Откриха новата учебна година в Несебър
120 първокласници пристъпиха училищния праг
1100 ученика прекрачиха прага на СУ ”Любен Каравелов” – Несебър в първия ден на учебната 2021/2022. Те ще се обучават в 48 паралелки в дневна, индивидуална, самостоятелна и комбинирана форми. 120 са първокласниците, разпределени в пет паралелки. Осмокласниците са 73, а дванадесетокласниците – 49. Децата със специални образователни потребности са 26. Осигурени са учебници по всички предмети, включително и електронни за учителите, както и необходимите технически средства. Едносменно ще е обучението на учениците от начален етап.
92 са преподавателите по различните учебни предмети, 22 души е непедагогическият персонал.
Несебърското училище разполага с много добра материално-техническа база – просторни и със съвременно оборудване кабинети и класни стаи, закрит плувен басейн, физкултурен салон, обновени и модерни открити спортни площадки и съоръжения, библиотека, медицински пункт. От тази учебна година ще функционира и робот-платформа за изкачване по стълби на инвалидни колички. Училищната сграда е санирана по европейски проект за над 1.9 млн. лв. Несебърското училище е привлекателно както за деца от общината и страната, така и за ученици от Русия, Украйна, Казахстан, Естония. През настоящата учебна година броят на децата от други държави е 61.
С полагане на венеци пред бюст-паметника на патрона на училището на фасадата и в училищния двор стартира новата 2021/2022 учебна година в СУ ”Любен Каравелов” – Несебър. Молитва за благословение отслужи отец Арсений Станков. В своето приветствие към учители, ученици и родители Ирина Велкова–директор на училището пожела здрава, успешна и ползотворна учебна година и прикани първокласниците да пристъпят училищния праг с пожелание за много приятни моменти в необятните простори на знанието. Тя призова всички, на които СУ „Любен Каравелов“ е близко да посрещнат достойно предстоящия 140-годишен юбилей на училището. „ Нека името на патрона на нашето училище – Любен Каравелов, както и досега да ни вдъхновява, учи и закриля! Нека силата на знанието ни води напред и нагоре! Нека светлина да озарява пътя, по който вървим!“, пожела г-жа Векова.
Кметът на Община Несебър Николай Димитров приветства учители, ученици и родители с уверение за подкрепа и пожелание за учебна година, изпълнена с усмивки, с нови предизвикателства и високи постижения.
Като на празник в училищния двор звучаха песни и стихове, детски глъч, много усмивки, настроение и положителни емоции, независимо, че за втори път в историята на българското образование откриването на учебната година стана в условията на извънредна епидемична обстановка и в присъствието само на ученици от I, V, VIII и XII клас и педагозите.
Към общонационалните, в училището са предприети допълнителни мерки и действия за опазване живота и здравето на учениците и работещите в институцията в условията на COVID 19 и със стартиращо присъствено обучение.
Румъния направи първа крачка към закон за обединение с Молдова
България остава сред най-евтините държави в Европа... според европейците
Гърция върна на Египет древни статуетки, открити случайно в контейнер за боклук в Атина
ДАРА ще участва в кампания на Министерството на туризма за представяне на България пред света
Айтоският стрелец Иван Георгиев спечели бронз на националния турнир - влезе във финалната шестица за състава на България
Цигарите поскъпват от август, след това и от март догодина
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Проф. Ива Христова: Еболата няма да се разпространи в Европа
„Тихият убиец“ се подмладява: Ракът на дебелото черво засяга все повече българи под 50 години
„Талантино“ празнува 15-годишен юбилей с Тони Димитрова, Ники Станоев и премиера
Славия, Левски и ЦСКА се обединяват за благотворителен мач след трагедията на АМ "Тракия"
Близките на загиналите индийци на „Челопешко шосе“ крият трагедията от майката на единия
