×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Министър Илин Димитров ще участва в 126-ата сесия на Изпълнителния съвет на UN Tourism в Толедо
  • Започна изплащането на пенсиите за юни
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Скок в цените на храните и горивата – с колко ще поскъпне животът ни


14 Септември 2021, Вторник, 09:41 ч.
Автор: Флагман.бг

Увеличението при бензина и дизела е с над 20%

Сравнително ускорената инфлация ще продължи до края на годината. Това прогнозира пред NOVA президентът на КНСБ Пламен Димитров. По думите му инфлацията на годишна база е към 4-5%.

„Тя, разбира се, се усеща най-силно от хората с най-ниски доходи. Да припомним, че около 500 000 българи работят на минимална заплата или до нея. Като прибавим пенсионери, безработни. Те най-силно усещат тази потребителска кошница”, коментира Димитров.

Той припомни, че са поскъпнали и горивата. Увеличението при бензина и дизела е с над 20%. Най-шокиращо обаче е поскъпнало олиото – с 43%, изчисляват още от синдиката.

„Следващият пример са краставиците – 36%. Няма причина те да поскъпват”, смята Димитров.

Той обясни и защо има такова поскъпване.

„Около 15 трилиона долара и евро се имитираха последните 2 години в САЩ, Европа и Япония. Всичко това вече се появява на пазара. При възстановяването на икономиките поскъпват основни стоки и услуги”, обясни Димитров.

„Това е средно ниво на инфлацията. Но хората с ниски доходи усещат много силно поскъпването”, обясни Димитров и допълни, че издръжката на живот за тричленно домакинство е нараснала с около 100 лева.

„Няма да има Виденова зима. Но тази инфлация иска реакция по отношение на доходите”, обясни Димитров.

От КНСБ настояват, че трябва да има ръст на заплатите поне 12-13% на средните и 17% на минималните.

„КНСБ настоява за 760 лева минимална заплата от януари”, каза Димитров. Според него минималната заплата трябва да стане 500 евро до 2024 г.

Димитров припомни, че 160% е поскъпнал газа от началото на годината досега. Той смята, че от януари цената на парното ще поскъпне поне с 10-ина процента.


