Близо 124 млн. лв. ще струва вотът 2 в 1 на 14 ноември
Правителството одобри план-сметката за изборите
123,8 млн. лева ще струват предстоящите избори, става ясно от план-сметката за разходите по подготовката и произвеждането на изборите за президент и вицепрезидент на страната ни, както и за народни представители, които ще бъдат на 14 ноември 2021 г.
Правителството я одобри със свое постановление, прието неприсъствено, съобщиха от пресслужбата на МС. Общите разходи са разпределени за два тура на изборите, предвид допускането за произвеждането на изборите за президент и вицепрезидент в два тура.
Разходите по подготовката и произвеждането на изборите са за сметка на държавния бюджет, по приета от Министерския съвет план-сметка, съгласувана с Централната избирателна комисия.
План-сметката за изборите се приема не по-късно от 55 дни преди изборния ден. При необходимост след сключване на договор за доставка на допълнителни устройства за електронно машинно гласуване ще бъдат осигурени необходимите допълнителни разходи за целта по бюджета на Централната избирателна комисия.
При вземане на решение от страна на ЦИК за въвеждане на видеонаблюдение в избирателните секции, правителството има готовност да осигури необходимите за целта допълнителни средства.
Работиш цяла година на 4 часа, признават ти само шест месеца стаж?
„Партията на хлебарките“ разтърси Индия
Весела Лечева стана баба 10 дни след смъртта на сина си Мартин
Мъж блъсна с кола бившата си съпруга и счупи двете ѝ ръце
Арестуваха търговец в Златни пясъци, продал алкохол на непълнолетно момиче
Исторически триумф в Токио: СК „Бушидо“ - Несебър се завърна с три купи
До 1000 евро глоба на плажа: Удрят шумните и безразсъдни туристи
ДБ призова Йотова да свика спешно КСНС заради войните и разнобоя във властта
Празникът се превърна в кошмар: 13-годишно момче загина под рухнал фонтан в Испания
Сценарият от 2010 г. се повтори: Зловещите съвпадения зад световната титла на Испания
Рожден ден с доза сексапил! Тита разпали страстите на плажа в Черноморец (СНИМКИ/ВИДЕО)
ЕС спря унищожаването на нови дрехи: Задават се повече намаления и аутлет стоки
