Хотелите с 263 млн. лв. приходи през юли
Общият брой на нощувките във всички места за настаняване през юли е 4,25 млн
Приходите на хотелите от нощувки през юли са в размер на 263,5 млн. лв., обявиха от НСИ. От тях 161,6 млн. лв. са платени от чужденци, а 101,9 млн. лв. - от българи, пише вестник Труд.
Общият брой на нощувките във всички места за настаняване през юли е 4,25 млн. Чужденците са реализирали 2,24 млн. нощувки, а българите - малко над 2 млн. Общият брой на гостите в местата за настаняване през юли е 1,118 млн. 56,7% от тях са българи, които са отседнали в хотелите средно по 3,2 нощувки. Гостите от чужбина са 483,7 хил., като са останали средно по 4,6 нощувки.
Общата заетост на леглата в хотелите и другите места за настаняване през юли е 49,1%. Най-висока е заетостта на леглата в хотелите с 4 и 5 звезди - 62,2%, следват местата за настаняване с 3 звезди - 44,4%, и с 1 и 2 звезди - 32,7%.
Иран премахва таксите за преминаване през Ормузкия проток за 60 дни
Черният рекорд на новия член: България оглави еврозоната по най-висока инфлация
Водата на плаж във Варна е опасна за къпещите се, обяви РЗИ
Въвежда се временна организация на движение по ул. „Търговска“
Пес Патрул, Roblox, Мистър Бийн оживяват в Пясъчния град на Бургас
Кирил Петков влиза в бизнеса с военни дронове?
Преглед при лекар по морето между 30 и 100 евро
Проф. Рачев: Времето е само за море, водата в Созопол стига 24 градуса
Куба слага край на социализма? Хавана подготвя масова приватизация, допуска частни банки и строителство, за да спаси режима от пълен фалит под натиска на САЩ.
Близо 1900 българи се завърнаха от чужбина
"Щастливи дати” за сватба, които обаче обещават бърз развод или труден брак
