Глад за студенти в цялата страна
И това лято продължава тенденцията много университети да привличат масово първокурсници и след редовните класирания. Те обявяват допълнителни класирания, удължават сроковете за прием на документи и правят извънредни изпитни сесии, за да запълнят бройките по държавна поръчка и за платено обучение.
Почти няма вузове, които да не са обявили свободни места, но по-голямата част от тях избягват да съобщават конкретните незапълнени бройки.
Повечето университети приемат документи до септември. За тях тази година основно се кандидатства с оценките от матурите, но за определени специалности се изискват присъствени или онлайн конкурси. Повечето свободни места са за редовна форма на обучение, докато задочната е запълнена заради повишен интерес.
Натали Трифонова и Виктория Готева на разходка с бебетата
Проф. Константинов: Нашите пенсионери банкомат не са виждали, вие искате да гласуват на машини
Тита и Гери-Никол си простиха след десетилетие
Наша съседна държава има най-стария автомобилен парк в ЕС
Нана Гладуиш за трети път е диагностицирана с рак, този път на кожата
Зрелищна катастрофа! БМВ е размазано до неузнаваемост (СНИМКИ/ВИДЕО)
БНБ: Изтеглени от обращение са около 58% от левовете
Уникално пухкави Ачма гевреци, които се късат на конци! Най-лесното и вкусно тесто, което някога сте опитвали
Голям празник е днес, спазват се строги забрани
Киберполицията съветва как децата да се предпазят в интернет
Комедията „Изневери в повече“ гостува в Бургас на 20 януари в Културен дом НХК
Грипът настъпва! Още една област обяви епидемия

- Бабо, ти за кога ще следваш ?
- А бе и на мен много не ми се учи на тия години. Ама дядо иска да спи със студентки.