булката на „Калашника“ Краси Принца направи засада на свидетелка, плаши я с ликвидиране
Сагата с „отвлечения“ самолет в Сарафово приключи, но дали не е имало опасен товар на борда
Огнен ад в София: Металните халета на „Екобулпак“ провиснаха от жегата, сухи хидранти спъват огнеборците
Ужас по време на разходка: Мъж се бори геройски с огромен алигатор, но не успя да спаси любимата си
Мощна буря в София! Дърво затрупа майка с деца, улици преливат от вода
Трагедия на Световното: Трима души мъртви след празненства в Мексико
