Пребиха жестоко бившия мъж на Мими Иванова
Полякът Юрек Рибински загубил зрението си след брутален обир и нападение в дома си
Мими Иванова и Развигор Попов са сред най-дълголетните семейства в естрадната гилдия. Преди обаче пътищата им да се пресекат и да минат под венчилото, и двамата са имали предходни бракове, а певицата дори повече от един.
Най-силни били чувствата ѝ към поляка Юрек Рибински, известен като баскитариста на соцгрупата „Но То Цо“. С Мими се запознават на турне в Съветския съюз, където тя отива да прави пари, а се връща в България със съпруг. После благодарение на него пробива и на полската сцена, пее с много от тамошните знаменитости и става бързо звезда, пише вестник Ретро.
По същото време обаче пак заминава на обиколка в Русия заедно с групата, в която свири и Развигор. Там пламва забранената им любов, докато и двамата са женени и половинките им ги чакат да се приберат от гурбет. Връщайки се при мъжа си, Мими не могла да издържи без Развигор и първа вдигнала телефонната слушалка. След известно време двамата решили, че не могат да живеят в лъжа и трябва да са честни пред съпрузите си. След развода с Юрек Мими го забравя напълно. Докато нейният живот е музика и любов, неговият е доста по-драматичен.
В полските медии гърми за трагичните събития, заради които Рибински се оказал на ръба на живота и смъртта. Днес той е на 76 години, но едва не издъхнал след зверски побой в къщата му преди време. „Върнах се у дома след концерт в Силезия. Чух бръмчащ шум в хола, погледнах там и понесох юмрук в лицето. Паднах... Двама главорези в ботуши започнаха да ме ритат в главата. Заплашиха, че ще ме убият, ако не им кажа къде държа парите си“, споделя бившият мъж на Мими в интервю.
Настоящата му съпруга го намерила на пода пребит почти до смърт, в безсъзнание и проснат в локва кръв. Тя била в спалнята, докато бруталните крадци измъчвали Юрек. Въпреки шока жената на музиканта успяла да повика бързо линейка и полиция, но бандитите избягали с плячката – портфейла на Рибински, бижутата на съпругата му и лаптопа. В резултат на побоя бившият любим на Мими Иванова загубва зрението на едното си око. Лекарите едва успяват да го спасят, защото имал жестоки наранявания по главата. От тях се възстановявал с месеци.
Не получил възмездие за бруталния побой, защото, макар и арестувани, биячите му били пуснати на свобода срещу 5 хиляди злоти гаранция. „Не се отказвам. Ръцете и слухът ми са функционални. Казах си, че заради бандити няма да се откажа от музиката. Това е целият ми живот“, признава Юрек пред полски сайт.
Любопитна подробност е, че неговият брат пък е имал връзка с друга българска естрадна звезда. С Нели Рангелова преживели забранена авантюра по време на турне в Куба, където той ѝ взел акъла. „Затова обичам да се шегувам, че с Мими Иванова сме малко баджаначки“, смее се Рангелова.
Сродни души според зодията
Кой има имен ден на 4 юни
Свети Митрофан носи знаци за лятото и реколтата
В 15 области текат масови съкращения, в Бургаска са най-много
Днес е националното външно оценяване по математика за 4-и клас
Радев "на четири очи" с Мицотакис днес - засилват партньорствоto с нови мащабни проекти
Какво се случва с Карлос Алкарас
03/06/2026, Сряда 22:00
0
Кметът на Царево: Осезаема е нуждата от лидери, които да ни превеждат през кризи
Зодиите с най-силна защита срещу негативна енергия
03/06/2026, Сряда 21:40
0
Алекс Николов наелектризира волейболна България
Огромен скандал в българските щанги, мениджърът на Насар изригна
Кървава драма в руски автобус: 8 убити и 11 ранени с дрон
Убиха 400-килограмова мечка

какво толкова......пусито си е нейно,на който иска на него ша го даде......
Ма тя голяма **** е била