Горили в зоопарк в Атланта се заразиха с COVID-19
Горили от зоопарк в Атланта, щата Джорджия, са заразени с новия коронавирус, предаде Асошиейтед прес.
На животните са направени тестове за COVID-19, след като грижещите се за тях служители забелязали, че имат леки признаци на кашлица и хрема. Освен това не се хранели много добре.
От животните от вида западна низинна горила са взети проби и са изпратени за изследване в лаборатория в университета на щата Джорджия. Първоначалните данни показват, че тестовете са положителни за наличието на вируса, предизвикващ COVID-19, казват от управата на зоопарка.
Националната ветеринарна лаборатория в щата Айова. Те обаче още не са готови.
Не е ясен точният брой на заразените с новия коронавирус горили в Атланта. Местни медии твърдят, че те са тринадесет, но това не е потвърдено от ръководството на зоопарка.
Служителите са започнали да тестват всичките двадесет горили.
Смята се, че служител, заразен с COVID-19, но без изявени симптоми, е предал вируса на животните.
Източник: БТА
Какво време ни очаква в седмицата от 8-ми до 14-ти декември, ще завали ли сняг в страната
Даниел Митов отговори дали се опасява от гражданска война
Осъдиха мнима хазяйка, ужилила студенти
Какво най-много се е търсило в Wikipedia през 2025 г.
Мощна подкрепа за Любо Пенев във Валенсия
Ландо Норис ликува в инфарктен сезон на Формула 1
България няма шанца, но има Зографски - нашенецът отново впечатли за СК

Ротшилдовските агенции обаче , да не говорим пък за местните смешници, наистина трябва да поспрат с гаврата с хората защото техните офиси не са така недосегаеми като шефовете им!