Облаци по морето, възможни са валежи
Максимални температури на въздуха: 16-20°
Ще има променлива облачност, над много райони по-често до слънчево. Само на отделни места ще превали слаб дъжд. Ще духа слаб до умерен северозападен вятър. Това съобщи Христо Христов, дежурен синоптик в Националния институт по метеорология и хидрология.
Максималните температури ще бъдат от 16° в североизточните до 26° в крайните югозападни райони. Атмосферното налягане още се повиши и ще бъде по-високо от средното за месеца.
Над Черноморието ще има значителна облачност и в сутрешните часове на отделни места все още са възможни превалявания. По-късно през деня облачността ще намалее. Ще духа умерен северозападен вятър, който през деня ще отслабне и ще се ориентира от северсевероизток. Максимални температури на въздуха: 16-20°. Температурата на морската вода е 22-23°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
Над планините ще има променлива облачност и на отделни места ще превали слаб дъжд. Ще духа умерен и силен северозападен вятър. Максимална температура на височина 1200 метра около 15°, на 2000 метра – около 7°.
В средата на седмицата захлаждането ще обхване цялата страна и преобладаващите максимални температури ще са между 15° и 20°. Облачността ще е променлива, по-често значителна; в сряда на места ще има и превалявания, предимно слаби; по най-високите части на Рила и Пирин ще превали сняг. В четвъртък ще е почти без валежи. Вятърът ще е северозападен, слаб до умерен. Най-ниските минимални ще са в четвъртък и петък - предимно между 5° и 10°. В петък над по-голямата част от страната ще преобладава слънчево време. Ще започне повишение на температурите.
Президентският вот през октомври: Първият голям тест за стабилността на управляващите
Абсурдно убийство: Мъж удуши майка си, а в участъка се престори на заспал
Кървава драма: Млада жена загина след шокиращо нападение
Ива Петрова: Политическият разговор трябва да отстъпи място на експертния в името на устойчивото бъдеще на комплекса "Марица-изток"
Радев бистри футбола с делегация на Барса
След скандал в мрежата: Глобиха Александър Кадиев
Огнен ад в Банкок: 28 загинаха в бар, десетки са в болница
Като в хорър филм: Слон-убиец погуби 4 човека от едно семейство
АЕЦ „Козлодуй“ затъва в дългове, проф. Касчиев алармира за раздути обществени поръчки
Секс скандал съсипа живота на елитен съдия, намериха го мъртъв седмици след като го изхвърлиха от Световното първенство
Вълна от обири по гръцките плажове: Десетки българи ужилени само за два уикенда
Лудост на АМ Тракия: Дете с крака през прозореца при 130 км/ч
