ЕП оправи гейовете, да се готвят талибаните
Евродепутатите ще бистрят и опасността от миграционна криза
Резолюция относно завръщането на талибаните на власт в Афганистан и опасността от миграционна криза трябва да подготвят евродепутатите на пленарната си сесия в Страсбург.
В дебатите ще участва и първият дипломат на Евросъюза Жозеп Борел.
В рамките на сесията утре сутрин председателят на Европейската комисия Урсула фон дер Лайен ще произнесе годишната си реч за състоянието на Съюза.
По информация на Би Би Си талибаните са убили най-малко 20 цивилни в Панджшир - планинска долина, която се съпротивляваше срещу властта им до миналия понеделник. Комуникациите в областта остават ограничени, но до британската медия е изпратен видеоклип с екзекуция на мъж във военна униформа.
Би Би Си има информация за други подобни убийства, сред които и такова на магазинер, продавал сим карти на бойци от съпротивата в долината.
По-рано днес Европарламентът гласува резолюция относно правата на еднополовите двойки и представителите на общността. Резолюцията е приета с 387 гласа "за", 161 "против" и 123 "въздържал се". Европейският парламент подчертава, че тези граждани следва да могат да упражняват пълноценно правата си, включително правото на свободно движение навсякъде в ЕС. В резолюцията се посочва, че браковете или регистрираните партньорства, сключени в една държава членка, следва да бъдат признавани във всички тях по еднакъв начин, а съпрузите и партньорите от един и същи пол следва да бъдат третирани по същия начин като разнополовите двойки.
"Прогресивна България" започва с промените: Планират смяна на Спецов
Лъжа ли бяха отношенията на Трифонова със Събков
Сребърна пара, жълт конец, трендафил - какви са поверията за късмет на Гергьовден
България изпадна от топ 3 на страните с най-нисък дълг в ЕС
Авиокомпаниите са анулирали 13 000 полета заради скъпото гориво
Край на хитрините със сливане на празниците
Почина Шантал Нобел от легендарния сериал "Шатовалон"
Синоптиците от НИМХ за времето на Гергьовден: Идва жега, живакът скача до 28 градуса
От 25 до 49 евро за килограм череши: Струва ли си?
Държавата да спре корупционните течове преди да вдига данъците, зове Левон Хампарцумян
Камен извърши второ убийство, ще е до края на дните си зад решетките
Милионери от Близкия изток търсят имоти в Европа

Ценности.