Ученици от Бургас ще учат в класната стая на открито
Родители настояват децата им да учат на плажа
Ученици от бургаския квартал Банево ще учат в класната стая на открито. Тя е изградена преди година по проект и сега може да бъде ползвана по график, каза пред бТВ директорът на ОУ "Иван Вазов" Динка Делибалтова.
Родители от Бургас настояват учебните часове на техните деца в следващите два месеца да се провеждат навън, за да спестят на децата си ограниченията от COVID мерките.
Делибалтова обаче обясни, че е невъзможно класната стая в двора на ОУ "Иван Вазов" да се използва от всички ученици.
"Имаме чудесен парк, невероятни дворове, включително и плажна линия. Да се поучим от опита на Азия и Скандинавия и да опазим нашите деца и да им дадем възможност да учат присъствено. Не е необходимо да имаш интерактивна дъска, може да е и на черна дъска, но те да виждат учителя", каза пък Лина Тодорова, която е родител на едно от децата в училището.
38-годишна сияе от щастие, защото е баба
Баница с готови кори и газирана вода - лесна рецепта
Как да измием плочките в банята така, че да блестят
Николай Михов получи инсулт, БФС изрази подкрепа
Най-силните психически зодии
Илиана Раева с висока оценка за доклада на Бербатов
Шофираш бавно в лявата лента, вече те глобяват
Нуно Ешпирито Санто пожела дълголетие на Краси Балъков
Стоян изчезва мистериозно в "Ергенът"
МВР с шокиращи данни за тира, блокирал "Хемус"
Обрат в Унгария: Груевски отива в затвора след смяната на Орбан с Мадяр
Палачинки с прясно мляко - тънки, меки и винаги успешни