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
6
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Ще играе ли Синер на Уимбълдън Ще играе ли Синер на Уимбълдън 08/06/2026, Понеделник 22:00 0
Тервел ИЛИЕВ Тайните на перфектната пица Тайните на перфектната пица 08/06/2026, Понеделник 21:29 0
Тервел ИЛИЕВ Как да запазим хляба свеж: Скрит трик Как да запазим хляба свеж: Скрит трик 08/06/2026, Понеделник 19:59 0
Тервел ИЛИЕВ Божидар Божанов: Оставката на Кандев е лош знак Божидар Божанов: Оставката на Кандев е лош знак 08/06/2026, Понеделник 19:40 0
Тервел ИЛИЕВ Държавата погва тарикатите по пътищата Държавата погва тарикатите по пътищата 08/06/2026, Понеделник 19:20 2
Емел МАХМУД Идват екстремни горещини Идват екстремни горещини 08/06/2026, Понеделник 17:59 0
6
Коментара по темата
6.
Fak
14.09.2021 15:11:37
0
1
Това ще бъдат справедливи протести за увеличение на цените на горивата, стоките и услугите. Защото се спекулира с повишение на цените на петрола на световните пазари.
Той Славчу клоуна ,паляка ,смешника, Опера комик дето е учил виола ще оправи нещата. Само актьори с византийска алчност в последните парламенти или завършили първи срок на първи клас като един от сценаристите на шебека Славчо.
5.
SS
14.09.2021 11:56:52
1
3
NE SPRIAHA DA NI KRADAT , POD VSIAKAKVA FORMA I NEZAVISIMO KOI UPRAVLIAVA .
VAPROSA E , DOKOGA CHTE TARPIM ????
4.
Бургас
14.09.2021 11:04:33
0
17
Синдикатите отчитали повишението......сериозно ли? Това ли им е работата, да отчитат? Никога не е имало работещи синдикати, всички са на хранилка и изпълняват нарежданията на този, който предложи повече.
3.
Шмиргел
14.09.2021 10:25:48
1
14
А че има инфлация в световен мащаб- има,обаче нашата ще удари рекордни нива. Просто ще се използва ситуацията да си уеднаквим цените с европейските и да гушнем еврото уж "по-безболезнено". Цените на хляба и олиото вече се доближават.Следват цигарите , алкохола и други стоки с фрапиращи разлики в цените. Следващите 2години това ни чака.
2.
Стария
14.09.2021 10:07:33
3
13
Дааа аз знам до кога ще се вдигат цените на горивата и всичко останало. Докато народа му писне и пак излезе и блокира пътища както преди години и тогава бързо намериха решение и свалиха горивата под 2лв. Българина е търпелив народ но всичко си има предел.
1.
ХАХА И КО ПРАИМ СЯ??????????????????????
14.09.2021 09:58:11
5
3
ДА ДИГНЕМ НА КРАКА УМРЯЛАТА БЯЛА КРАНТА И ДА ВЪРНЕМ ТИКВАТА ДА СИ СЪРБА ПОПАРАТА АААААААААААА ТУЙ МАЙ КАЗВАТЕ """ПРЕДИЗБОРНО ""С ТАЗИ СТАТИЯ ПОДЛОГИ ФЛАГМАНСКИ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Димитър Николов: Бургас е готов и подходящ град за Евровизия 2027 Димитър Николов: Бургас е готов и подходящ град за Евровизия 2027  Градът ни отговаря на всички изисквания за песенния конкурс, с които днес бяха запознати кметовете на останалите три претенденти за домакинство на конкурса Извънредно! Пожар в Бургас (ОБНОВЕНА) Извънредно! Пожар в Бургас (ОБНОВЕНА) Информацията за броя на пострадалите е противоречива Васил и Траян Филипови, които причиниха катастрофата с четирима загинали, може да излязат на свобода Васил и Траян Филипови, които причиниха катастрофата с четирима загинали, може да излязат на свобода 72-та часа арест изтичат, а съдът не даде ход заседанието, на което трябваше да се гледа мярката за неотклонение на единият от шофьорите Гюров и Кандев са силен тандем, но ще успеят ли без помощ от ГЕРБ? Гюров и Кандев са силен тандем, но ще успеят ли без помощ от ГЕРБ? Когато настъпи есента и стане ясно, че фаворитът на Радев не може да бъде спрян без мащабно обединение срещу него, партията на Борисов почти сигурно ще бъде изправена пред стратегически избор Няма да има съкращения в "Лукойл Нефтохим Бургас", гарантира новият особен управител Няма да има съкращения в "Лукойл Нефтохим Бургас", гарантира новият особен управител Започва пълен одит в "Лукойл", новият особен управител с 6-месечен екшън план за стабилизиране на дружествата Земеделският министър обеща евтина храна: „Кошница с грижа“ не е като „Магазин за хората“ Земеделският министър обеща евтина храна: „Кошница с грижа“ не е като „Магазин за хората“ Той изтъкна, че идея на Пеевски е нямала никакъв шанс да проработи Вариантите пред Кандев са кандидат за президент, вицепрезидент или кмет на София, найс а? Вариантите пред Кандев са кандидат за президент, вицепрезидент или кмет на София, найс а? За повечето хора, които следяха дневния ред в страната беше ясно, че ако десните не могат да намерят свой кандидат за "Дондуков 2" ще създадат такъв. Е, създадоха го Започна битката за домакинството на Евровизия 2027, изборът ще бъде направен до месец и половина Започна битката за домакинството на Евровизия 2027, изборът ще бъде направен до месец и половина Четири града подадоха документи, но реално изборът ще бъде между София и Бургас „Никаква милост към нарушителите“ и „драконовски мерки“: спешна среща при Радев заради войната на пътя „Никаква милост към нарушителите“ и „драконовски мерки“: спешна среща при Радев заради войната на пътя България е на първо място в ЕС по травматизъм и смъртност по пътищата МВР награди пожарникарите, спасявали хора при трагедията на Челопешко шосе МВР награди пожарникарите, спасявали хора при трагедията на Челопешко шосе Наградените са – младши експерт Благой Благоев, младши експерт Петко Върбин, младши инспектор Данаил Влахов и младши експерт Тодор Йорданов
БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки БНТ държи на София за „Евровизия“: гони Фики и ще плаща стотици хиляди неустойки Телевизията трябва да наеме фирма, която да подмени табелите, логата и всяко споменаване на „Арена 8888“ – източник от Женева Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Едната има 280 апартамента, друга наследява дебели пачки: това са трите най-богати дъщери Напълно различен стил на живот избира Джуна Джунович - дъщерята на модната дизайнерка Мелина и популярния певец Харис Джунович Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Задържаха двама за рухналата сграда в Гьорлиц – крали скрап и повредили тръба Под отломките загинаха две румънки и един българин Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ Почина звезда от „Клетниците“ и „Граф Монте Кристо“ След себе си Годфри оставя съпругата си – актрисата Аманда Уокър, както и син и дъщеря Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор Синът на Брад Пит и Анджелина Джоли стана боксьор 17-годишният Нокс напомни на ролята на Брад Пит в "Боен клуб" с бойните си умения След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След съмнения за лекарска грешка: Публикуваха смъртния акт на Хълк Хоган След кончината на кечиста започна разследване, след като дъщеря му се усъмни в причината за смъртта му Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Унгария спира издаването на работни визи на граждани от три държави Мадяр обеща да регулира притока на работници от страни извън ЕС Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято Какви са цените за чадър и шезлонг в Гърция през това лято От безплатни общински зони до луксозни плажове с висока минимална консумация - ето какво трябва да знаят българските туристи Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Почина бившата първа дама на Франция Бернадет Ширак Съпругата на бившия френски президент Жак Ширак си отиде на 93-годишна възраст, а президентът Еманюел Макрон отдаде почит към паметта ѝ Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Парламентарните избори в Армения решават геополитическия курс между Русия и Запада Вотът се превръща в решаващ тест за правителството на Никол Пашинян и бъдещето на мирния процес с Азербайджан
Левон ХАМПАРЦУМЯН Левон ХАМПАРЦУМЯН Нека не забравяме - надолу няма дъно Виц на деня Виц на деня Жена звъни на майка си:
- Мамо, моят мъж пак ми се развика. Идвам при теб.
- Не, скъпа, той трябва да си плати за грешките. Аз идвам при теб.
Виц на деня Виц на деня Красива студентка обяснява на свой колега:
- Аз мога да ти кажа как взех изпитите, но се съмнявам, че при теб ще се получи...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Смехът е най-доброто лекарство, но не и при разстройство!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори