КНСБ: Минималната заплата трябва да стане 760 лв. за 2022 г.
Частният бизнес трябва да увеличи заплатите на служителите си
Дни на равносметки след края на 46-ото Народно събрание и предстоящите избори. Новият служебен кабинет трябва да залага политики, не се е случвало досега служебно правителство да прави бюджет. Господин Алексиев отдавна работи в сферата на железопътния транспорт, господин Белчев е във финансите повече от 7-8 години", обясни пред БНТ Пламен Димитров, президент на КНСБ.
По думите му Европейската комисия поставя остро въпроса за неприемане на Плана за възстановяване. "Другият горещ картоф, който трябва да реши новото служебно правителство е този, час по-скоро", допълни Пламен Димитров.
Според прогнозите му, инфлацията ще достигне близо 5 процента до края на годината. "Това поскъпване трябва да бъде компенсирано и в частния сектор през есента", заяви той и допълни, че инфлацията е интересен процес, защото вкарва и допълнителни приходи в бюджета.
По думите му, са необходими тези умерени увеличения, които да са съобразени с нуждите на хората, тъй като има стоки и услуги от първа необходимост, които растат. "Не е нормално зеленчуците и плодовете да са на тези цени в нормалния си сезон", уточни той.
"Търговците пробват нови цени и дали пазара ще ги поеме зависи от мястото на регулаторите", заяви Димитров. "Трябва да бъде договорена 760 минимална заплата за 2022 година, а като се приеме еврото трябва да стане 1000 лв. Спекулата на цените зависи от прозрачността на ценообразуването, зависи от регулаторите, не може да има повишение три пъти на една стока. Аз очаквам от началото на следващата година двуцифрено увеличение на цените на топлоенергията заради цената на газа", добави президентът на КНСБ.
Относно това дали ще продължи да се изплаща помощта от 120 лева за пенсионерите, той заяви: "Няма кабинет, досега роден, който да свали нещо надолу като плащане". Според Пламен Димитров предизборната кампания отдавна е започнала. "С новия бюджет трябва максимално да се подкрепят бизнесът, заетостта и социалната сфера", каза още Димитров.
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
Рекордно нисък Дунав задейства мерки в АЕЦ Козлодуй
30/07/2026, Четвъртък 19:00
0
Софтуер засече 5000 пътни капана у нас, всяко пето преминаване е с превишена скорост
Съветниците отрязаха над половината бюджет за концерта в Деня на Варна
30/07/2026, Четвъртък 18:00
1
Дигитално възраждане: Как виртуалната реалност може да събуди спящото археологическо богатство на България
30 000 автомобила на ден през Кърджали: Готвят четири ленти и забрана на левите завои
Тихата катастрофа на пазара на труда: Как 90 % ще останат без работа
Капаро, блокиран профил и несъществуваща квартира: Българи изгоряха с оферти за Гърция
Жельо Вардунски посрещна 63-тия си рожден ден с изненада преди сесията в Камено
Дунав счупи историческия минимум: Реката падна до 23 см в Будапеща
Шок в детски лагер в Равда: Изведоха 17 деца заради опасни храни
17 млн. евро за МиГ-29: МО търси кой да ремонтира до 10 двигателя
Хедър Бенет и Нина Русева прекрачват рамките в изложбата „BEYOND RULES“ в Бургас
